Godzina:
 
Home
Poleć nas
Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich
ul. Zamkowa 5, 47-300 Krapkowice, tel.: 77 4661 338, fax: 77 4661 728, email: szkola@zamek.krapkowice.pl
Napisz do nas

2018-03-31

Nasza zamkowa lipa, rosnące na dziedzińcu szkoły dostała się do finału akcji „Drzewo Roku” organizowanego kolejny raz przez Klub Gaja. Tegoroczna edycja konkursu Drzewo Roku, zorganizowana została już po raz ósmy, a spośród ponad 50 drzew zgłoszonych do konkursu wybrano 16 finalistów w tym nasze drzewo.

Od 1 czerwca 2018r. rozpocznie się internetowe głosowanie finałowe, pamiętajcie oddać swój głos.

Tak „reklamowaliśmy” naszą lipę w pierwszym etapie konkursu:

            „Dziedziniec krapkowickiego zamku od ponad 150 lat zdobi lipa drobnolistna. Nie wiadomo dokładnie, w którym roku została posadzona, ale zapewne było to za czasów panowania rodu Haugwitzów. Jest ono niemym świadkiem wielu wydarzeń. Obserwowało upadek zamku, gdyż ówczesnym właścicielom nie zależało na utrzymaniu budowli, a kolejne wojny przyczyniły się do tego, że stopniowo przeobrażał się on w ruinę. I zapewne dziś nikt nie mógłby podziwiać ani bryły późnorenesansowego zamku, ani lipy, która nie mogłaby się rozwijać, gdyby nie decyzja powojennych władz o przekształceniu budowli w szkołę. Od tej pory nic lipie nie zagraża. Przerosła nawet zamek, zieloną koronę drzewa widać przemierzając trasę z Gogolina do Krapkowic.

            Legenda głosi, że „zamkowa” lipa przynosi szczęście. Pamiętają o tym zwłaszcza maturzyści, którzy przed egzaminami „nabierają mocy” na ławkach pod drzewem. Tutaj też integrują się kolejne pokolenia uczniów, zawierają prawdziwe przyjaźnie, a nawet pierwsze poważne związki, nierzadko przeradzające się w uczucie na całe życie. O tym, że lipa ma magiczną moc przyciągania do siebie ludzi wiedzą wszyscy. To ponoć ona sprawia, że absolwenci z sentymentem wracają po latach do szkoły, robiąc obowiązkowe zdjęcie przy drzewie. Pracownicy zaś twierdzą, że ma ona moc oczyszczania z negatywnych emocji – złości, frustracji, bezradności itp. Miejscowi, szukając schronienia przed słońcem, przychodzą odpocząć pod jej liśćmi, gdzie proste promienie ściągną pod swoje drzewa rozstrzelane cienie i zawżdy chłodne wiatry z pola zawiewają. Dlatego o lipę dbają wszyscy – nikomu nigdy nie przyszło do głowy, by „skrzywdzić” ją wyrytym napisem lub w jakikolwiek inny sposób i zgodnie z zaleceniami Mistrza z Czarnolasu jest traktowana Jako szczep najpłodniejszy w Hesperyjskim sadzie.

            Pod lipą odbywały się wystawy, performance, koncerty, akcje czytelnicze i inne wydarzenia przygotowane nie tylko przez szkołę, ale także przez środowisko lokalne. Stanowi ona jeden z przystanków ścieżki edukacyjnej „Z Chrapkiem i Meluzyną przez Krapkowice”, jest inspiracją dla artystów. Bo lipa nie jest tylko „zamkowa”, ale należy do wszystkich krapkowiczan. Znajduje się w końcu w centrum miasta leżącego w sercu Opolszczyzny”.


 2018-03-16

Dnia 16-03-2018r. z okazji całorocznych obchodów w setną rocznicę uzyskania niepodległości przez Polskę, nauczyciele historii zaprosili klas zawodowe na prezentację dotyczącą tego wydarzenia. Zaproszone klasy miały możliwość obejrzenia filmiku ukazującego historię powstania naszych symboli narodowych, a następnie uczennice II TBI przybliżyły zarys drogi państwa do uzyskania niepodległości.


 2018-03-14

Dnia 14 marca 2018r. w naszej szkole zagościła firma „Romanowski” zajmująca się chemicznym odnawianiem elewacji budynków. Przedstawiciele firmy poinformowali naszych uczniów o metodach jakie stosują przy wykonywaniu prac oraz wykorzystywanych środkach chemicznych. Zapoznali nas także z warunkami pracy i możliwością zatrudnienia uczniów kończących szkołę, jak i odbywających praktyki.

zobacz zdjęcia


 2018-03-12

12 marca 2018 trójka uczniów naszej szkoły wzięła udział w XXV Wojewódzkim Turnieju Matematyczny dla Uczniów Szkół Branżowych I Stopnia z oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej województwa opolskiego.

Tytuł laureata w/w Wojewódzkiego Konkursu otrzymał Szymon Boruszek z kl. 2C.

Serdecznie gratulujemy!!!


 2018-03-09

<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/jqK27oopsTA" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>


 2018-03-09

9 Marca w Krapkowickich sklepach woluntariusze Szkolnego Koła Caritas,  włączyli się po raz kolejny w zbiórkę żywności pod hasłem TAK POMAGAM. Podczas zbiórki  zebrano 240 kg żywności z długim terminem przydatności.
  Uczniowie klas: 2PE  i 1LE  po raz kolejny pokazali, że  potrafią pomagać i chętni są poświęcić czas dla innych, za co im serdecznie dziękujemy !!!. Zebrane  produkty trafiają do najbiedniejszych rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób którzy żyją skromnie.


 2018-03-08


 2018-03-08

8.03.2018 chętni uczniowie klasy 3HI, TIL, 4LM uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym. Rozwiązywali testy z zakresu fizyki i astronomii oraz odpowiadali na pytanie opisowe.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które będą w maju.

zobacz zdjecia


 2018-03-06

W związku z przypadającą 6 marca 2018 roku 80-tą rocznicą ogłoszenia przez Związek Polaków w Niemczech Pięciu Prawd Polaka spod znaku „Rodła” prosimy dyrektorów szkół o rozpowszechnienie informacji o ww. wydarzeniu wśród uczniów oraz zamieszczenie na stronie internetowej szkoły w dniach 5-7 marca 2018 roku plakatu promującego uroczystość. Przyczyni się do kształtowania świadomości historycznej i patriotycznej młodzieży Opolszczyzny.


 2018-03-06

Starostwo Powiatowe informuje, że w dniach od 4 kwietnia 2018 r. do 20 kwietnia 2018 r. na terenie Powiatu Krapkowickiego rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa. W roku bieżącym kwalifikacji wojskowej podlegają:

 

  1. mężczyźni urodzeni w 1999r.;
  2. mężczyźni urodzeni w latach 1994-1998, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej;
    1. osoby urodzone w latach 1997-1998, które:

a. zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej;

b.zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej, i złożyły, w trybie art. 28 ust. 4 i 4b ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, wniosek
o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej;

4.    kobiety urodzone w latach 1994-1999, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2017/2018 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków, o których mowa w § 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 kwietnia 2017 r. w sprawie wskazania grup kobiet poddawanych obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej (Dz.U. poz. 944);

5.            osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej (w tym również kobiety).

 

W związku z powyższym informujemy o :

1. obowiązku stawienia się w siedzibie Powiatowej Komisji Lekarskiej w terminie określonym  na wezwaniu;

2. dokumentacji jaką musi dostarczyć i posiadać osoba stająca do kwalifikacji wojskowej tj.:

a. dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości;

b.aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm, bez nakrycia głowy;

c. dokument potwierdzający przyczyny niestawienia się do kwalifikacji wojskowej, jeśli stawienie się do kwalifikacji wojskowej w terminie określonym w wezwaniu nie było możliwe;

d.dokumentację medyczną, w tym wyniki badań specjalistycznych, przeprowadzonych  w okresie dwunastu miesięcy przed dniem stawienia się do kwalifikacji wojskowej;

e.dokumenty potwierdzające poziom wykształcenia lub pobieranie nauki oraz posiadane kwalifikacje zawodowe;

f. potwierdzenie zgłoszenia się do rejestracji w przypadku wprowadzenia takiego obowiązku.

 

Osobą wyznaczoną do kontaktu w powyższej sprawie jest Pani Katarzyna Piętka – Sekretarz Powiatowej Komisji Lekarskiej w Krapkowicach – tel. 77 40 74 333.


 

 

 2018-03-00
3.03.2018 w Poznaniu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższa Szkoła Logistyki - WSL.
W ten mroźny poranek dotarła tam Simona Czech, która znalazła się w gronie 62 najlepszych młodych  logistyków i spedytorów pokonując w poprzednich etapach ponad 8000 uczestników w całym kraju. 
Wyniki dzisiejszego finału poznamy 13.04 podczas uroczystej gali w siedzibie organizatora. 
Simonie gratulujemy już dziś.
Cały Zamek jest z Ciebie bardzo dumny.
 
Ale kciuki trzymamy nadal :-)
 
2018-02-23

 Wybory do Samorządu Uczniowskiego przeprowadzonego w roku 2018

Kandydaci:

Dominka Brzank klasa II TPE -        uzyskała 80 głosów,

Dominika Krawczyk klasa II TBI -   uzyskała 50 głosów,

Dominka Mazurek klasa I TIHP -     uzyskała 37 głosów,

Dawid Bernet klasa I TLE -              uzyskał 82 głosy,

Grzegorz Kuźma klasa I A -              uzyskał 14 głosów.

 

Liczba uczniów uprawnionych do głosowania – 398.

Liczba oddanych głosów -  280, w tym 17 głosów nieważnych.

Frekwencja - 66%.  

zobacz zdjęcia


 2018-02-21

POMOŻEMY PRZEKAZAĆ 1%

 

W dniach 21.02.2018 i 07.03.2018 w godzinach od 12.00 do 16.00
w bibliotece naszej szkoły , nauczyciele przedmiotów ekonomicznych
pomogą elektronicznie rozliczyć się z podatku dochodowego za 2017 rok.

 

Dokumenty potrzebne do rozliczenia:

 

1) Pit - 11 lub 8C za rok 2017

2) dowód osobisty

3) dokumenty potrzebne do odliczeń i ulg ( np. pesele dzieci, faktury za lekarstwa, orzeczenie o niepełnosprawności, zaświadczenie o ilości oddanej krwi, wysokość przekazanych darowizn)

BARDZO WAŻNE

4) Kwota przychodu za rok 2016 do podpisu elektronicznego lub rozliczenie roczne za rok 2016


 2018-02-20

20 marca 2018 roku odbędzie się Szkolny Konkurs Recytatorski .

Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie muszą przygotować recytację 2 utworów poetyckich oraz fragmentu prozy (czas prezentacji do 9 minut łącznie).

Na konkurs można też przygotować 2 utwory śpiewane oraz 1 utwór recytowany (czas prezentacji do 7 minut) lub spektakl jednego aktora (czas prezentacji do 30 minut).

Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli języka polskiego.

 

* grafika etykiety:https://pixabay.com/pl/kawa-drewno-mapa-ksi%C4%85%C5%BCka-3141523/


 2018-02-08

Nauczyciele naszej szkoły zostali zaproszeni przez firmę Bischof + Klein do swojego zakładu w Walcach. B+K to europejski lider na rynku opakowań miękkich i folii technicznych.
Nauczyciele zapoznali się tam z procesami produkcyjnymi oraz infrastrukturą zakładu.

Firma B+K stawia na kształcenie młodzieży i oferuje naukę zawodu:
drukarz
elektryk
elektromechanik
operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych
operator urządzeń przemysłu chemicznego
ślusarz

Swoim uczniom zapewnia atrakcyjne wynagrodzenie, ciekawą naukę zawodu oraz bezpłatny dojazd do szkoły i na praktyki.

Miejmy nadzieję, że ta wizyta to początek owocnej współpracy między B+K a naszą szkołą. W naszych murach uczniowie mogą w ramach Branżowej Szkoły I Stopnia zdobywać wykształcenie ogólne, a na praktykach w B+K zawód, który po zakończeniu nauki da im pracę w świetnie prosperującym zakładzie pracy.

zobacz zdjęcia


 2018-02-05

W dniu 5 lutego rusza kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego. Potrwa do 16 lutego. W tym okresie prezentować będą się kandydaci na przewodniczącego, przedstawiając swoje pomysły na zmiany w naszej szkole.


 2018-01-31


 2018-01-06

Dnia 6 stycznia 2018 roku na szkolnym dziedzińcu odbywały się uroczystości związane ze Świętem Trzech Króli. Orszak po przejściu wokół krapkowickiego rynku zawitał do naszej szkoły. Tu odbyły się się główne punkty programu przygotowanego przez Starostwo Krapkowickie. Odbywała się tu również kwesta na rzecz Pawła Ochmańskiego - absolwenta naszej szkoły, który walczy z ciężką chorobą.

zobacz zdjęcia
2017-12-22

Świąteczny wystrój szkoły przygotowała pani Iwona Bartkowiak przy aktywnej pomocy uczniów klasy II TBI.

zobacz zdjęcia
2017-12-21

Dnia 21.12.2018 r.  kwota  5724,45 zł została przekazana na konto Pawła Ochmańskiego.
Jeszcze raz z całego serca dziękujemy uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom za wsparcie w tej akcji.


 2017-12-20

Uczniowie klasy 4TLM i 3C wraz z wychowawcami Panią Małgorzatą Schneider i Małgorzatą Koralewską już po raz dziewiąty  zorganizowali akcję „Mam Serce”, która trwała od 4 listopada do 15 grudnia 2017r.  a 19.12.2017 produkty zostały dostarczone do Domu Dziecka.

W akcji charytatywnej wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Dla dzieci z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Krasnym Polu zbieraliśmy między innymi: słodycze, zabawki, puzzle, maskotki, ubranka, produkty spożywcze. Dary zawieźliśmy na Święta Bożego Narodzenia. Także i tym razem uczniowie Zamku nie zawiedli. Prezentów było tak dużo, że z wielką trudnością zmieściliśmy je do autokaru, którym pojechaliśmy odwiedzić dzieci. Zostaliśmy bardzo życzliwie przyjęci przez pracowników placówki. Nasi uczniowie z dużym sercem i wielkim zaangażowaniem zajmowali się dziećmi i bawili się z nimi. Udział w takich przedsięwzięciach, rozbudzanie empatii i uczuć opiekuńczych stanowi dobrą lekcję wychowawczą dla naszych uczniów i sprawia dużą radość wychowankom placówki opiekuńczej. To wzajemne obdarowywanie się kształtuje umiejętności opiekuńcze, rozbudza uczucia miłości i uczy hojności.

zobacz zdjęcia


 2017-12-18

 Simona Czech z klasy IV TIL została finalistką OOL organizowanej przez Wyższa Szkoła Logistyki - WSL.

Tym samym znalazła się w prestiżowym gronie 63 najlepszych młodych logistyków w kraju  pokonała ponad 7000 osób, które przystąpiły do 1 etapu. Następnie uczestniczyła w drugim,  okręgowym etapie we Wrocławiu, aby ostatecznie zapewnić sobie miejsce w trzecim, finałowym pojedynku ;-).

Simona awansując do finału zapewniła już sobie zwolnienie z części teoretycznej egzaminów zawodowych, czyli bez wychodzenia z domu ma zdane wszystkie na 100% .

 

Finał 2 marca w siedzibie WSL w Poznaniu.


 2017-12-18

SKC Z Zespołu Szkół  Zawodowych im.Piastów Opolskich w Krapkowicach CHĘTNIE SŁUŻY POMOCĄ POTRZEBUJĄCYM, w TYM ROKU W okresie adwentu włączyła się po raz drugi w akcję " Paczka dla dzieci więźniów" zainicjowana przez ks. Jerzego Kostorza z UO. Uczniowie klasy 1TL,  2PE, 4THE, 3THI po odczytaniu listów od więźniów z prośbą o zrobienie i przekazanie paczek wybierali konkretne dzieci dla których następnie przygotowali paczki. Część z nich została wysłana pocztą a cześć osobiście przekazane zostały dzieciom, co wzbudziło niezapomniane emocje, chwile wzruszenia i dużo radości z dzielenia się dobrem z innymi. Za wielkie serce i dobroć WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM wielkie wielkie brawa i podziękowania za podjęte działania I TRUD.

zobacz zdjęcia


 2017-12-14

3.12.2017r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami rozprowadzali przed kościołami  wieńce adwentowe, stroiki i ozdoby świąteczne na rzecz naszego absolwenta Pawła Ochmańskiego.
 Po komisyjnych podliczeniu pieniędzy /w obecności: 2 uczennic, dyrekcji i 2 nauczycieli/ okazało się, że zebraliśmy kwotę  5724,45 zł , która w całości zostanie przekazana na konto Pawła Ochmańskiego.
Jeszcze raz z całego serca dziękujemy uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom za wsparcie w tej akcji.


„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.
Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi.”
- Jan Paweł II


2017-12-12

Uczniowie klasy 2TL i 3 TH odwiedzili Leroy Merlin w Opolu, aby zapoznać się procesami magazynowania, dystrybucji i zaopatrzenia. T o już nasza kolejna wizyta w tym sklepie.  

zobacz zdjęcia


 2017-12-12

12 grudnia 2017 roku odbyła się  VI Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania pod hasłem „ Przedsiębiorca we współczesnej gospodarce”.
Uczniowie klasy 3 TH rozwiązywali test przez godzinkę.     
Wyniki zawodów I stopnia zostaną podane 12 stycznia 2018 roku.    

zobacz zdjęcia


 2017-12-11

zadania na grudzień i styczeń


 2017-12-09

ADWENT TO CZAS W KTÓRYM KAŻDY Z NAS MA POTRZEBĘ DZIELENIA SIĘ Z INNYMI. W dniu 8 i 9 grudnia uczniowie naszej szkoły Z KLASY: 1LE, 2TL, 2PE, 4LM, wzięli udział w XIII zbiórce żywności pod hasłem: TAK POMAGAM. Serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział w tej akcji za zaangażowanie i wielkie serce.

Dzięki zbiórce żywności w wybranych sklepach udało się zorganizować pomoc w formie paczek przedświątecznych dla osób potrzebujących.

zobacz zdjęcia
2017-12-07
Dnia 7 grudnia odbyła się XIII edycja Olimpiady Przedsiębiorczości pod hasłem " Sukces w biznesie - ludzie, wizerunek, strategia". Udział wzieli  uczniowie klasy 4 THE. Były to eliminacje szkolne, następny etap eliminacje okręgowe będą 1 marca 2018 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
 
zobacz zdjęcia2017-12-04

Uczeń klasy IV technikum mechanicznego Zespołu Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach, Mateusz Eichner  został stypendystą Nagrody Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się 29 listopada w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu. Nagrodę wręczał Opolski Kurator Oświaty Michał Siek.

zobacz zdjęcia


 2017-12-03

Dziś był ten dzień !!! finał zamkowej pomocy dla naszego absolwenta Pawła Ochmańskiego.


Od rana nasi uczniowie i nauczyciele pod kościołami sprzedawali wykonane przez Was stroiki i ozdoby świąteczne. Znalazła się też wata cukrowa dla najmłodszych.    Stoiska cieszyły się dużym powodzeniem co nas niezmiernie cieszy!!!
Jak tylko będziemy znali dokładną kwotę jaką udało się zebrać to  zameldujemy.
Jednak już dzisiaj składamy podziękowania przede wszystkim:

- naszym uczniom i ich rodzicom - po raz kolejny okazaliście wielkie serce i zaangażowanie, te wszystkie ozdoby powstały w większości w Waszych domach, z Waszych materiałów i przekazaliście je bezinteresownie, aby pomóc Pawłowi;

- -nauczycielom koordynującym w szkole zbiórkę, którzy cały zeszły tydzień przeznaczyli na porządkowanie, dbanie i przygotowanie ozdób do sprzedaży. Niektórzy wraz ze swoimi uczniami tworzyli świąteczne dekoracje tu duże ukłony dla p. Małgorzaty Koralewskiej i p. Anny Steinhoff-Okoń, które całą tą akcję koordynowały;

- wszystkim, którzy dzisiaj w ten mroźny, niedzielny dzień przyszli pomóc w sprzedaży: uczniom, nauczycielom i szkolnemu kołu Caritas z opiekunem p. Jackiem Klose.


Dziękujemy raz jeszcze!!!


"Dawaj bezinteresownie, a zachowasz siebie całego "
Mieczysław Maliński

zobacz zdjęcia


2017-12-01

Pomoc dla Pawła!!!!
Już w tę niedzielę po mszach w krapkowickich parafiach będzie można nabyć wieńce, stroiki i ozdoby choinkowe oraz złożyć datki.

Dochód zostanie przekazany na pomoc w zakupie protezy dla naszego absolwenta - Pawła Ochmańskiego.
Wszystkie te arcydzieła wykonali uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły.
Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszego zaangażowania w pomoc Pawłowi .

To niesamowite z jakim odzewem wśród Was spotkał się ten pomysł, aby wspomóc go w powrocie do sprawności.

Wiemy, że w niedziele Wasze dzieła znajdą wielu nabywców a Paweł zbierze kolejne pieniądze na zakup protezy.
Jednocześnie składamy ogromne podziękowania dla Was, Waszych rodziców, nauczyciel, którzy pomagali przy tworzeniu tych bożonarodzeniowych ozdób lub sami je wykonywali i przekazywali na tą akcję
.


Jesteście wielcy !!!

Serdecznie zapraszamy!!!!

zobacz zdjęcia
2017-11-28

Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie na najładniejszy wieniec adwentowy lub ozdobę, stroik bożonarodzeniowy. Trzy pierwsze miejsca zostaną nagrodzone.

Wszystkie Wasze stroiki będą sprzedawane, a pieniądze ze sprzedaży zostaną w całości przekazane naszemu absolwentowi Pawłowi Ochmańskiemu, który choruje na nowotwór złośliwy kości udowej z przerzutami na wątrobę. Potrzebuje 70.000 zł na drogą rehabilitacje oraz protezę, by móc cieszyć się życiem. Do tej pory zebrano 5850 zł czyli tylko 8% całej potrzebnej sumy.

Wieńce adwentowe, stroiki i ozdoby świąteczne prosimy dostarczać podpisane (z drugiej strony: imię, nazwisko, klasa) do p. M. Koralewskiej (sala nr 15) lub p. J. Klose (sala nr 20).


Ostateczny termin dostarczenia: 30 listopada


 2017-11-28

Zbiórka produktów dla DZIECI Z DOMU DZIECKA

Uwaga akcja 

Zapraszamy wszystkich do włączenia się do zbiórki produktów dla dzieci z Domu Dziecka. 
Zbieramy:
-produkty spożywcze
-zabawki
-maskotki
-artykuły przemysłowe i chemiczne

Produkty prosimy dostarczać do p. M. Schneider (sala 48) i p. M. Koralewskiej (sala 15).

Akcja trwa do 15 grudnia
.


 2017-11-24

Dnia 24.11.2017 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Szkół w e-Sporcie, które odbyły się w Oławie.

Skład drużyny:

Wojtas Wojciech 3 thi

Zajonz Mateusz 3 thi

Kasiura Michał 3 tl

Kala Aron 3 tl

Brzozowski Filip 2 tl

 

Opiekun drużyny: mgr Andrzej Mielczarek


 2017-11-10

zadania na listopad


 2017-11-10

Dnia 10-11-2017r. w szkole odbyła się niezwykła uroczystość, w tym roku bowiem mija 99 rocznica odzyskania niepodległości przez państwo polskie. Jak co roku nasza szkoła upamiętniła ten niezwykły dzień – wystąpił  nasz chór szkolny, a następnie uczniowie zaprosili nas na krótką lekcję historii.

Doniosłym wydarzeniem tego dnia był również uroczysty akt  ślubowania klas pierwszych, w imieniu których ślubowanie złoży klasa patronacka Multiserwisu – 1 C oraz symboliczne podpisanie trójstronnej umowy o współpracy.

zobacz zdjęcia
2017-11-06
Dnia 6.11.2017r. gościliśmy w Naszej szkole pracowników Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu : lek.dent. Agnieszkę Nowakowską- Mohr i lek.dent. Natalię Łuc -Pieskacz.
Badaniu podlegali uczniowie klas;III TL, III THI, III b, III c.
Celem kontroli było ocenienie stanu zdrowia jamy ustnej 18- o latków.

Na zakończenie badania każdy uczeń otrzymał informację zwrotną dotyczącą stanu zdrowia jego jamy ustnej.


 2017-11-03

Trwa konkurs: Nauczyciel na medal.

Głosowanie będzie trwać do piątku 10 listopada br. do godz. 21.00
Nauczyciele z naszej szkoły biorący udział w konkursie, na których możecie głosować, to:
 
Tomasz Micek, ZSZ , Krapkowice (NMS.126) SMS pod nr 72355 o treści NMS.126
Joanna Włochowicz, ZSZ, Krapkowice (NMS.122) SMS pod nr 72355 o treści NMS.122


Zachęcamy do głosowania na naszych nauczycieli :-)

Czytaj więcej:
http://www.nto.pl/serwisy/nauczyciel-na-medal/a/nauczyciel-na-medal-powiat-krapkowicki-wyniki,12575386/
 
Koszt jednego SMSa: 2,46 zł z VAT


2017-10-27

Tydzień Misyjny pod hasłem: "Głosić wiarę z radością" z siostrą Anafridą z Tanzanii

http://opole.gosc.pl/gal/spis/4273840.Misjonarka-z-Tanzanii-w-Krapkowicach
 
 
http://opole.gosc.pl/gal/pokaz/4273840.Misjonarka-z-Tanzanii-w-Krapkowicach/19#gt
 
zobacz zdjęcia2017-10-26

Dnia 26-10-2017r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielem Andrzejem Mielczarkiem brali udział w Finałowej Gali Projektu Eduko 2017 „Pamiętnik Fotografią Pisany – Pasjonująca Opolszczyzna”. Uroczystość przygotowana została przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach, a sama gala odbyła się w Sali M-GOKSiR.

W programie zobaczyliśmy:

- podsumowanie projektu,

- prezentacja kalendarza EDUKO 2018,

- występy artystyczne dzieci i młodzieży.

zobacz zdjęcia


 2017-10-23

https://opole.tvp.pl/34513760/z-dalekiej-tanzanii-do-polski


 2017-10-22

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W październiku nasz Zamek odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Krapkowicach im. Juliana Tuwima. Uczniowie z klasy 2b zostali przepytani ze znajomości tabliczki mnożenia - wszyscy w 100 % zdali ciężki :-) „egzamin”. Teraz już  zajęcia z matematyki im niestraszne. Gratulujemy

Kooperacja obu szkół przyniosła wszystkim wiele radości.

zobacz zdjęcia


 2017-10-14

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskie oraz Urzędem Miasta Opole organizują konkurs wiedzy „Olimpiada wiedzy i wartości w sporcie” – 4 edycja piłka ręczna. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i polega na zaprezentowaniu posiadanej wiedzy w formie testu przygotowanego przez organizatorów. Pytania w teście ułożone zostaną z zakresu wiadomości podanych w literaturze przedmiotu. Wszystkie materiały mieszczę się na stronie www. http://wk.diecezja.opole.pl/index.php/konkurs/wiedzy-o-sporcie/368-regulamin-olimpiady-i-zapisy

Etap szkolny  14.11. 2017

Etap wojewódzki 07.12. 2017

Zapisy przyjmują nauczyciele wychowania fizycznego lub bezpośrednio u Pana Marka Żuklińskiego. Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w Olimpiadzie i podjęcia rywalizacji.

 Atrakcyjne nagrody i profity na etapie szkolnym.


 2017-10-13

Dnia 13 -10-2017r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu na sali gimnastycznej naszej szkoły zebranym nauczycielom życzenia złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Następnie klasa III THI przedstawiła krótki występ artystyczny.  

Wyróżniono również uczniów klas drugich, którzy wraz z nauczycielkami Anitą Manek i Małgorzatą Nesterowicz, przygotowali folder na obchody 70-lecia naszej szkoły.

Uczniowie mogli również wysłuchać koncertu smyczkowego pt. „Smyczki inaczej” przedstawioną przez grupę muzyczną Wirtuoz.  

zobacz zdjęcia
2017-10-12

zobacz zdjęcia
2017-10-10

ZAMKOWA LIGA ZADANIOWA - ROK SZKOLNY 2017/18

Zadania na październik [doc]


 2017-10-05

Dnia 05 października 2017r. uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w spektaklu Kieleckiego Teatru Lektur pt. „Żyd na beczce” na motywach książki „Zdążyć przed Panem Bogiem”. Wykonawcami  byli aktorzy teatru pani Barbara Jaskmanicka i Lech Sulimierski.

zobacz zdjęcia
2017-10-04

Dnia 4 października 2017 roku uczniowie klas drugich technikum i zasadniczej szkoły zawodowej naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia scenicznej adaptacji książki Barbary Rosiek "Pamiętnik narkomanki", z uwzględnieniem aspektu zagrożenia dopalaczami.
Niniejsza oferta działań profilaktycznych została zaprezentowana przez Kielecki Teatr Lektur jako  Wspomnienia narkomanki.
Tło muzyczne stanowiło przesłanie z twórczości Ryszarda Riedla.
Sugestywnie przekazane mechanizmy wchodzenia młodego człowieka w uzależnienie, trudne emocje, spostrzeganie siebie, świata, dokonywanie życiowych wyborów i konsekwencje tych wyborów, to tylko niektóre atuty obejrzanej przez młodzież scenicznej adaptacji wyżej wymienionej książki.
Jak żyć, co i jak wybrać i każdego dnia wybierać? To pytania, na które każdy musi sam sobie odpowiedzieć...

zobacz zdjęcia


 2017-10-01

Dnia 1.10.2017 nasza szkoła uczestniczyła w dniu Święta Dyni, które było zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Krapkowicach. Uczniowie naszej szkoły zdobyli wiele wyróżnień w konkursie na “Rzeźbę Jesienną”, w którym wzięły udział klasy pierwsze i drugie.

zobacz zdjęcia


 

 2017-09-29

Dnia 29.09.2017 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach odbyło się spotkanie z młodzieżą inaugurujące V edycję Opolskiej Kampanii Edukacyjnej Kuratorium Oświaty w Opolu pn. „Przyhamuj, życie przed Tobą”. Celem kampanii było przedstawienie młodzieży zagrożeń, wynikających z kierowania pojazdami mechanicznymi, uwrażliwienie młodzieży na sytuacje kryzysowe występujące w ruchu drogowym oraz wykształcenie pożądanych reakcji na niewłaściwe, agresywne i niezgodne z prawem zachowania kierowców. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 3c /grupa ślusarz/ wraz z opiekunem mgr Andrzejem Mielczarek.

zobacz zdjęcia


 2017-09-21

Dnia 21 września 2017r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami uczestniczyli  w debacie zorganizowanej przez Młodzieżową Radę Miejską w Zdzieszowicach pt. ”Młodzież naszego Regionu – teraźniejszość i przyszłość”. Rozmawialiśmy o potrzebach młodych ludzi w zakresie polityki młodzieżowej na poziomie lokalnym. Odbyły się również wykłady i prelekcje związane z projektem EDUKO 2017.

zobacz zdjęcia
2017-09-20

 

zobacz zdjęcia


 2017-09-14

Dnia 14 września 2017r. w Auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych. Wszystkich zebranych przywitali dyrektorzy szkoły Bożena Szady Migdał i Wolfgang Schneider. Przedstawili w jaki sposób funkcjonuje szkoła, jakie są najważniejsze jej organy oraz poinformowali jakie kwalifikacje można zdobyć w tym roku szkolnym. Następnie o zakresie swojej pracy opowiedziała pedagog szkolny Julita Bąk Miler, a administrator Leszek Ludwikowski zapoznał rodziców z funkcjonowaniem dziennika elektronicznego.

zobacz zdjęcia
2017-09-11

Przypominam, że do dnia 15 września 2017 roku można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego. Wszelkich informacji na ten temat udzielam w gabinecie obok sali numer 45 / parter /. Julita Bąk - Miler pedagog szkolna


GODZINY PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO
obowiązuje od 4.09. 2017 roku

PONIEDZIAŁEK                      10.00 - 17.00
WTOREK                            11.00 - 15.00
ŚRODA                              7.30 - 11.30
CZWARTEK                           8.00 - 13.00
PIĄTEK                             8.00 - 12.00
2017-09-04

Dnia 4 września 2017 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W Auli dyrekcja szkoły przywitała nowych uczniów, którzy zdecydowali się na naukę w naszej szkole. Przedstawiono wychowawców klas oraz nauczycieli pełniących funkcje opiekunów poszczególnych agend szkolnych. Głos zabrał również przedstawiciel Powiatu z Wydziału Polityki Społecznej pan Henryk Miszke.


Godz. 8 00 – możliwość udziału w mszy św.

Godz. 9 00 – spotkania w szkole:

Klasy pierwsze – spotkanie z dyrekcją w auli, przedstawienie wychowawców, spotkania w klasach

Klasy drugie, trzecie i czwarte - spotkania w klasach z wychowawcami

zobacz zdjęcia


 2017-07-10

Deklaracja udziału w kursie - pobierz


 

Kwalifikacja wyodrębniona w zawodzie:

Deklaracja udziału w kursie - pobierz


 

Kwalifikacja wyodrębniona w zawodzie:

Deklaracja udziału w kursie - pobierz


 

Kwalifikacja wyodrębniona w zawodzie:

Deklaracja udziału w kursie - pobierz


 Archiwum 2011/2012
Archiwum 2012/2013
Archiwum 2013/2014
Archiwum 2014/2015
Archiwum 2015/2016
Archiwum 2016/2017
Copyright © Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach Created by MediaSoft