XXI OGÓLNOPOLSKA AKCJA CARITAS TAK POMAGAM

XXI OGÓLNOPOLSKA AKCJA CARITAS TAK POMAGAM

W dniach 2 i 3 grudnia woluntariusze ze Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły wzięli udział w XXI Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności „TAK POMAGAM”. Dziękujemy za zaangażowanie uczniom klasy 1A za ich wielkie serce i okazaną pomoc: B. Paweł, B. Mariusz, B. Vanessa, E. Łukasz, H. Michał, K. Michał, K. Adrian, K. Amelia, M. Laura, W. Daniel, Z. Raisza, Ż. Robert
Wolontariusze SKC zbierali w sklepach artykuły spożywcze z długim okresem przydatności do spożycia takie jak: mąka, makaron, kasze, mleko, konserwy, kawy, herbaty, słodycze itd.
Z zebranej żywności tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zostaną przygotowane paczki dla osób najbardziej potrzebujących w naszej diecezji. Obdarowane zostaną osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, zmagające się z wiekiem, chorobami, niepełnosprawnością, uchodźcy z Ukrainy, a także osoby bezdomne.

 

« powrót

Szanując historię zamkniętą w murach tej dostojnej budowli, wybiegamy w przyszłość.

Dzieje krapkowickiego zamku są mało znane. Trudno ustalić datę jego wybudowania. Przyjąć należy, że powstał w średniowieczu. Istniał już przed nadaniem Krapkowicom praw miejskich w roku 1294 przez księcia Władysława opolskiego.

Więcej