Godzina:
 
Home
Poleć nas
Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich
ul. Zamkowa 5, 47-300 Krapkowice, tel.: 77 466 13 38, fax: 77 466 17 28
Napisz do nas

Z ŻYCIA SZKOŁY - KOMISJA ZDROWIA I KULTURY FIZYCZNEJ

Skład komisji:
 

·  Jolanta Jochymek - wychowanie fizyczne

·  Aleksandra Szydełko - wychowanie fizyczne

·  Marek Żukliński - wychowanie fizyczne

·  Elżbieta Szczepanik - przysposobienie obronne

·  Małgorzata Nesterowicz - przysposobienie obronne

·  Benedykta Nowak - oświata zdrowotna


Rok szkolny 2015/2016

Wychowanie fizyczne to nie tylko zamierzone i świadome działanie ukierunkowane na kształtowanie postaw ale także propagowanie prospołecznych przekonań i wartości moralnych.

 Chcąc pokazać, że lekcje w-f’u nie zawsze kojarzą się tylko z „fikołkami”, skrzyniami i kozłami uczennice klasy 2 THE zaprezentowały różne formy aktywności ruchowej, które można wykonywać na lekcji. Swoim przykładem zachęcają wszystkich uczniów do uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego ale przede wszystkim propagują aktywny sposób spędzania czasu wolnego.

zobacz zdjęcia

----------

Osoba nieprzytomna oddychająca + pozycja bezpieczna

 

Krwawienie z nosa

 

Krwotok zewnętrzny

 

Atak epilepsji (padaczki)

 

Zadławienie (zakrztuszenie)

 

Oparzenie termiczne

 

Numery alarmowe w Polsce

  Źródło: www.szkolenia-bhp24.pl szkolenia bhp onlineDLACZEGO POTRZEBNA JEST WIEDZA O HIV/AIDS ?

Dorastanie jest procesem, w którym młodzi ludzie stopniowo stają się dorosłymi członkami danej społeczności. Jacy będą ,zależy od wielu czynników, zdarzeń, sytuacji i osób. Od dwudziestu lat na „dorastanie” ma wpływ epidemia HIV.

 

Pomimo osiągnięć współczesnej medycyny, ludzkość jest bezradna wobec śmiercionośnego wirusa.

 

W ostatnich latach coraz częściej zdarzają się przypadki zakażeń młodych, 15-16-letnich osób. Okazuje się, że wirusem HIV zakazili się podczas przypadkowego kontaktu seksualnego( np. wakacje) lub próbując pierwszy raz w życiu narkotyków( np. prywatki, dyskoteki). Nadużywanie alkoholu i innych substancji (ekstazy) może przyczynić się  do łatwiejszego angażowania się w kontakty seksualne, a nierozsądny wybór partnera/ki zwiększa ryzyko zakażenia HIV.

 

Środki zmieniające stan świadomości przyjmowane w iniekcjach także pociągają ryzyko zakażenia się wirusem HIV przez krew, która prawie zawsze znajduje się w końcówce strzykawki i w świetle igły.

 

Dostępne obecnie leki nie powodują eliminacji HIV z organizmu osoby zakażonej, jedynie zwalniają namnażanie się wirusa w jego organizmie.

 

Osoby zakażone HIV, przebywające z nami, nie stanowią zagrożenia w codziennych sytuacjach(np. korzystanie ze wspólnych łazienek i ubikacji, podawanie ręki, używanie wspólnych naczyń).

 

Zakażenie wirusem HIV dotyczy najczęściej ludzi młodych.

 

Tylko rzetelna wiedza dotycząca ryzyka i sposobów uniknięcia zakażenia HIV daje podstawę do dokonywania świadomych wyborów chroniących zdrowie i życie.

 

 

 

Roman Latoszyński- trener, wieloletni szkoleniowiec zakresu edukacji seksualnej i profilaktyki HIV/AIDS, pracownik Polskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej „ Res Humanae” oraz Zjednoczenia na Rzecz Żyjących z HIV/AIDS „ Pozytywni w Tęczy”, konsultant Ogólnopolskiego Telefonu Zaufania AIDS oraz Telefonu

 

Zaufania „ Zielona Linia”. c.d.n.


 
W galerii znajdują się zdjęcia z następujących imprez sportowych:
 1. I Turniej Zamkowy o Puchar Starosty Krapkowickiego
 2. Powiatowy turniej piłki możnej - 5.10.2011

  I miejsce Zespół Szkół w Zdzieszowicach
  II miejsce Zespół Szkół im. Piastów Opolskich w Krapkowicach
  III Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach (Otmęt)

 3. W dniu 2lutego 2012 roku w Gogolinie odbyły się Powiatowe Zawody w Piłce Siatkowej Chłopców. W turnieju tym wzięły udział szkoły: Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Gogolinie, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach oraz Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach.

  W pierwszym meczu zmierzyły się zespoły ze szkół ze Zdzieszowic i Krapkowic. Nasi uczniowie odnieśli zwycięstwo nad swoimi przeciwnikami wygrywając swój pierwszy mecz  wynikiem 2:0. 

  W drugim spotkaniu uczniowie „ Zamku” zagrali z gospodarzami turnieju uczniami L.O. w Gogolinie. Po bardzo emocjonującym meczu Krapkowiczanie odnieśli cenne  zwycięstwo, które dało im zwycięstwo w całym turnieju i zapewniło awans do ¼ Mistrzostw Województwa Opolskiego w piłce siatkowej chłopców.

   Turniej ten odbędzie się 20 lutego 2012 roku  w VI publicznym Liceum Ogólnokształcącym im. Leopolda Okulickiego w Opolu. Trzymamy kciuki za powodzenie.

 4. W dniu 9 lutego 2012 roku uczennice ZSZ im. Piastów Opolskich w Krapkowicach brały udział w Powiatowych zawodach piłki siatkowej dziewcząt w Gogolinie. Uczennice naszej Szkoły wygrały cały turniej wygrywając kolejno z Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie wynikiem 2-0, z Zespołem Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach- 2-1, oraz z Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach wynikiem 2-0. Zwyciężczyniom gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy sportowe.

  Kolejny etap zawodów odbędzie się najprawdopodobniej w Nysie i będzie to ¼ Mistrzostw województwa opolskiego w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych.

 5. Dnia 23 lutego 2012 roku Uczniowie ZSZ w Krapkowicach w składzie: Tomasz Białek, Paweł Nowicki, Marcin Gacka, Denis Kipka, Paweł Kostka, Marek Giza, Michał Hauk, Sebastian Niesporek, Grzegorz Szwajnos, Damian Janiszyn, Piotrek Chudy, Patryk Hauk brali udział w zawodach ¼ Mistrzostw Województwa Opolskiego w siatkówce  w Opolu.
   Niestety nasi uczniowie nie sprostali postawionemu przed nimi zadaniu i przegrali cały turniej zajmując IV miejsce na zawodach ulegając:  0-2 II L.O. w Kędzierzynie Koźlu, 0-2  Zespołowi Szkół Mechanicznych w Głubczycach i  1-2  VI PLO w Opolu.  Mamy ogromną nadzieję, że wynik ten w przyszłym roku zostanie poprawiony i  nasi chłopcy awansują co najmniej do ½ Mistrzostw województwa Opolskiego.

  zobacz zdjęcia

 6.  W dniu 27 lutego 2012 roku uczennice Naszej Szkoły w składzie: Ewelina Białek, Ramona Kipka, Michaela Głobisz, Julia Kostka, Kamila Nowaczyk, Martina Herdzin, Jolanta Miniewska, Patrycja Aftyka, Sylwia Mitłaszewska, Justyna Gebauer wzięły udział w zawodach ¼ Mistrzostw Województwa Opolskiego w siatkówce dziewcząt.
   Niestety podobnie jak ich koledzy nie wyszły z grupy  i  nie będą grały w ½ Mistrzostw Województwa. Uczennice ZSZ uległy  0:2 I L.O w Kędzierzynie Koźlu, 0:2 Zespołowi Szkół RCKU w Nysie i 0:2 ZSP nr 1 im. I Armii Wojska Polskiego w Praszce.
  Wierzymy mocno, że w przyszłym roku nasze dziewczęta poprawią swoje umiejętności i osiągną bardziej satysfakcjonujący wynik.

  zobacz zdjęcia

 7. Wojewódzki Półfinał  Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt.

      Dnia 6 marca 2012 r. nasz szkoła organizowała półfinał turnieju piłki nożnej dziewcząt na szczeblu wojewódzkim.
      W eliminacjach brały udział cztery szkoły:
  1. Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach.
  2. Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu.
  3. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie.
  4. Zespół Szkół w Strzelcach Opolskich.

      Zwyciężył szkoła z Nysy, która wraz z szkołą ze Strzelec Opolskich będzie brała udział w finale wojewódzkim. Mimo łatwego zwycięstwa w ćwierćfinale, półfinał okazał się za wysoką poprzeczką nie do przeskoczenia Nasza drużyna wkładając dużo wysiłku i poświęcenia zajęła ostatnie czwarte miejsce.
  W składzie naszej drużyny wystąpiły:
  1. Laura Stal.
  2. Izabela Oremek.
  3. Justyna Merklinger.
  4. Dominika Mittelstaedt.
  5. Paulina Kołodziejek.
  6. Arieta Marsetz.
  7. Alicja Fesser.
  8. Magdalena Wójcik.
  9. Magdalena Dziony.
  10.Magdalena Chrząszcz.       Podczas rozgrywania meczów, zawodniczki dopingowały „drużyny” kibiców. W ramach akcji „Kibicuje fair play” przyjechali na zawody kibice naszej szkoły i Zespołu Szkół w Strzelcach Opolskich. Barwnie ubrani i rozśpiewani umilali czas w trakcie turnieju.
  Serdecznie im dziękujemy. 

  zobacz zdjęcia
 8.     Z okazji przypadającego 21 marca „Dnia Wagarowicza”, nauczyciele w-f przygotowali turniej piłki siatkowej. W zawodach uczestniczyły klasy pierwsze i drugie technikum, dopingowane przez swoich kolegów i koleżanki z klasy.
      Wyniki Turnieju:
  1 miejsce – II TE
  2 miejsce –  I TE
  3 miejsce -  II TI

  zobacz zdjecia
   
 9. Gdyby Mistrzostwa Europy odbyły się w Strzelcach Opolskich, to wygrałaby reprezentacja Irlandii, a Polska znalazła by się w półfinale. W czwartek 31 maja już po raz 5 odbyły się Międzydiecezjalne Mistrzostwa Piłkarskie o Puchar św. Jacka, formułą przypominające Euro 2012. Na 3 boiskach Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego rywalizowały reprezentacje 16 szkół gimnazjalnych, średnich i wyższych metropolii górnośląskiej, której patronuje św. Jacek. Każda z drużyn występowała pod nazwą jednego z krajów uczestniczących w mistrzostwach Europy. Rozegrano w sumie 32 mecze w ciągu 7 godzin.
  Irlandia, która zwyciężyła w turnieju, była reprezentowana przez Zespół Szkół Zawodowych w Zawadzkiem. Po bardzo wyrównanym bezbramkowym finale, w rzutach karnych zwyciężyła Francję, czyli Zespół Szkół w Prószkowie 5-4. W meczu o 3 miejsce Niemcy (GZS Tułowice) pokonały po dogrywce Polskę (ZSZ Krapkowice) 3-1.
  Turniej został zorganizowany wspólnie przez Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Strzelcach Opolskich oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego w ramach projektu „EURO 2012 – w poszukiwaniu wartości”. Celem turnieju jest jak co roku integracja młodzieży poprzez sportową rywalizację w duchu fair play, wolnym od wulgaryzmów i agresji boiskowej, jak również propagowanie wartości w sporcie oraz ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem w kontekście zbliżających się Mistrzostw Europy w naszym kraju.
   Podczas ceremonii otwarcia turnieju pierwszego kopnięcia piłki dokonał ks. abp Alfons Nossol. Wśród zaproszonych gości byli też obecni: Starosta Strzelecki – Józef Swaczyna, Wicestarosta Strzelecki – Waldemar Gaida, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Jan Bogusz, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Strzelce Opolskie – Józef Kampa. Prelekcję o św. Jacku – jako patronie piłkarzy wygłosił pan Zbigniew Borkowski z Gdańska – redaktor Portalu św. Jacka Odrowąża, główny sponsor nagród oraz przyjaciel szkoły. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar, a także nagrody rzeczowe w postaci koszulek i piłek z autografem kapitana reprezentacji Polski – Jakuba Błaszczykowskiego, które wręczał piłkarz Śląska Wrocław, reprezentant Polski – Waldemar Sobota.

  Zamek reprezentowali: Fabian Kipka, Patryk Daniel, Tomasz Ochlast, Natan Przybyła, Jarosław Korbiel, Paweł Wancke, Paweł Kostka, Marek Giza, Marek Batel, Kamil Fuks

  zobacz zdjęcia

 10.  " Gotowi na Euro 2012"
      Pod takim hasłem odbył się XIV INTEGRACYJNY PRZEGLĄD AMATORSKIEJ DZIAŁALNOŚCI ARTYSTYCZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W KRAPKOWICACH 2012 Wystąpiło 16 drużyn, którym przypisano jeden z krajów występujących na UEFA EURO 2012    Nasi uczniowie wystąpili w roli pomocy, opiekowali sie grupami, grali z nimi w piłę, piekli kiełbaski, kibicowali i dbali o porządek. Organizatorzy bardzo byli zadowoleni z pracy naszej młodzieży, która świetnie się bawila.

  zobacz zdjęcia

 11.      Półfinał Wojewódzki Piłki Nożnej Dziewczyn tak jak w piłce halowej nasze dziewczyny zakończyły swą przygodę na półfinałach po trudnych  meczach w Prószkowie zajeliśmy trzecie miejsce. Mamy dobrą drużynę z perspektywami na przyszłość, w przyszłym roku powalczymy   o finnał. Skład drużyny: Paulina Kołodziejek, Magdalena Wójcik, Magdalena Chrząszcz, Magdalena Dziony, Justyna Merklinger, Aneta Bogucka, Marietta Marsetz, Laura Stal

 12.  Copyright © Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach Created by MediaSoft