Godzina:
 
Home
Poleć nas
Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich
ul. Zamkowa 5, 47-300 Krapkowice, tel.: 77 4661 338, fax: 77 4661 728, email: szkola@zamek.krapkowice.pl
Napisz do nas

2019-08-28

Egzamin poprawkowy maturalny (pisemny) 20.08.2019 godz 9.00

zobacz szczegóły [pdf]

2019-08-26

http://zamek.krapkowice.pl/public/resources/files/harmonogram_poprawki2019.pdf


 2019-08-16

Dnia 16.08.2019 szkoła będzie nieczynna


 2019-06-21

https://opolskie.edu.com.pl/ wejdź


 2019-06-19

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

zobacz zdjęcia

2019-06-18

Zapraszamy absolwentów szkół podstawowych i gimnazjalnych do nauki w zawodzie Ślusarz oraz Monter izolacji przemysłowych.

 

więcej informacji o zawodach, które można zdobyć w firmie MULTiSERWIS :

http://zamek.krapkowice.pl/subpages.php?id=800&lang=PL


 2019-06-18

18.06.2019 r. w Kuratorium Oświaty w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie programu "Profilaktyka uzależnień dzieci i młodzieży w województwie opolskim na lata 2016 - 2019" realizowanego w roku szkolnym 2018/2019  pod hasłem "Pomyśl zanim spróbujesz".

Organizatorzy: Wojewoda Opolski, Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Opolski Kurator Oświaty oraz Opolska Komenda Wojewódzkiej Policji wręczyli naszej szkole nagrodę za największe zaangażowanie podczas programu wśród szkół opolskich.

Rozstrzygnięto także konkurs  na kolaż fotograficzny o tematyce profilaktycznej - 1. miejsce w województwie zajęły uczennice kl. 1 TLE, Paulina Janik i Wiktoria Grabowska, których opiekunem była pani Aleksandra Rataj - Latka.

zobacz zdjęcia


 2019-06-14

14.06.2019 r. ogłoszono wyniki konkursu na kolaż forograficzny w ramach programu ,,Pomyśl zanim spróbujesz" dotyczącego profilaktyki uzależnień dzieci i młodzieży. Uczennice klasy 1 TLE - Paulina Janik i Wiktoria Grabowska zajęły PIERWSZE MIEJSCE!  Gratulujemy! Nagrody odebrane zostaną na uroczystej gali w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu.


 2019-06-07

7 czerwca odbył się 4 Festiwal Książki w Opolu, na którym oczywiście nie mogło zabraknąć zamkowiczów:) Panie bibliotekarki wraz z uczennicami z kl. 2 TLE i 1 TL zapoznały się z ofertą wydawniczą prawie osiemdziesięciu wydawnictw oraz uczestniczyły w spotkaniach autorskich. Oczywiście zakupione zostały nowe książki, po które zapraszamy do biblioteki szkolnej

zobacz zdjecia


 2019-06-06

ZAMEK- ponownie doceniony

Nasza szkoła została laureatem konkursu Orły Edukacji 2019. Zajęliśmy 2 miejsce uzyskując w ocenie 9,1 punktów na 10 możliwych.

To kolejne wyróżnienie naszej szkoły potwierdzające naszą jakość i zaangażowanie. Dołączyliśmy do grona liderów branży edukacyjnej wyznaczających właściwy kierunek, stawiających na rozwój i podnoszenie kwalifikacji.

Orły Edukacji to nagroda  stworzona, aby spośród istniejących na rynku placówek wyróżnić te najlepsze. Liderów branży, którzy stawiają na jakość, dzięki czemu mogą sprostać wymaganiom swoich Uczniów.

Konkurs organizuje cyklicznie przedsiębiorstwo Beautiful Company Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. Celem jest dotarcie do jak największego grona przedsiębiorców i wyłonienie tych spełniających najwyższe standardy. Udział biorą wszystkie firmy edukacyjne obecne w sieci. Organizator konkursu przeszukuje Internet w poszukiwaniu stron zawierających oceny /Google.pl, panorama firm.pl, facebook.pl, jakie opinie.pl, zumi.pl, pkt.pl i inne/.

Otrzymanie tej nagrody jest dla nas szczególnie cenne, ponieważ to pozytywne opinie w Internecie zadecydowały o tytule laureata. Opinie, które nie były niczym wymuszone. Wpisywaliście je sami mając poczucie, iż czas spędzony w naszych murach jest, a dla naszych absolwentów był dobrym okresem waszego życia. Cieszymy się, że „Zamek” jest pozytywnie postrzegany przez uczniów, rodziców i mieszkańców Krapkowic. Dziękujemy za tyle pozytywnych i ciepłych słów na nasz temat. Zamek jest zawsze dla was otwarty.


 2019-06-06

Kolejni zamkowicze przemierzyli na rowerach szlak upamiętniający powstańców śląskich. 6.06.2019 klasa 3 PE wraz z opiekunami - panem Adamem Latką, panem Tomaszem Mickiem oraz panią Aleksandrą Rataj - Latką przejechała ponad 40 km, by upamiętnić bezimiennych poległych złożonych do  zbiorowej mogiły  na cmentarzu w Jasionej oraz poległego kadeta, kaprala Karola Chodkiewicza w Oleszce. Punktem kulminacyjnym wycieczki był wjazd na Pomnik Czynu Powstańczego na Górze św. Anny.

zobacz zdjęcia


 2019-05-30

Kapituła Opolskiej Nagrody Jakości 2019 przyznała w tym roku Nagrodę Jakości ośmiu laureatom, nadała również osiem wyróżnień i jedno uczestnictwo. Tytuł „ Znakomity Przywódca” otrzymało pięciu menagerów.

 W gronie ośmiu laureatów znalazła się nasza szkoła. To ogromne wyróżnienie. Głównym wyznacznikiem tej nagrody  jest jakość w organizacji pracy, co bezpośrednio przekłada się na efekty końcowe. Cieszymy się, że działania naszej społeczności szkolnej zostały dostrzeżone i docenione. Gratulujemy dyrekcji i nauczycielom, gdyż to wasza praca i ogromna pasja przyczyniły się do uzyskania tej nagrody. Nie byłoby szkoły bez uczniów. Gratulujemy Wam! Dziękujemy za czynne włączanie się w życie szkoły, uroczystości szkolne, akcje charytatywne i wiele inspirujących pomysłów. Gratulujemy również Rodzicom – Państwa dzieci chodzą do dobrej szkoły.

zobacz zdjęcia
2019-05-24

24 maja 2019 roku odbyła się w szkole druga edycja  Powiatowego Konkursu Fryzjerskiego. W tym roku mottem przewodnim było hasło  „KOBIETA KWIAT”.  Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Krapkowickiego, pan Maciej Sonik. Organizatorem konkursu, adresowanego do  uczniów kształcących się w zawodzie fryzjer,  są Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach oraz Cech Rzemiosł Różnych.

   W skład  Jury weszli:

 • Pani Renata Bednarczyk, właścicielka Salonu Fryzjerskiego Rena w Opolu,
 • Pani Mariola Komor – Konsek, właścicielka Salonu Fryzjerskiego w Krapkowicach,
 • pani Dorota Klama,  właścicielka Salonu Fryzjerskiego w Zdzieszowicach.

 

   We fryzjerskich zmaganiach wzięło udział 9 uczestniczek  reprezentujących:

 • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach,
 • Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach  - klasę 2a i 3d.

 

Sponsorami konkursu byli:

 • Starosta Krapkowicki,  pan Maciej Sonik,
 • Salon Fryzjerski Komor – Konsek w Krapkowicach,
 • Pracownia Urody Michałewicz w Krapkowicach,
 • Zespół Szkół Zawodowych w Krapkowicach,
 • Firma Moroccanoil .

     Konkurs zaszczycili swoją obecnością  Pani Stanisława Berkowska, reprezentująca Cech Rzemiosł Różnych w Krapkowicach, prowadząca sprawy związane ze szkoleniem uczniów młodocianych w naszym powiecie oraz Pan Stanisław Mazur, starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Krapkowicach.

    Gościliśmy także uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, w tym uczniów Stowarzyszeniowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Steblowie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Malni.  Swoim  koleżankom kibicowali też uczniowie Zamku.

       Zawodnicy mieli 60 minut na wykonanie uczesań. Ocenie podlegały: wykonanie fryzury, całościowy wizerunek modelki, dobór makijażu i stroju. Można było stosować środki upiększające fryzurę, czyli ozdoby, dopinki, biżuterię, które nie przekraczały 30% powierzchni fryzury. Nie stosowano kolorowych lakierów.

   Dziewczęta zachwyciły publiczność i jury przygotowaniem, starannością swoich prac i kreatywnością, co można zauważyć , oglądając zdjęcia.

  Jury przyznało:

 • 1 miejsce Aurelii Bartetzko, uczennicy klasy 3d w Zespole Szkół Zawodowych w Krapkowicach, pracującej przy stanowisku 2, której modelką była Gloria Bartetzko,
 • 2 miejsce Danucie Wojsa, reprezentującej Zespół Szkół w Zdzieszowicach, wykonującej fryzurę przy stanowisku 4, której modelką była Kamila Gajda,
 • 3 miejsce Paulinie Lyra, uczennicy klasy 3d w Zespole Szkół Zawodowych w Krapkowicach, pracującej przy stanowisku 6, której modelką była Dorota Kulpa.

Aurelia Bartetzko uczy się zawodu w Salonie Fryzjerskim „Finezja” w Krapkowicach,  Danuta Wojsa w Salonie Fryzjerskim Dorota Klama w Zdzieszowicach, natomiast Paulina Lyra w Salonie Fryzjerskim „J K Style” w Krapkowicach.

         Laureatki otrzymały cenne nagrody.

       Zdobywczyni

 • 1 miejsca otrzymała voucher o wartości 1000 złotych na kosmetyki,
 • 2 miejsca – voucher o wartości 500 złotych,
 • 3 miejsca – voucher o wartości 300 złotych ufundowane przez Starostę Powiatu Krapkowickiego.

     Zwyciężczyniom wręczono także cenne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu  fryzjerskiego i markowych kosmetyków . Atrakcyjnymi nagrodami zostały obdarowane wszystkie uczestniczki konkursu.

  Już dzisiaj zapraszamy wszystkie obecne i przyszłe uczennice, przygotowujące się do wykonywania zawodu fryzjer w naszym powiecie, na następną edycję konkursu.


 2019-05-23

Dzień Otwarty Zamku

 


 2019-05-20

Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach

 i Cech Rzemiosł Różnych w Krapkowicach

 

mają zaszczyt zaprosić uczniów szkół ponadgimnazjalnych
powiatu krapkowickiego do wzięcia udziału

 

 w drugiej edycji konkursu fryzjerskiego

„Kobieta kwiat”

pod patronatem

Macieja Sonika - Starosty Powiatu Krapkowickiego.

 

Jest to konkurs adresowany do  uczniów kształcących się w zawodzie fryzjer.

Zadanie konkursowe będzie polegało na wykonaniu, na przyprowadzonej przez siebie modelce, fryzury kojarzącej się z wiosną: radością, kwiatami       

i słońcem.

Konkurs odbędzie się w naszej szkole, tj. w Krapkowicach przy ul. Zamkowej 5,  24 maja 2019 roku o godzinie 10.00.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie powinny przesłać lub przynieść zgłoszenie do naszej szkoły albo przekazać drogą elektroniczną na adres email: sekretariat@zamek.krapkowice.pl do 21 maja 2019 r.


REGULAMIN

II EDYCJI

POWIATOWEGO KONKURSU FRYZJERSKIEGO

„Kobieta kwiat”

 

Kategorie konkursu:

Dla uczniów kształcących się w zawodzie fryzjer,

 

Patronat konkursu:

         Maciej Sonik - Starosta Powiatu Krapkowickiego

 

Organizatorzy:

 • Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach
 • Cech Rzemiosł Różnych w Krapkowicach

Czas i miejsce:

 • konkurs odbędzie się 24 maja 2019 roku o godzinie 10.00, uczestnicy powinni przybyć na miejsce do godziny 9.30, aby dopełnić formalności związanych z rejestracją i przygotowaniem,
 • miejscem konkursu jest siedziba szkoły: Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich, ul. Zamkowa 5, 47-300 Krapkowice.

Cele konkursu:

 • rozbudzanie i pogłębianie zamiłowania do fryzjerstwa,
 • stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania swoich praktycznych umiejętności,
 • motywowanie uczniów do podejmowania twórczych działań,
 • nawiązywanie współpracy i wymiana doświadczeń między uczniami, pracodawcami, instruktorami praktycznej nauki zawodu.

Organizacja konkursu:

Konkurs organizowany jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu krapkowickiego.

Fryzura tematycznie ma nawiązywać do kwiatów kojarzących się z wiosną, radością i słońcem.

Zadanie konkursowe obejmuje wykonanie fryzury – upięcia na włosach półdługich lub długich. Fryzura musi być wykonana na modelce wybranej przez uczestnika. Czas wykonania zadania to 60 min. Dozwolone jest stosowanie różnych środków upiększających fryzurę, takich jak ozdoby, dopinki, biżuteria, nieprzekraczających 30% powierzchni włosów. Zabrania się używania kolorowych lakierów,

Makijaż i strój przygotowujemy przed rozpoczęciem konkursu. Włosy modelki w momencie rozpoczęcia zadania powinny być rozpuszczone i zaczesane do tyłu (mogą być wcześniej wyprostowane, pokarbowane lub kręcone po wałkach).

Ocenie podlega:

 • wykonanie fryzury,
 • całościowy wizerunek modelki,
 • dobór makijażu,
 • dobór stroju.

Komisję powołuje organizator. Wyniki komisji są ostateczne.

Laureaci otrzymują dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Warunki uczestnictwa:

Uczniowie mogą zgłaszać się do konkursu do 21 maja 2019 r.

Wypełniony formularz zgłoszenia będącego załącznikiem do tych zasad wraz z zgodą na przetwarzanie danych i wykorzystanie wizerunku, należy oddać w sekretariacie szkoły lub przesłać na adres:

 Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach,

 ul. Zamkowa 5, 47-300 Krapkowice,

 albo przekazać drogą elektroniczną na adres email:

 sekretariat@zamek.krapkowice.pl

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do opublikowania imion, nazwisk, zdjęć i informacji o uczestnikach konkursu.

Pytania na temat konkursu można kierować do p. Aleksandry Galli, tel. 774661338.
2019-04-28

Szanowni Państwo,

w dniu 27.04.2019 został zawieszony strajk nauczycieli w Polsce. W związku z tym od dnia 29.04.2019 lekcje w naszej szkole odbywają się według planu.

Chcielibyśmy Państwu podziękować za wyrozumiałość i wsparcie w trakcie jego trwania. Jednocześnie chcemy podkreślić jego wagę dla przyszłości szkolnictwa w naszym kraju. 
Strajk ten był podyktowany nie tylko aspektem ekonomicznym, mimo, że starano się go jedynie w tym świetle ukazać społeczeństwu. Była to nasz głos przeciwko ciągłym i nieprzemyślanym reform, przeładowanej podstawie programowej, niedofinansowaniu szkolnictwa i nadmiernej biurokracji.
Strajkowaliśmy dla naszych uczniów, naszych dzieci i kolejnych pokoleń Zamkowiczów.

Nauczyciele biorący udział w strajku
w ZSZ Krapkowicach.


 2019-04-26

Dnia 26.04.2019 odbyło się zakończenie roku szkolnego klas maturalnych.

zobacz zdjęcia


 2019-04-04

   3 kwietnia 2019 r. odbyło się XXVI Zamkowe Dyktando pod patronatem Starosty Krapkowickiego. Tekst wierszowanego dyktanda napisała Aleksandra Galli. W tym roku tematem dyktanda był remont Zamku, który, jak niesie  wieść, dał się we znaki nie tylko uczniom. Po ortograficznych zmaganiach uczestnicy konkursu mogli obejrzeć kabaret w wykonaniu uczniów klasy 3 TL.

  W tegorocznej edycji Zamkowego Dyktanda przyznano następujące miejsca:

w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów:

1 miejsce Aleksandra Cielanga - uczennica Publicznego Gimnazjum w Walcach,

2 miejsce Szymon Stegliński – uczeń Zespołu Szkół w Krapkowicach,

3 miejsce  Marta Trela - uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej  w Walcach,

4 miejsce Gabriela Laksy - uczennica Publicznego Gimnazjum w Walcach,

5 miejsce Klaudia Kowacz - uczennica Publicznego Gimnazjum w Walcach,

 

w kategorii uczniów liceum i technikum:

1 miejsce Julia Olimanowska – uczennica Liceum Ogólnokształcącego  reprezentująca Zespół Szkół w Krapkowicach,

2 miejsce Marek Orlik– uczeń Zespołu Szkół w Głogówku,

3 miejsce Paulina Rodziewicz – uczennica Liceum Ogólnokształcącego  reprezentująca Zespół Szkół w Krapkowicach,

4 miejsce Natalia Joszko – uczennica Zespołu Szkół Zawodowych w Krapkowicach,

5 miejsce Nikola Białek – uczennica Zespołu Szkół w Głogówku

oraz Zofia Godlewska - uczennica Liceum Ogólnokształcącego  reprezentująca Zespół Szkół w Krapkowicach.

   Laureaci najwyższych miejsc otrzymali nagrody rzeczowe w postaci Power banku ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Krapkowicach oraz atrakcyjne nagrody książkowe sponsorowane przez Księgarnię Makama w Krapkowicach. Pozostali laureaci zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez Dyrektora Zamku oraz nagrodami rzeczowymi przekazanymi przez Księgarnię Makama.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom Zamkowego Dyktanda i serdecznie dziękujemy z przyjęcie zaproszenia, już zapraszając na przyszłoroczny konkurs.

Zobacz tekst XXVI Zamkowego Dyktanda

zobacz zdjęcia


 2019-04-03

Zaproszenie

 Dwadzieścia sześć lat mija, odkąd młodzież nasza

W gościnne progi Zamku przyjaciół zaprasza,

By polskiej ortografii arkana studiować

I piękna mowy naszej zasady zachować

W gromadzie, bo – co państwa buduje i miasta –

To jest życzliwa przyjaźń – z nią pomyślność wzrasta.

 
             Mamy zaszczyt zaprosić Wszystkich miłośników zasad polskiej ortografii na       XXVI Zamkowe Dyktando organizowane przez Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach pod patronatem Starosty Krapkowickiego. Konkurs odbędzie się we środę 3 kwietnia 2019 roku o godz. 1000 w Zespole Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach.

             Zapraszamy do udziału w dyktandzie także osoby dorosłe, w tym absolwentów naszej szkoły. Dla osób dorosłych przewidzieliśmy osobną kategorię. Prace uczestników dorosłych będą kodowane.

 

            Atrakcją tegorocznego konkursu będzie przedstawienie kabaretowe w wykonaniu naszych uczniów.

 

 W programie konkursu:

-    powitanie uczestników w auli Zamku

-    pisanie dyktanda,

-    poczęstunek,

-    kabaret przygotowany przez uczniów ZSZ w Krapkowicach,

-    sprawdzanie dyktanda przez komisję konkursu,

-    ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i podziękowań.


 2019-04-03

Liga zadaniowa - zadania na kwiecień


 2019-03-27

Dnia 27 marca 2019r. w Auli Szkoły klasy drugie i trzecie technikum uczestniczyły w spotkaniu dotyczącym korzystania z bezpłatnych porad prawnych. Program ten objęty patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości pomaga ludziom młodym, jak i starszym znaleźć się w gąszczu przepisów prawnych. Specjalnie przygotowana ulotka oraz wykład przedstawiciela fundacji przestrzega nas przed nieuczciwymi praktykami akwizytorów, pożyczkodawców i innych instytucji nie działających zgodnie z prawem.

zobacz zdjęcia
2019-03-25
Pomożemy przekazać 1%
 
Jak w latach ubiegłych pomożemy rozliczyć PIT i przekazać 1%
 
W dniu 25.03.2019 poniedziałek od godz. 13.15 do 16.30 w sali nr 45.

Proszę zabrać ze sobą:
- rozliczenie za rok 2017
- PIT-11 lib 8C za rok 2018
- dokumenty do odliczeń i ulg (faktury za lekarstwa, orzeczenie o niepełnosprawności, pesele dzieci, zaświadczenie o ilości oddanej krwi, dowody wpłaty darowizny.)


2019-03-25

„Etyka zawodu księgowego”. Pod takim tytułem w dniu dzisiejszym miał miejsce wykład Sebastiana Kusia – Prezesa Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Okręgu Opolskiego. Dylematy etyczne zostały poparte praktycznymi przykładami z życia gospodarczego, a każdy z uczestników otrzymał ciekawe upominki.

zobacz zdjęcia


 2019-03-22

Zaproszenie
22 marca piątek odbędzie się czuwanie dekanalne w kościele św. Mikołaja w Krapkowicach o godz: 19.30.  PRZY UDZIALE ZESPOŁU AFAR.

Plan spotkania:

19,30 Przywitanie i rozśpiewka
19.45 Droga krzyzowa oraz mozliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty
20.45 Eucharystia z kazaniem ks. Tadeusza Komorka

Po Eucharystii: poczęstunek. Zapraszamy wszystkich.


 2019-03-22

W ubiegłym tygodniu klasy 1 LE, 1 TL i 1 IHP uczestniczyły podczas lekcji przedsiębiorczości w Global Money Week- Światowym Tygodniu Pieniądza organizowanym przez KNF we współpracy z Ministerstwem Finansów pod hasłem Learn. Save.Earn.

zobacz zdjęcia


 2019-03-17
II Etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” składał się z 25 zadań w którym zespoły 3-osobowe musiały rozwiązać zadania w 30 minut. W  Finale Wojewódzkim który odbył się w Zespole Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu wzięło udział 19 najlepszych szkół. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z kl.2LE Michaela Świecznik, Nikola Czapluk i Michaela Janocha.
Olimpiada jest zwieńczeniem projektu Lekcje z ZUS.

zobacz zdjęcia2019-03-11
Dnia 11 marca 2019 roku odbył się w Opolu XXVI Wojewódzki Turniej Matematyczny dla Uczniów Branżowych Szkół I Stopnia. Uczniowie naszej szkoły: Kamil Makiola (kl. 3B), Szymon Boruszek (kl. 3C) i Sebastian Kollek (kl. 1A) zostali laureatami tego konkursu. W  klasyfikcji drużynowej zajęli I miejsce w województwie, zdobywając łącznie 139 punktów na 150 możliwych.

 

Indywidualnie  Kamil Makiola (kl. 3B) zajął II miejsce, Sebastian Kollek (kl. 1A)  - VI m., a Szymon Boruszek (kl. 3C) VII miejsce.
W konkursie rywalizowało ze sobą 38 uczniów z 13 szkół z całej Opolszczyzny. Konkurs odbył się w auli Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego.
Wręczenie nagród laureatom i najlepszym drużynom turnieju nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się pod koniec roku szkolnego w Opolu. 
 
Gratulujemy sukcesu uczniom, a także nauczycielom, którzy pomagali w przygotowaniach do tego konkursu.
 
zobacz zdjęcia
2019-03-07

Zadania na marzec


 2019-03-05

W związku z wieloma pytaniami rodziców dotyczącymi informacji związanych z kontynuacją kształcenia w szkołach ponadpodstawowych, Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach zaprasza wszystkich zainteresowanych rodziców i uczniów klas kończących szkołę podstawową i gimnazjum na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w pierwszy wtorek marca tj. 05.03.2019 w godzinach od 15.00 do 17.00 Na spotkaniu z dyrekcją, kierownikiem kształcenia praktycznego oraz doradcą zawodowym, będzie można uzyskać odpowiedzi na nurtujące państwa pytania dotyczące dalszego kształcenia w krapkowickim „Zamku” w Branżowej Szkole oraz Technikum.


 2019-02-27
Na czas remontu biblioteka została przeniesiona do gabinetu nr 44 (naprzeciwko gabinetu higienistki). Codziennie w godzinach 8 - 14 można wypożyczać,  zwracać książki,  kserować.
 
 2019-02-26

We wtorek 26-02-2019r. o godz.12,00 rozpoczął się I etap konkursu „Wybieram Wybory" organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 7 tys. uczniów z 671 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. W naszej szkole brali udział uczniowie klas technikum, a także Branżowej Szkoły I stopnia. Łącznie wystartowało sześciu uczniów. Etap szkolny konkursu „Wybieram Wybory” polega na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 25 pytań. Test sprawdza wiedzę z całego Kodeksu wyborczego. Wyniki etapu szkolnego ogłoszone zostaną 14 marca br. na stronach internetowych poszczególnych delegatur Krajowego Biura Wyborczego.


 2019-02-15

W dniu 15.02.2019 kolejna klasa otrzymała wyprawkę. Uczniowie 1c w zawodach blacharz izolacji przemysłowych i monter izolacji przemysłowych otrzymali walizki narzędziowe.

Życzymy powodzenia!!!

zobacz zdjęcia
2019-02-14


 2019-02-14

Dzień Świętego Walentego w naszej szkole to był dzień przyjaźni, uśmiechu, dobrego słowa, sportu i pomocy. Uczniowie mogli, przekazać w formie walentynkowej poczty dobre słowo kolegom, koleżankom i nauczycielom.

Rozegrany został Walentynkowy Turnieju Piłki Siatkowej. Wymagany był skład męsko-damski i chęć do gry. Zwyciężyła klasa IV THI, drugie zajęła miejsce III PE, a trzecie I TL. Wszystkim gratulujemy.

Nie mniejszym powodzeniem cieszyła się możliwość zrobienia  zdjęcia z przyjaciółmi. Wyniki tej sesji już niedługo będzie można podziwiać na szkolnym korytarzu.

Kawiarenka  ze słodkościami, cieplutkie gofry i tosty, którą prowadzili uczniowie klas 3PE i 3TL wraz z p. Jackiem Klose, urozmaiciła uczniowskie drugie śniadanie, a dochód ze sprzedaży wsparł budżet rehabilitacyjny Wojtka Mossakowskiego.

 zobacz zdjęcia


 2019-02-13

W dniu 13.02 uczniowie klasy 1 a otrzymali wyprawkę. Każdy uczeń adekwatnie do swojego zawodu otrzymał pomocne w nauce swojego zawodu rzeczy. Ślusarze otrzymali walizki  narzędziowe, fryzjerki - akcesoria fryzjerskie oraz głowy nauki do czesania, fotograf - statyw, torbę na aparat fotograficzny i kartę SD, murarze - wiertarkę, zestaw kielni oraz poziomicę laserową, natomiast sprzedawcy otrzymali buty i kasy fiskalne. Życzymy powodzenia w nauce zawodu i abyście stali się mistrzami w swoim fachu.

zobacz zdjęcia


 2019-01-26

zobacz zdjęcia


 2019-01-22

Dnia 22.01.2019 na krapkowickim rynku uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami innych szkół powiatu zatańczyli pięknego "Poloneza". Organizatorem "Poloneza" był: "Tygodnik Krapkowicki".

To ostatnia generalna próba naszych najstarszych uczniów przed piątkową studniówką.
Uczniom towarzyszył Starosta Krapkowicki Maciej Sonik oraz Uniwersytet III wieku z Krapkowicach.

Życzymy Wam "połamania piór" na maturze. Powodzenia.

zobacz zdjęcia


 2019-01-21

Dnia 21.01.2019 klasa drugie, trzecie i czwarte wzięły dziś udział w przedstawieniu "Kolumbowie" przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

zobacz zdjęcia


 2019-01-16

Dnia 16.01.2019r. uczniowie klasy IV THI uczestniczyli w warsztatach historycznych w CMJW w Łambinowicach pt.: Tylko w marzeniach człowiek jest naprawdę wolny - Problem jeńców wojennych. Były to nowatorskie warsztaty, które łączyły elementy socjologii z historią. Uczniowie podzielani na cztery grupy analizowali odczucia więźniów przebywających wiele lat w niewoli, gdzie nieraz byli poddawani torturom zarówno fizycznym, jak i psychicznym.

zobacz zdjęcia


 2019-01-10

Odprężeni przed egzaminem albo spragnieni wiedzy. Dnia 11.01.2019 uczniowie Technikum Informatycznego pozdrawiają z Krakowa z Akademickiego Centrum Komputerowego CYFRONET AGH, gdzie poznajemy najszybsze, o największej mocy obliczeniowej komputery w Polsce Prometheusa i Zeusa. Klasy 4THI, 3TBI oraz 2IHP są pod wrażeniem serwerowni.

zobacz zdjęcia

2019-01-07

W piątek 7 grudnia 2018 Instytut Historii Uniwersytetu Opolskiego rozpoczął VII edycję Wielkiej Powtórki z Historii - cyklu wykładów dla pasjonatów historii oraz uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego z historii. Hasłem tegorocznej edycji jest: Na różnych drogach do niepodległości- od czasów najdawniejszych do współczesności.

Tegoroczną „powtórkę” rozpoczął wykład profesora Stanisława Nicieji : „Rola Kresów w odzyskaniu niepodległości”, następnie nasi uczniowie:  Patryk Kosubek, Michał Jałowy, Jordan Kucharski udali się na warsztaty zatytułowane: „Polak, Węgier- dwa bratanki-relacje Piastów z Królestwem Węgierskim XI- XIVw”., prowadzone przez doktora Marcina Bohma.

Wykłady i warsztaty były prowadzone w bardzo ciekawej i urozmaiconej formie, a wiadomości uzyskane w  ich trakcie na pewno przydadzą się na egzaminie maturalnym.


 2019-01-06

Dnia 6.01.2019 po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Orszaku Trzech Króli w Krapkowicach.
Po uroczystym kolędowaniu w Kościele orszak, na czele którego dumnie kroczyli Trzej Królowie (jakoś znajomo wyglądający), przeszedł krapkowickim Rynkiem nad Osobłogę. Tu u podnóża naszego Zamku, który tego dnia prezentował się wyjątkowo dostojnie zaprezentowaliśmy Jasełka oraz zgromadzeni mieszkańcy mogli pokolędować z naszym zespołem wokalnym.
W trakcie imprezy uczniowie rozdawali pierniki z zatopionym migdałem, który symbolizuje pomyślność w nadchodzącym roku.
Szkolne koło Caritas kwestowało na rzecz Kacperka Pakocy. Było magicznie.
Dziękujemy  wszystkim, którzy w ten dzień przyszli mimo dużego mrozu, aby uczestniczyć w tym święcie i wspomóc Kacperka i Oliverka.

zobacz zdjęcia
2019-01-04
2019-01-03

Słodki dzień w Zamku
Dnia 3.1.2019 odbył się I Konkurs Cukierniczy.

Do walki o tytuł najlepszego cukiernika stanęli uczniowie naszej szkoły w zawodzie cukiernik oraz pasjonaci cukiernictwa Gratulujemy wszystkim uczestnikom pasji i umiejętności.Oceniało ich profesjonalne jury, a za zadanie mieli ozdobienie tortu karnawałowego.


Pierwsze miejsce zdobyła Agnieszka Woźniak klasa 3 D - pracodawca: Piekarnia "Krzyś".

Drugie miejsce przypadło Natalii Muszelik klasa 3 D - pracodawca: Cukiernia "Magosz".

Na trzecim miejscu uplasował się Dominik Łakomy klasa 3 D - pracodawca: Piekarnia Cukiernia - Zimmermann.

Konkurs odbył przy współpracy z Cukiernia Magosz oraz Cukiernią Zimmermann.

Podczas trwania konkursu można było podziwiać profesjonalistę - Patryka Magosza podczas wykonywania ozdób cukierniczych oraz samemu zmierzyć się z zdobieniem ciastek i pierników.

Aby jeszcze dodatkowo osłodzić ten dzień każdy mógł skosztować słodkiej waty.

Konkurs obserwowała również młodzież ze szkół podstawowych, która połączyła dopingowanie faworytom z krótką wycieczką poznawczą po naszej szkole.

Nad przebiegiem i organizacją konkursu czuwały p. Steinhoff-Okoń oraz p.Ochlast.


Dziękujemy Cukierni Magosz i Cukierni Zimmermann za czynne włączenie się w organizację konkursu cukierniczego, oraz ufundowaniu nagród.

Dziękujemy również firmie  GoodMills Polska ze Straduni, która zasponsorowała mąkę dla naszych cukierników.


zobacz zdjęcia

2018-12-24

Dnia 24.12.2018 szkoła będzie nieczynna
2018-12-20
Najpiękniejsze życzenia wyszły spod pióra uczniów klasy 3 PE.
Na wyróżnienie zasłużyła klasa 3a składając życzenia po śląsku, oraz klasa  3d składając życzenia w w różnych językach świata.
 
 
 

Gratulujemy kreatywności.


 2018-12-20

zobacz zdjęcia


 2018-12-19

Wyniki XXVI Wojewódzkiego Turnieju Matematycznego dla uczniów Branżowych Szkół I Stopnia z oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej – ETAP SZKOLNY.

 

Najlepsi w kategorii klas pierwszych:

 1. Sebastian Kollek  kl.  1 A
 2. Maciej Adamik     kl.  1 C
 3. Kamil Apostel       kl.  1 C

Najlepsi w kategorii klas drugich i trzecich:

 1. Szymon Boruszek    kl. 3 C
 2. Kamil Makiola          kl. 3B
 3. Daniel Wieczorek    kl. 2 B

 

GRATULUJEMY

 

Do ETAPU WOJEWÓDZKIEGO  zakwalifikowali się uczniowie:

 1. Sebastian Kollek  kl.  1 A
 2. Szymon Boruszek    kl. 3 C
 3. Kamil Makiola          kl. 3B

 

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW NA ETAPIE WOJEWÓDZKIM.

 

Nauczyciele matematyki.


 2018-12-18

Uczeń Rafael Dresler wygrał eliminacje szkolne do Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie, a 7 grudnia reprezentował naszą szkołę bezpośrednio w finale konkursu.
2018-12-17

Eko-choinka już rozświetla nasz korytarz.
Świąteczne ozdoby recyklingowe wykonane zostały przez wszystkie klasy naszej szkoły.
Choinka z drewna to dzieło p. Damiana Niesporka.

zobacz zdjęcia
2018-12-14


 2018-12-09

Dnia 9.12.2018  technicy mechanicy naszej szkoły znależli się w Finale Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych w Piasecznie.

Tym razem miejsce poza pierwszą trójką- za rok się poprawiny. Ale i tak było warto.


Gratulujemy finału

zobacz zdjęcia


 2018-11-30

Dnia 30.11.2018 - 80 osobwa grupa z naszej szkoły wyruszyła do Wiednia. Zwiedziliśmy stolicę Austrii, a także jarmarki świąteczne. Młodzież miała okazję wykorzystać znajomość języka niemieckiego lub angielskiego w praktyce. Był Mozart Kugeln, Kaffee mit Sachen Torte oraz grzaniec, oczywiście bezalkoholowy: malinowy lub gruszkowy.

 zobacz zdjęcia
2018-11-28

28.11.2018r. klasy pierwsze technikum i branżowej szkoły wzięły udział w spotkaniu profilaktycznym "Poznaj prawdę , a prawda Cię uwolni", które poprowadził pan Marcin Tyburczy z Fundacji Latarnia. Podczas spotkania uczniowie usłyszeli świadectwa osób, które były uzależnione. Dzięki tym wstrząsającym i prawdziwym historiom poznali realia walki i ceny, jaką musieli oni zapłacić, aby żyć w wolności bez nałogów. Młodzi ludzie dowiedzieli się, jak nałóg może wpłynąć na życie człowieka oraz jakie konsekwencje i skutki niesie ze sobą nawet jednorazowe użycie, a także gdzie szukać pomocy. Spotkanie było także bodźcem do zadumy nad wartościami we własnym życiu.

zobacz zdjęcia


 2018-11-28

Dnia 28.11.2018 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II Stopnia w Opolu odbyło się wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Otrzymała je z rąk Opolskiego Kuratora Oświaty Michała Sieka oraz wicewojewody Violetty Parowskiej uczennica naszej szkoły Nikola Czapluk z klasy 2TLE Technikum Ekonomicznego.

zobacz zdjęcia


 2018-11-27

     Dnia 27 listopada 2018r. uczniowie klasy I TL wraz z opiekunami Marcinem Sułkowski i Adamem Latka uczestniczyli w Dniach Otwartych w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Muzeum przygotowało cykl warsztatów poświęconych losom Polaków, przymuszonych do walki w szeregach armii zaborczych podczas I wojny światowej. W ich trakcie młodzież dowiedziała się jak wyglądał końcowy etap ich udziału w wojnie, tj. pobyt Polaków w niewoli sześciu mocarstw: Austro-Węgier, Francji, Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii i Włoch.Następnie zwiedzili cmentarz ofiar I wojny światowej.

zobacz zdjęcia


 2018-11-24

W dniu 24.11.2018 drużyna naszych mechaników w składzie Darek, Szymon i Paweł z klasy 2 thi pod opieką p. Bożeny Szady- Migdał wygrała Regionalne Eliminacje w VII Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych. 9 grudnia jedziemy na finał. Trzymajcie za nas kciuki.

zobacz zdjęcia
2018-11-22

Dnia 22.11.2018 uczniowie klas drugich i trzecich Zamku wzięli udział w Debacie społecznej - "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" w ramach Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych zorganizowanej przez Policja Krapkowice oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.


Uczniowie - przyszli kierowcy, mieli okazję zapoznać się ze statystykami Policji w obszarze zdarzeń drogowych i wysłuchać edukacyjnego wystąpienia pani psycholog kliniczno - sądowego , która przedstawiła najważniejsze cechy kierowcy.

zobacz zdjęcia

2018-11-20

W dniach od 20- 22.11.2018 uczniowie klas kończących dziennych i dla dorosłych sprawdzali swoją wiedzę na ogólnopolskiej próbnej maturze. We wtorek był język polski, w środę matematyka, a w dniu dzisiejszym języki obce. Mamy nadzieję, że zadania były łatwe, a wiedza opanowana. Mamy nadzieję, że do pełnego przygotowania się do matury wystarczy powtarzać i utrwalać wiedzę.

zobacz zdjęcia


 2018-11-19

Dnia 19.11.2018 uczniowie Szkoły Specjalnej w Krapkowicach zobaczyli montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły z okazji stulecia odzyskania niepodległościprzez Polskę oraz zwiedzili wystawę.


 2018-11-19

dnia 19.11.2019 klasy 2 tle i 2 B były ma spotkaniu pt. HAZARD? NIE DZIĘKUJĘ. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się między innymi jakie sposoby pozyskiwania pieniędzy są legalne A jakie nie. Jakie są podatki z tak zarobionych pieniędzy. Ważnym też był aspekt profilaktyczny. Kolejne spotkanie będzie w styczniu.

zobacz zdjęcia


 2018-11-18

18.11.2018r. spora grupa miłośników lokalnej historii odwiedziła zamek, wysłuchała krótkiej prelekcji na temat dziejów budowli wygłoszonej przez pana Adama Werwińskiego oraz miała okazję zobaczyć wystawę zorganizowaną z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości. 

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Obuwniczy szlak".
 
zobacz zdjęcia


2018-11-16

Dnia 16.11.2018 logistycy uczestniczyli w etapie szkolnym Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logitycznej organizowanej  przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

 zobacz zdjęcia
2018-11-15

Dnia 15.11.2018 uczniowie 2 klasy technikum z grupy mechanicznej i informatycznej wraz z opiekunem mgr Andrzejem Mielczarek brali udział w wykładzie i pokazie samochodu Kozmo /typu kit car/ zaprojektowanego i zbudowanego przez Tomasza Ferdek. Prelekcja odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

zobacz zdjęcia
2018-11-11

galeria zdjęć


 2018-11-09

Dnia 9.11.2018 uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie z okazji 100 lat Odzyskania Niepodległości. O godzinie 11.11 cała wspólnota szkolna odśpiewała cztery zwrotki hymnu państwowego w ramach akcji „Rekord dla niepodległej”, a następnie zobaczyliśmy montaż słowno – muzyczny  przygotowany przez panią Joannę Włochowicz i Małgorzatę Koralewską oraz klasę 1TLE.

Polski Hymn Narodowy jest to "Pieśń legionów polskich we Włoszech", zw. z czasem "Mazurek Dąbrowskiego", która została napisana przez Józefa Wybickiego we Włoszech  między 16 a 19 lipca 1797 r. dla uświetnienia uroczystości pożegnania odchodzących z miasta legionistów. Została również w tym czasie po raz pierwszy odśpiewana. Wybicki napisał te słowa w Legionach Dąbrowskiego we Włoszech. Stąd ta nazwa „ Mazurek Dąbrowskiego".

Pieśń Legionów bardzo szybko zdobyła uznanie wśród walczących w całej Europie Polaków, w późniejszych latach śpiewano ją m.in. w czasie wielkich wydarzeń historycznych, takich jak Powstanie Listopadowe, Powstanie Styczniowe czy Rewolucja 1905 roku. Stała się ona również inspiracją dla twórców innych narodów europejskich, którzy utożsamiali się ze sprawą polską i sami walczyli o niepodległość.

 Od 1918 do 1927 roku Polska nie miała oficjalnego hymnu narodowego. Śpiewano wówczas kilka pieśni narodowych takich jak: "Bogurodzica", "Boże coś Polskę", "Rotę" i oczywiście "Mazurek Dąbrowskiego", które traktowano jako nieoficjalne hymny narodowe. Dnia 26.II.1927 roku w drodze głosowania "Mazurek Dąbrowskiego" stał się hymnem Polski.

#RekordDlaNiepodleglej

zobacz zdjęcia
2018-11-08

Z okazji zbliżającej się setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości szkoła zadbała m.in. o wystrój budynku, gazetki na korytarzach oraz wystawę.

zobacz zdjęcia


 2018-11-08

7.11.2018 - Lkecje przedsiębiorczości nie muszą być nudne. Gra symulacyjna Chłopska Szkoła Biznesu w klasie 1 TL i 1 TLE

zobacz zdjęcia
2018-11-08

Dnia 8.11.2018 uczniowie naszej szkoły wraz nauczycielami mgr Adamem Latka i mgr inż. Tomaszem Micek odbyli pieszy rajd z Krapkowic na Górę Św. Anny, aby uczcić 100 lecie  Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

zobacz zdjęcia
2018-11-07

W dniu 7.11.2018 odbył sie etap szkolny XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Udział brali ekonomiści z klasy 3 PE i klasy 2LE

zobacz zdjęcia


 2018-11-06

BEZPIECZNI ZA KÓŁKIEM

24 PAŹDZIERNIKA - 30 LISTOPADA 2018

SZANOWNI PAŃSTWO,

doświadczenie kierowcy rajdowego pokazuje mi każdego dnia, jak
istotną kwestią jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dotyczy ono nie
tylko kierowców, pasażerów, tych dorosłych, ale także dzieci i
młodzieży. Przestrzeganie podstawowych zasad, dobre nawyki i
odpowiednie wyposażenie samochodu mogą przyczynić się do polepszenia
stanu bezpieczeństwa, w tym w drodze do przedszkola, czy szkoły.

W tym celu już po raz drugi organizuję ogólnopolską kampanię
promującą bezpieczeństwo za kółkiem i na drodze, której częścią
będzie konkurs. Partnerem drugiej edycji została firma Pirelli.
Tematem przewodnim konkursu jest stworzenie pracy: ZIMOWA OPONA
PRZYSZŁOŚCI. Późna jesień oraz zima to wyjątkowo trudny czas dla
wszystkich uczestników ruchu drogowego. Deszcz, śnieg, mróz,
zmieniające się temperatury, często także ograniczona widoczność
są czynnikami negatywnie wpływającym na bezpieczeństwo w ruchu
drogowym nie tylko pojazdów, ale także w zakresie bezpieczeństwa
pieszych. Niezależnie, od tego, czy poruszamy się samochodem,
motocyklem, czy autobusem, to właśnie opony odgrywają istotną rolę
w zapewnieniu bezpieczeństwa.

FORMA PRAC W KONKURSIE JEST DOWOLNA! Inwencja i pomysłowość autorów
- mile widziana. Czekamy na rysunki, obrazy, filmy, zdjęcia, rzeźby,
instalacja, nagranie audio, flash-mob itp.

Z przyjemnością składam na Państwa ręce ZAPROSZENIE dla:
przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz liceów wraz z
nauczycielami, wychowawcami i opiekunami do udziału w tegorocznej
edycji konkursu.

KONKURS POTRWA DO 30 LISTOPADA!

W konkursie można brać udział INDYWIDUALNIE oraz GRUPOWO. W tej
edycji skoncentrowano się na aspekcie szerzenia kwestii bezpieczeństwa
na drodze zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. W tym roku dla
placówek oświatowych (przedszkola i szkoły) oraz dla placówek
wychowawczych przewidziano specjalne nagrody, w tym finansowe.
Przyznanie NAGRÓD GRUPOWYCH zależy od przesłania największej ilość
prac konkursowych z placówki oświatowej zgodnych z tematem konkursu
danej edycji; nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca (nagrody
finansowe oraz rzeczowe). Prace przesłane
z placówek, mogą także zostać nagrodzone w ramach indywidualnej
oceny Jury.

NAGRODY INDYWIDUALNE (autorzy pełnoletni lub małoletni zgłoszeni
przez opiekunów) nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca. W tej
edycji przewidziano nagrody rzeczowe.

Czekamy na Wasze prace rysunkowe, malarskie, rzeźby modele, instalacje,
utwory muzyczne, nagrania audio! WASZA WYOBRAŹNIA NIE MA OGRANICZEŃ
FORMA JEST DOWOLNA!

WYNIKI KONKURSU ZOSTANĄ OGŁOSZONE 10 GRUDNIA!

Zapraszam i pozdrawiam

Kajetan Kajetanowicz

Trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy

UWAGA!

W PRZYPADKU UDZIAŁU PLACÓWKI PROSIMY O ZAMIESZCZENIE NASTĘPUJĄCYCH
INFORMACJI:

a) dane placówki oświatowej oraz imienia i nazwiska Opiekuna grupy;

b) imię i nazwisko autora każdej pracy oraz podpisane pracy w
widocznym miejscu;

c) podanie wieku autora każdej pracy;

d) dokładny i poprawny adres korespondencyjny;

e) numer telefonu Opiekuna;

f) adres e-mail Opiekuna;

g) oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z
pkt IV.3 Regulaminu

W PRZYPADKU INDYWIDUALNEGO ZGŁOSZENIA PROSIMY O ZAMIESZCZENIE
NASTĘPUJĄCYCH INFORMACJI:

a)  imię i nazwisko Opiekuna małoletniego Uczestnika jeżeli zgłasza
Opiekun małoletniego;

b) imię i nazwisko autora oraz podpisanie pracy w widocznym miejscu;

c) podanie wieku autora;

d) dokładny i poprawny adres korespondencyjny;

e) numer telefonu;

f) adres e-mail;

g) oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z
pkt IV.3 Regulaminu

ZAPRASZAMY DO NADSYŁANIA PRAC W TERMINIE DO 30 LISTOPADA NA ADRES
POCZTOWY:

MWM PR ul. Pożaryskiego 28 bud 7

04-703 Warszawa

z dopiskiem KONKURS KAJTO

lub e-mailowo na adres: konkurs@mwmpr.pl

PYTANIA PROSIMY KIEROWAĆ NA:

e-mail: konkurs@mwmpr.pl

lub dzwoniąc pod numer: 517 760 984

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.kajto.pl

oraz na platformie Facebook:
https://www.facebook.com/KajetanKajetanowicz/

Regulamin konkursu [pdf]


 2018-11-02

Dnia 2.11.2018 r. szkoła będzie nieczynna.2018-10-30

Dnia 30.10.2018 odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja uczniów i nauczycieli. Ewakuowani zeszli do miejsca zbiórki koło Osobłogi.


 2018-10-22

Klasy najstarsze w szkole 4 TL, 4 THI i 3 PE wybrały się dziś do Browaru Tyskie.
Zapoznali się z historią browaru, procesem technologicznym oraz liniami technologicznym.
W muzeum przy zakładzie mogliśmy obejrzeć wszystkie dotychczasowe rodzaje piw, butelek, nalepek produkowanych tu piw oraz składniki do ich produkcji.
Pogoda dopisała, młodzież i opiekunowie również.

zobacz zdjęcia
2018-10-15

Dnia 15.10.2018 w naszej szkole odbył sie apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 3 TBI - grupa technik informatyk. Jest to pierwszy film opublikowany na kanale youtube: Zamek Krapkowice.


 2018-09-24
Klasa druga logistyczno-ekonomiczna odwiedziła  przedsiębiorstwo Transport Towarowy Krzysztof Cichon Sp. z o o w Głogówku.
W pachnącej jeszcze nowością przyczepie układali palety tak, aby zmieściło ich się jak najwięcej  mocowali następnie ładunek, aby się nie przemieścił podczas transportu.
Poznali jednostki transportowe w których przewozi się towary i wysłuchali wykładu o rozliczaniu czasu pracy kierowcy oraz ciekawostek z branży.
Próbowaliśmy również pobić rekord świata w ilości osób w kabinie kierowcy.

Wycieczka to początek planowanej współpracy między naszą szkołą a firmą Pana Cichonia.
2018-09-21

zobacz zdjęcia


 2018-09-20

Kolejny raz przedstawiciel LKW WALTER Internationale Transportorganisation AG przedstawił logistykom i ekonomistom ofertę swojej firmy.
Ta prężnie działająca firma transportowa od lat współpracuje z naszą szkołą umożliwiając naszych uczniom i absolwentom odbycie staży oraz podjęcie pracy.
Dziś zapoznali się z wymaganiami stawianymi kandydatom na pracowników, a na wiosnę wybierzemy się do Wiednia zobaczyć siedzibę firmy.


 2018-09-14

"Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości"

(Józef Piłsudski)


14.09.2018 r. klasa 3c realizowała projekt w ramach programu „Niepodległa 1918-2018” organizowanego przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Przemierzyli na rowerach szlak upamiętniający powstańców śląskich. Złożyli kwiaty i zapalili znicze na zbiorowych mogiłach znajdujących się na cmentarzach w Krapkowicach i Jasionej, a także przy tablicy upamiętniającej poległego kadeta, kaprala Karola Chodkiewicza w Oleszce, przy głazie znajdującym się w prawdopodobnym miejscu jego śmierci, a także na Pomniku Czynu Powstańczego na Górze św. Anny. Przy każdym z tych miejsc uczniowie wysłuchali krótkiej prelekcji wygłoszonej przez pana Marcina Sułkowskiego.
Uczestnicy wycieczki wykazali się hartem ducha i wytrzymałością fizyczną, pokonując kolejne kilometry w ulewnym deszczu oraz radząc sobie z drobnymi naprawami rowerów:) 

 zobacz zdjęcia2018-09-12

Zebranie rodziców klas I iodbędzie się 12.09.2018 o godzinie 17.00 w auli szkolnej. Po spotkaniu zebranie z wychowawcami klas.

Zapraszamy rodziców
2018-09-10

LO dla dorosłych - rozpoczęcie zajęć 10.09.2018 godz. 15.00


 2018-09-04

Szkolny zestaw podręczników i materiałów

Szkolny zestaw programów nauczania


 Archiwum 2011/2012
Archiwum 2012/2013
Archiwum 2013/2014
Archiwum 2014/2015
Archiwum 2015/2016
Archiwum 2016/2017
Archiwum 2017/2018
Archiwum 2018/2019
Archiwum 2019/2020
Copyright © Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach Created by MediaSoft