Godzina:
 
Home
Poleć nas
Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich
ul. Zamkowa 5, 47-300 Krapkowice, tel.: 77 4661 338, fax: 77 4661 728, email: szkola@zamek.krapkowice.pl
Napisz do nas

2018-01-06

Dnia 6 stycznia 2018 roku na szkolnym dziedzińcu odbywały się uroczystości związane ze Świętem Trzech Króli. Orszak po przejściu wokół krapkowickiego rynku zawitał do naszej szkoły. Tu odbyły się się główne punkty programu przygotowanego przez Starostwo Krapkowickie. Odbywała się tu również kwesta na rzecz Pawła Ochmańskiego - absolwenta naszej szkoły, który walczy z ciężką chorobą.

zobacz zdjęcia
2017-12-22

Świąteczny wystrój szkoły przygotowała pani Iwona Bartkowiak przy aktywnej pomocy uczniów klasy II TBI.

zobacz zdjęcia
2017-12-21

Dnia 21.12.2018 r.  kwota  5724,45 zł została przekazana na konto Pawła Ochmańskiego.
Jeszcze raz z całego serca dziękujemy uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom za wsparcie w tej akcji.


 2017-12-20

Uczniowie klasy 4TLM i 3C wraz z wychowawcami Panią Małgorzatą Schneider i Małgorzatą Koralewską już po raz dziewiąty  zorganizowali akcję „Mam Serce”, która trwała od 4 listopada do 15 grudnia 2017r.  a 19.12.2017 produkty zostały dostarczone do Domu Dziecka.

W akcji charytatywnej wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Dla dzieci z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Krasnym Polu zbieraliśmy między innymi: słodycze, zabawki, puzzle, maskotki, ubranka, produkty spożywcze. Dary zawieźliśmy na Święta Bożego Narodzenia. Także i tym razem uczniowie Zamku nie zawiedli. Prezentów było tak dużo, że z wielką trudnością zmieściliśmy je do autokaru, którym pojechaliśmy odwiedzić dzieci. Zostaliśmy bardzo życzliwie przyjęci przez pracowników placówki. Nasi uczniowie z dużym sercem i wielkim zaangażowaniem zajmowali się dziećmi i bawili się z nimi. Udział w takich przedsięwzięciach, rozbudzanie empatii i uczuć opiekuńczych stanowi dobrą lekcję wychowawczą dla naszych uczniów i sprawia dużą radość wychowankom placówki opiekuńczej. To wzajemne obdarowywanie się kształtuje umiejętności opiekuńcze, rozbudza uczucia miłości i uczy hojności.

zobacz zdjęcia


 2017-12-18
Simona Czech z klasy IV TIL została finalistką OOL organizowanej przez Wyższa Szkoła Logistyki - WSL. 
Tym samym znalazła się w prestiżowym gronie 63 najlepszych młodych logistyków w kraju  pokonała ponad 7000 osób, które przystąpiły do 1 etapu. Następnie uczestniczyła w drugim,  okręgowym etapie we Wrocławiu, aby ostatecznie zapewnić sobie miejsce w trzecim , finałowym pojedynku ;-).
Simona awansując do finału zapewniła już sobie zwolnienie z części teoretycznej egzaminów zawodowych, czyli bez wychodzenia z domu ma zdane wszystkie na 100% .
 
Finał 2 marca w siedzibie WSL w Poznaniu.2017-12-18

SKC Z Zespołu Szkół  Zawodowych im.Piastów Opolskich w Krapkowicach CHĘTNIE SŁUŻY POMOCĄ POTRZEBUJĄCYM, w TYM ROKU W okresie adwentu włączyła się po raz drugi w akcję " Paczka dla dzieci więźniów" zainicjowana przez ks. Jerzego Kostorza z UO. Uczniowie klasy 1TL,  2PE, 4THE, 3THI po odczytaniu listów od więźniów z prośbą o zrobienie i przekazanie paczek wybierali konkretne dzieci dla których następnie przygotowali paczki. Część z nich została wysłana pocztą a cześć osobiście przekazane zostały dzieciom, co wzbudziło niezapomniane emocje, chwile wzruszenia i dużo radości z dzielenia się dobrem z innymi. Za wielkie serce i dobroć WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM wielkie wielkie brawa i podziękowania za podjęte działania I TRUD.

zobacz zdjęcia


 2017-12-14

3.12.2017r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami rozprowadzali przed kościołami  wieńce adwentowe, stroiki i ozdoby świąteczne na rzecz naszego absolwenta Pawła Ochmańskiego.
 Po komisyjnych podliczeniu pieniędzy /w obecności: 2 uczennic, dyrekcji i 2 nauczycieli/ okazało się, że zebraliśmy kwotę  5724,45 zł , która w całości zostanie przekazana na konto Pawła Ochmańskiego.
Jeszcze raz z całego serca dziękujemy uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom za wsparcie w tej akcji.


„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.
Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi.”
- Jan Paweł II


2017-12-12

Uczniowie klasy 2TL i 3 TH odwiedzili Leroy Merlin w Opolu, aby zapoznać się procesami magazynowania, dystrybucji i zaopatrzenia. T o już nasza kolejna wizyta w tym sklepie.  

zobacz zdjęcia


 2017-12-12

12 grudnia 2017 roku odbyła się  VI Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania pod hasłem „ Przedsiębiorca we współczesnej gospodarce”.
Uczniowie klasy 3 TH rozwiązywali test przez godzinkę.     
Wyniki zawodów I stopnia zostaną podane 12 stycznia 2018 roku.    

zobacz zdjęcia


 2017-12-11

zadania na grudzień i styczeń


 2017-12-09

ADWENT TO CZAS W KTÓRYM KAŻDY Z NAS MA POTRZEBĘ DZIELENIA SIĘ Z INNYMI. W dniu 8 i 9 grudnia uczniowie naszej szkoły Z KLASY: 1LE, 2TL, 2PE, 4LM, wzięli udział w XIII zbiórce żywności pod hasłem: TAK POMAGAM. Serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział w tej akcji za zaangażowanie i wielkie serce.

Dzięki zbiórce żywności w wybranych sklepach udało się zorganizować pomoc w formie paczek przedświątecznych dla osób potrzebujących.

zobacz zdjęcia
2017-12-07
Dnia 7 grudnia odbyła się XIII edycja Olimpiady Przedsiębiorczości pod hasłem " Sukces w biznesie - ludzie, wizerunek, strategia". Udział wzieli  uczniowie klasy 4 THE. Były to eliminacje szkolne, następny etap eliminacje okręgowe będą 1 marca 2018 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
 
zobacz zdjęcia2017-12-04

Uczeń klasy IV technikum mechanicznego Zespołu Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach, Mateusz Eichner  został stypendystą Nagrody Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się 29 listopada w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu. Nagrodę wręczał Opolski Kurator Oświaty Michał Siek.

zobacz zdjęcia


 2017-12-03

Dziś był ten dzień !!! finał zamkowej pomocy dla naszego absolwenta Pawła Ochmańskiego.


Od rana nasi uczniowie i nauczyciele pod kościołami sprzedawali wykonane przez Was stroiki i ozdoby świąteczne. Znalazła się też wata cukrowa dla najmłodszych.    Stoiska cieszyły się dużym powodzeniem co nas niezmiernie cieszy!!!
Jak tylko będziemy znali dokładną kwotę jaką udało się zebrać to  zameldujemy.
Jednak już dzisiaj składamy podziękowania przede wszystkim:

- naszym uczniom i ich rodzicom - po raz kolejny okazaliście wielkie serce i zaangażowanie, te wszystkie ozdoby powstały w większości w Waszych domach, z Waszych materiałów i przekazaliście je bezinteresownie, aby pomóc Pawłowi;

- -nauczycielom koordynującym w szkole zbiórkę, którzy cały zeszły tydzień przeznaczyli na porządkowanie, dbanie i przygotowanie ozdób do sprzedaży. Niektórzy wraz ze swoimi uczniami tworzyli świąteczne dekoracje tu duże ukłony dla p. Małgorzaty Koralewskiej i p. Anny Steinhoff-Okoń, które całą tą akcję koordynowały;

- wszystkim, którzy dzisiaj w ten mroźny, niedzielny dzień przyszli pomóc w sprzedaży: uczniom, nauczycielom i szkolnemu kołu Caritas z opiekunem p. Jackiem Klose.


Dziękujemy raz jeszcze!!!


"Dawaj bezinteresownie, a zachowasz siebie całego "
Mieczysław Maliński

zobacz zdjęcia


2017-12-01

Pomoc dla Pawła!!!!
Już w tę niedzielę po mszach w krapkowickich parafiach będzie można nabyć wieńce, stroiki i ozdoby choinkowe oraz złożyć datki.

Dochód zostanie przekazany na pomoc w zakupie protezy dla naszego absolwenta - Pawła Ochmańskiego.
Wszystkie te arcydzieła wykonali uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły.
Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszego zaangażowania w pomoc Pawłowi .

To niesamowite z jakim odzewem wśród Was spotkał się ten pomysł, aby wspomóc go w powrocie do sprawności.

Wiemy, że w niedziele Wasze dzieła znajdą wielu nabywców a Paweł zbierze kolejne pieniądze na zakup protezy.
Jednocześnie składamy ogromne podziękowania dla Was, Waszych rodziców, nauczyciel, którzy pomagali przy tworzeniu tych bożonarodzeniowych ozdób lub sami je wykonywali i przekazywali na tą akcję
.


Jesteście wielcy !!!

Serdecznie zapraszamy!!!!

zobacz zdjęcia
2017-11-28

Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie na najładniejszy wieniec adwentowy lub ozdobę, stroik bożonarodzeniowy. Trzy pierwsze miejsca zostaną nagrodzone.

Wszystkie Wasze stroiki będą sprzedawane, a pieniądze ze sprzedaży zostaną w całości przekazane naszemu absolwentowi Pawłowi Ochmańskiemu, który choruje na nowotwór złośliwy kości udowej z przerzutami na wątrobę. Potrzebuje 70.000 zł na drogą rehabilitacje oraz protezę, by móc cieszyć się życiem. Do tej pory zebrano 5850 zł czyli tylko 8% całej potrzebnej sumy.

Wieńce adwentowe, stroiki i ozdoby świąteczne prosimy dostarczać podpisane (z drugiej strony: imię, nazwisko, klasa) do p. M. Koralewskiej (sala nr 15) lub p. J. Klose (sala nr 20).


Ostateczny termin dostarczenia: 30 listopada


 2017-11-28

Zbiórka produktów dla DZIECI Z DOMU DZIECKA

Uwaga akcja 

Zapraszamy wszystkich do włączenia się do zbiórki produktów dla dzieci z Domu Dziecka. 
Zbieramy:
-produkty spożywcze
-zabawki
-maskotki
-artykuły przemysłowe i chemiczne

Produkty prosimy dostarczać do p. M. Schneider (sala 48) i p. M. Koralewskiej (sala 15).

Akcja trwa do 15 grudnia
.


 2017-11-24

Dnia 24.11.2017 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Szkół w e-Sporcie, które odbyły się w Oławie.

Skład drużyny:

Wojtas Wojciech 3 thi

Zajonz Mateusz 3 thi

Kasiura Michał 3 tl

Kala Aron 3 tl

Brzozowski Filip 2 tl

 

Opiekun drużyny: mgr Andrzej Mielczarek


 2017-11-10

zadania na listopad


 2017-11-10

Dnia 10-11-2017r. w szkole odbyła się niezwykła uroczystość, w tym roku bowiem mija 99 rocznica odzyskania niepodległości przez państwo polskie. Jak co roku nasza szkoła upamiętniła ten niezwykły dzień – wystąpił  nasz chór szkolny, a następnie uczniowie zaprosili nas na krótką lekcję historii.

Doniosłym wydarzeniem tego dnia był również uroczysty akt  ślubowania klas pierwszych, w imieniu których ślubowanie złoży klasa patronacka Multiserwisu – 1 C oraz symboliczne podpisanie trójstronnej umowy o współpracy.

zobacz zdjęcia
2017-11-06
Dnia 6.11.2017r. gościliśmy w Naszej szkole pracowników Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu : lek.dent. Agnieszkę Nowakowską- Mohr i lek.dent. Natalię Łuc -Pieskacz.
Badaniu podlegali uczniowie klas;III TL, III THI, III b, III c.
Celem kontroli było ocenienie stanu zdrowia jamy ustnej 18- o latków.

Na zakończenie badania każdy uczeń otrzymał informację zwrotną dotyczącą stanu zdrowia jego jamy ustnej.


 2017-11-03

Trwa konkurs: Nauczyciel na medal.

Głosowanie będzie trwać do piątku 10 listopada br. do godz. 21.00
Nauczyciele z naszej szkoły biorący udział w konkursie, na których możecie głosować, to:
 
Tomasz Micek, ZSZ , Krapkowice (NMS.126) SMS pod nr 72355 o treści NMS.126
Joanna Włochowicz, ZSZ, Krapkowice (NMS.122) SMS pod nr 72355 o treści NMS.122


Zachęcamy do głosowania na naszych nauczycieli :-)

Czytaj więcej:
http://www.nto.pl/serwisy/nauczyciel-na-medal/a/nauczyciel-na-medal-powiat-krapkowicki-wyniki,12575386/
 
Koszt jednego SMSa: 2,46 zł z VAT


2017-10-27

Tydzień Misyjny pod hasłem: "Głosić wiarę z radością" z siostrą Anafridą z Tanzanii

http://opole.gosc.pl/gal/spis/4273840.Misjonarka-z-Tanzanii-w-Krapkowicach
 
 
http://opole.gosc.pl/gal/pokaz/4273840.Misjonarka-z-Tanzanii-w-Krapkowicach/19#gt
 
zobacz zdjęcia2017-10-26

Dnia 26-10-2017r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielem Andrzejem Mielczarkiem brali udział w Finałowej Gali Projektu Eduko 2017 „Pamiętnik Fotografią Pisany – Pasjonująca Opolszczyzna”. Uroczystość przygotowana została przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach, a sama gala odbyła się w Sali M-GOKSiR.

W programie zobaczyliśmy:

- podsumowanie projektu,

- prezentacja kalendarza EDUKO 2018,

- występy artystyczne dzieci i młodzieży.

zobacz zdjęcia


 2017-10-23

https://opole.tvp.pl/34513760/z-dalekiej-tanzanii-do-polski


 2017-10-22

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W październiku nasz Zamek odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Krapkowicach im. Juliana Tuwima. Uczniowie z klasy 2b zostali przepytani ze znajomości tabliczki mnożenia - wszyscy w 100 % zdali ciężki :-) „egzamin”. Teraz już  zajęcia z matematyki im niestraszne. Gratulujemy

Kooperacja obu szkół przyniosła wszystkim wiele radości.

zobacz zdjęcia


 2017-10-14

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskie oraz Urzędem Miasta Opole organizują konkurs wiedzy „Olimpiada wiedzy i wartości w sporcie” – 4 edycja piłka ręczna. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i polega na zaprezentowaniu posiadanej wiedzy w formie testu przygotowanego przez organizatorów. Pytania w teście ułożone zostaną z zakresu wiadomości podanych w literaturze przedmiotu. Wszystkie materiały mieszczę się na stronie www. http://wk.diecezja.opole.pl/index.php/konkurs/wiedzy-o-sporcie/368-regulamin-olimpiady-i-zapisy

Etap szkolny  14.11. 2017

Etap wojewódzki 07.12. 2017

Zapisy przyjmują nauczyciele wychowania fizycznego lub bezpośrednio u Pana Marka Żuklińskiego. Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w Olimpiadzie i podjęcia rywalizacji.

 Atrakcyjne nagrody i profity na etapie szkolnym.


 2017-10-13

Dnia 13 -10-2017r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu na sali gimnastycznej naszej szkoły zebranym nauczycielom życzenia złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Następnie klasa III THI przedstawiła krótki występ artystyczny.  

Wyróżniono również uczniów klas drugich, którzy wraz z nauczycielkami Anitą Manek i Małgorzatą Nesterowicz, przygotowali folder na obchody 70-lecia naszej szkoły.

Uczniowie mogli również wysłuchać koncertu smyczkowego pt. „Smyczki inaczej” przedstawioną przez grupę muzyczną Wirtuoz.  

zobacz zdjęcia
2017-10-12

zobacz zdjęcia
2017-10-10

ZAMKOWA LIGA ZADANIOWA - ROK SZKOLNY 2017/18

Zadania na październik [doc]


 2017-10-05

Dnia 05 października 2017r. uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w spektaklu Kieleckiego Teatru Lektur pt. „Żyd na beczce” na motywach książki „Zdążyć przed Panem Bogiem”. Wykonawcami  byli aktorzy teatru pani Barbara Jaskmanicka i Lech Sulimierski.

zobacz zdjęcia
2017-10-04

Dnia 4 października 2017 roku uczniowie klas drugich technikum i zasadniczej szkoły zawodowej naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia scenicznej adaptacji książki Barbary Rosiek "Pamiętnik narkomanki", z uwzględnieniem aspektu zagrożenia dopalaczami.
Niniejsza oferta działań profilaktycznych została zaprezentowana przez Kielecki Teatr Lektur jako  Wspomnienia narkomanki.
Tło muzyczne stanowiło przesłanie z twórczości Ryszarda Riedla.
Sugestywnie przekazane mechanizmy wchodzenia młodego człowieka w uzależnienie, trudne emocje, spostrzeganie siebie, świata, dokonywanie życiowych wyborów i konsekwencje tych wyborów, to tylko niektóre atuty obejrzanej przez młodzież scenicznej adaptacji wyżej wymienionej książki.
Jak żyć, co i jak wybrać i każdego dnia wybierać? To pytania, na które każdy musi sam sobie odpowiedzieć...

zobacz zdjęcia


 2017-10-01

Dnia 1.10.2017 nasza szkoła uczestniczyła w dniu Święta Dyni, które było zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Krapkowicach. Uczniowie naszej szkoły zdobyli wiele wyróżnień w konkursie na “Rzeźbę Jesienną”, w którym wzięły udział klasy pierwsze i drugie.

zobacz zdjęcia


 

 2017-09-29

Dnia 29.09.2017 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach odbyło się spotkanie z młodzieżą inaugurujące V edycję Opolskiej Kampanii Edukacyjnej Kuratorium Oświaty w Opolu pn. „Przyhamuj, życie przed Tobą”. Celem kampanii było przedstawienie młodzieży zagrożeń, wynikających z kierowania pojazdami mechanicznymi, uwrażliwienie młodzieży na sytuacje kryzysowe występujące w ruchu drogowym oraz wykształcenie pożądanych reakcji na niewłaściwe, agresywne i niezgodne z prawem zachowania kierowców. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 3c /grupa ślusarz/ wraz z opiekunem mgr Andrzejem Mielczarek.

zobacz zdjęcia


 2017-09-21

Dnia 21 września 2017r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami uczestniczyli  w debacie zorganizowanej przez Młodzieżową Radę Miejską w Zdzieszowicach pt. ”Młodzież naszego Regionu – teraźniejszość i przyszłość”. Rozmawialiśmy o potrzebach młodych ludzi w zakresie polityki młodzieżowej na poziomie lokalnym. Odbyły się również wykłady i prelekcje związane z projektem EDUKO 2017.

zobacz zdjęcia
2017-09-20

 

zobacz zdjęcia


 2017-09-14

Dnia 14 września 2017r. w Auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych. Wszystkich zebranych przywitali dyrektorzy szkoły Bożena Szady Migdał i Wolfgang Schneider. Przedstawili w jaki sposób funkcjonuje szkoła, jakie są najważniejsze jej organy oraz poinformowali jakie kwalifikacje można zdobyć w tym roku szkolnym. Następnie o zakresie swojej pracy opowiedziała pedagog szkolny Julita Bąk Miler, a administrator Leszek Ludwikowski zapoznał rodziców z funkcjonowaniem dziennika elektronicznego.

zobacz zdjęcia
2017-09-11

Przypominam, że do dnia 15 września 2017 roku można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego. Wszelkich informacji na ten temat udzielam w gabinecie obok sali numer 45 / parter /. Julita Bąk - Miler pedagog szkolna


GODZINY PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO
obowiązuje od 4.09. 2017 roku

PONIEDZIAŁEK                      10.00 - 17.00
WTOREK                            11.00 - 15.00
ŚRODA                              7.30 - 11.30
CZWARTEK                           8.00 - 13.00
PIĄTEK                             8.00 - 12.00
2017-09-04

Dnia 4 września 2017 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W Auli dyrekcja szkoły przywitała nowych uczniów, którzy zdecydowali się na naukę w naszej szkole. Przedstawiono wychowawców klas oraz nauczycieli pełniących funkcje opiekunów poszczególnych agend szkolnych. Głos zabrał również przedstawiciel Powiatu z Wydziału Polityki Społecznej pan Henryk Miszke.


Godz. 8 00 – możliwość udziału w mszy św.

Godz. 9 00 – spotkania w szkole:

Klasy pierwsze – spotkanie z dyrekcją w auli, przedstawienie wychowawców, spotkania w klasach

Klasy drugie, trzecie i czwarte - spotkania w klasach z wychowawcami

zobacz zdjęcia


 2017-07-10

Deklaracja udziału w kursie - pobierz


 

Kwalifikacja wyodrębniona w zawodzie:

Deklaracja udziału w kursie - pobierz


 

Kwalifikacja wyodrębniona w zawodzie:

Deklaracja udziału w kursie - pobierz


 

Kwalifikacja wyodrębniona w zawodzie:

Deklaracja udziału w kursie - pobierz


 Archiwum 2011/2012
Archiwum 2012/2013
Archiwum 2013/2014
Archiwum 2014/2015
Archiwum 2015/2016
Archiwum 2016/2017
Copyright © Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach Created by MediaSoft