Godzina:
 
Home
Poleć nas
Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich
ul. Zamkowa 5, 47-300 Krapkowice, tel.: 77 4661 338, fax: 77 4661 728, email: szkola@zamek.krapkowice.pl
Napisz do nas

2019-11-08

Dnia 29 października 2019r. na szkolnym korytarzu klasy IV PE wraz z nauczycielami historii przygotowali wystawę i galerię upamiętniającą kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym tygodniu zostaną również przeprowadzone lekcje na temat współczesnego patriotyzmu powiązane z świętem Dnia Niepodległości.

zobacz zdjęcia
2012-10-01

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!


Adres: Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach, ul. Zamkowa 5, 47-300 Krapkowice z dopiskiem: KONKURS BIBLIOTEKA

Organizator
: Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach – Biblioteka szkolnaRegulamin konkursu literacko – plastycznego
„Na krapkowickim zamku – echa minionych lat”


1.    Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Zawodowych im . Piastów Opolskich w Krapkowicach oraz biblioteka szkolna w/w .
2.    Konkurs adresowany jest dla dzieci przedszkolnych, uczniów szkół powiatu krapkowickiego oraz miłośników Krapkowic.
3.    Konkurs trwa od 1 kwietnia do 1 października 2012 roku.
4.    Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie lub nadesłanie własnych, dotąd niepublikowanych i nienagradzanych w innych konkursach prac opatrzonych pseudonimem w terminie do 1 października 2012 roku.
5.    Prace mogą mieć charakter pisemny, plastyczny (dowolna technika) lub mieszany (pisemno – plastyczny).
6.    Autor zobowiązany jest podać w osobnej, zamkniętej kopercie, opatrzonej tym samym pseudonimem dane personalne (imię, nazwisko, adres, numer telefonu); w przypadku uczniów – imię i nazwisko, pełną nazwę przedszkola/ szkoły, wiek/klasę).
7.    Prace będą oceniane w trzech kategoriach:
•    dzieci przedszkolne
•    dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjów
•    młodzież szkół ponadgimnazjalnych i dorośli
8.    W konkursie przewidziane są nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora.
9.    Laureaci konkursu zostaną wyłonieni przez jury powołane przez organizatora.
10.    Rozstrzygnięcie konkursu i powiadomienie laureatów o uroczystości wręczenia nagród nastąpi do 31 października 2012 roku.
11.    Lista laureatów zostanie umieszczona do 31 października na stronie internetowej organizatora.
12.    Organizator zastrzega sobie prawo do umieszczenia pracy (lub jej fragmentów) na stronie internetowej. Przewiduje się także opublikowanie materiałów konkursowych w formie drukowanej.
13.    Prace biorące udział w konkursie zostaną zatrzymane przez organizatora i wzbogacą zbiory biblioteki szkolnej.
14.    Wszystkie kwestie sporne rozstrzyga organizator konkursu.
15.    Pytania w sprawie konkursu należy kierować do koordynatorów: mgr Marioli Necel,
mgr Anny Kaizik – Mielczarek  tel.  77 466 13 38 wew. 113
2012-07-19

Harmonogram egzaminów poprawkowych

Sprawdź kiedy zdajesz  PDF[278kB]
2012-06-29

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

9.00 - Uroczysta msza święta

10.00 - Spotkanie w auli

ok.11.00 - Spotkanie z wychowawcami (po zakończeniu uroczystości w auli).

zobacz zdjęcia


 2012-06-25

25.06.2012 Uczniowie kl. 1TE wraz z opiekunami Panią J. Szwed i Panią M. Koralewską uczestniczyli w X Opolskim Festiwalu Nauki w Instytucie Fizyki. Uczniowie wzięli czynny udział w doświadczeniach fizycznych pt. „Niezwykłe doświadczenia z fizyki” oraz obejrzeli pokazy interaktywne, prezentacje doświadczeń o pływaniu i lataniu pt. „ Płynny jest ten świat”. W ramach programu zwiedzili Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Opolskiego oraz uzyskali informacje o sesjach dziennych umożliwiających obserwacje plam na Słońcu i protuberancji oraz o pokazach wieczornych umożliwiających obserwacje między innymi Księżyca i planet.

zobacz zdjęcia
2012-06-15

Wystawa pod lipą

zobacz zdjęcia

2012-06-15

Zakończenie roku szkolnego klas zawodowych programowo najwyższych

zobacz zdjęcia
2012-06-06

W środę 6.06.2012 w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu, miało miejsce uroczyste podsumowanie XIII Opolskiej Edycji Samorządowego Konkursu  Nastolatków „OŚMIU WSPANIAŁYCH”. Uczennice klasy 2 A: Bajer Marta, Burzyk Elżbieta, Cieślak Elwira, Mitłaszewska Sylwia, Słotwińska Olga, Zajonc Aneta dzięki swemu aktywnemu zaangażowaniu w pomoc potrzebującym, a tym samym propagujące ideę wolontariatu, mogły odebrać zasłużoną nagrodę za docenione działania wolontaryjne oraz za zakwalifikowanie się do najlepszej ósemki wyłonionej spośród zgłoszonych uczestników konkursu na szczeblu lokalnym. Doceniona została również praca opiekunów wolontariuszy. W przypadku naszej grupy wolontariuszek, wyrazy podziękowania otrzymała również opiekunka grupy, a zarazem wychowawczyni, Pani Mariola Necel.

zobacz zdjęcia
2012-06-05

Warsztaty w Turawie - 05.06.2012r. Angelika Gajda, Karolina Czerwonka, Patryk Psyk i Damian Gawlica wzięli czynny udział w
warsztatach dla młodzieży szkolnej w zakresie pierwszej pomocy podczas wypadków drogowych oraz innych niebezpiecznych zdarzeń. Warsztaty zorganizowane były na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Strażak” w Turawie. Uczniowie wysłuchali wykładu o tym jak powstaje i rozwija się pożar oraz jakie są sposoby gaszenia pożaru przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego, a później przyszła kolej na ćwiczenia praktyczne………..i sycącą grochówkę.

zobacz zdjęcia
2012-06-04

" Gotowi na Euro 2012"
    Pod takim hasłem odbył się XIV INTEGRACYJNY PRZEGLĄD AMATORSKIEJ DZIAŁALNOŚCI ARTYSTYCZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W KRAPKOWICACH 2012 Wystąpiło 16 drużyn, którym przypisano jeden z krajów występujących na UEFA EURO 2012    Nasi uczniowie wystąpili w roli pomocy, opiekowali sie grupami, grali z nimi w piłę, piekli kiełbaski, kibicowali i dbali o porządek. Organizatorzy bardzo byli zadowoleni z pracy naszej młodzieży, która świetnie się bawila.

zobacz zdjęcia
2012-06-01

W dniu 01 czerwca 2012r. nasza szkoła organizowała II Zamkowy Turniej Piłki Siatkowe Drużyn Mieszanych o Puchar Starosty Krapkowickiego. O godzinie 9.00 dyrektor szkoły przywitał zebranych zawodników, a następnie rozpoczęto zawody.
 Turniej przygotowany i prowadzony był przez naszych nauczycieli w-f mgr Jolantę Jochymek, mgr Aleksandrę Szydełko i mgr Marka Żuklińskiego. Zadbali oni o sportową oprawę, ale również przygotowali poczęstunek  i zapewnili napoje chłodzące.

Wyniki Turnieju:
1.    Miejsce – ZSZ im. Piastów Opolskich w Krapkowicach – 6pkt.
2.    Miejsce – ZSZ im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach – 5 pkt.   
3.    Miejsce – L.O im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach – 4 pkt.
4.    Miejsce – L.O im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie – 3 pkt.

zobacz zdjęcia
2012-05-31
31.05.2012 uczniowie kl.2C i 2D wraz z opiekunami Panią J.Jochymek, M.Koralewską i Panem M.Sułkowskim wybrali się na wycieczkę na Kopę Biskupią.

zobacz zdjęcia
2012-05-31

Gdyby Mistrzostwa Europy odbyły się w Strzelcach Opolskich, to wygrałaby reprezentacja Irlandii, a Polska znalazła by się w półfinale. W czwartek 31 maja już po raz 5 odbyły się Międzydiecezjalne Mistrzostwa Piłkarskie o Puchar św. Jacka, formułą przypominające Euro 2012. Na 3 boiskach Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego rywalizowały reprezentacje 16 szkół gimnazjalnych, średnich i wyższych metropolii górnośląskiej, której patronuje św. Jacek. Każda z drużyn występowała pod nazwą jednego z krajów uczestniczących w mistrzostwach Europy. Rozegrano w sumie 32 mecze w ciągu 7 godzin.
Irlandia, która zwyciężyła w turnieju, była reprezentowana przez Zespół Szkół Zawodowych w Zawadzkiem. Po bardzo wyrównanym bezbramkowym finale, w rzutach karnych zwyciężyła Francję, czyli Zespół Szkół w Prószkowie 5-4. W meczu o 3 miejsce Niemcy (GZS Tułowice) pokonały po dogrywce Polskę (ZSZ Krapkowice) 3-1.
Turniej został zorganizowany wspólnie przez Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Strzelcach Opolskich oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego w ramach projektu „EURO 2012 – w poszukiwaniu wartości”. Celem turnieju jest jak co roku integracja młodzieży poprzez sportową rywalizację w duchu fair play, wolnym od wulgaryzmów i agresji boiskowej, jak również propagowanie wartości w sporcie oraz ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem w kontekście zbliżających się Mistrzostw Europy w naszym kraju.
 Podczas ceremonii otwarcia turnieju pierwszego kopnięcia piłki dokonał ks. abp Alfons Nossol. Wśród zaproszonych gości byli też obecni: Starosta Strzelecki – Józef Swaczyna, Wicestarosta Strzelecki – Waldemar Gaida, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Jan Bogusz, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Strzelce Opolskie – Józef Kampa. Prelekcję o św. Jacku – jako patronie piłkarzy wygłosił pan Zbigniew Borkowski z Gdańska – redaktor Portalu św. Jacka Odrowąża, główny sponsor nagród oraz przyjaciel szkoły. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar, a także nagrody rzeczowe w postaci koszulek i piłek z autografem kapitana reprezentacji Polski – Jakuba Błaszczykowskiego, które wręczał piłkarz Śląska Wrocław, reprezentant Polski – Waldemar Sobota.

Zamek reprezentowali: Fabian Kipka, Patryk Daniel, Tomasz Ochlast, Natan Przybyła, Jarosław Korbiel, Paweł Wancke, Paweł Kostka, Marek Giza, Marek Batel, Kamil Fuks

zobacz zdjęcia
2012-05-25

Dnia 25 maja 2012r. naszą szkołę odwiedzili uczniowie 3 G Drugiego Gimnazjum w Krapkowicach.  Klasa ta zajęła pierwsze miejsce w gminie Krapkowice w konkursie „Orinoko”. Celem jego było stworzenie firmy, która miała za zadanie wyprodukować własny produkt.  W tym przypadku była możliwość zakupu wyrobów wełnianych np. etui na telefon, bransoletki i inne. Stoisko w naszej szkole cieszyło się sporym zainteresowaniem.

zobacz zdjęcia
2012-05-18

„Zamek nasza przyszłość” w gronie trzech najlepszych gazetek województwa opolskiego!

 

Dnia 18.05.br. w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Opolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą gazetkę szkolną województwa opolskiego.  Jury konkursowe przyznało nagrody w czterech kategoriach: klasy 1-3, klasy 4-5, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Z przyjemnością informujemy, że nasza gazetka szkolna „Zamek nasza przyszłość” zdobyła trzecie miejsce oraz otrzymała nagrodę: drukarkę komputerową, która z pewnością pomoże zespołowi redakcyjnemu przygotowywać kolejne numery szkolnego pisma. Wszyscy nagrodzeni otrzymali również miły prezent w postaci seansu filmowego w kinie Helios. Stanęliśmy do ósmej edycji konkursu po raz pierwszy, więc tym bardziej cieszy nas fakt, iż jury doceniło pracę, którą wkładamy w redagowanie „Zamku naszej przyszłości”. Nagrodę odebrały opiekunki szkolnego pisma: p. Agnieszka Podstawa i p. Magdalena Malewicz. Grono redakcyjne naszej gazetki tworzą: red. naczelna: Weronika Pierskalla (2HM), grafik Sebastian Pełka (2TI) oraz uczniowie klasy 2HM i 2 TI redagujący teksty.

Szerzej na temat konkursu można przeczytać na stronie internetowej Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej:

http://www.pedagogiczna.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=37&Itemid=54

zobacz gazetki

zobacz zdjęcia
2012-04-27

W dniu 27 kwietnia 2012r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Odchodziły ze szkoły cztery klasy: 4 TE, 4 TZ, 4 TIL, 4 TH. Uroczystość rozpoczęli nowi przedstawiciele SU Paulina Kołodziejek i Dominik Golenia.

Po krótkim przywitaniu nastąpiło wprowadzenie sztandaru szkoły, a następnie ślubowanie klas maturalnych, które prowadził dyrektor szkoły Wolfgang Schneider. Po doniosłej chwili nastąpiło przekazanie sztandaru klasie III TI.

Wyróżniono też najlepszych uczniów zarówno w nauce jak i innych dziedzinach.

Wyróżnienie  w nauce:

 1. Joanna Ludwa.
 2. Sylwia Czapla.
 3. Katarzyna Zdonek.
 4.  Natalia Gach.
 5. Sandra Sznajder.
 6. Małgorzata Zwolińska.
 7. Wioleta Hołub.
 8. Justyna Dziony.
 9. Ewa Duda.
 10. Robert Winkler.
 11. Ines Lepich.
 12. Rafał Eichler.

 

Wyróżnienie za zaangażowanie w działalność chóru:

 1. Justyna Dorniak.
 2. Sonia Żurek.
 3. Grzegorz Szwajnos.
 4. Beata Michalska.
 5. Marcin Gacka.
 6. Karolina Jędrzejowska.
 7. Mateusz Gawlica.
 8. Anna Torka.

 

Wyróżnienia z osiągnięcia sportowe:

 1. Tomasz Białek.
 2. Marcin Gacka.
 3. Paweł Nowicki.

 

Wyróżnienia za pracę w Samorządzie Uczniowskim:

 1. Agnieszka Buczyńska.
 2. Natalia Plichta.
 3. Patryk Mrosek.

 

            Klasa III TI wraz z wychowawcą Danutą Wójcik przygotowała krótki występ artystyczny w formie zabawnego kabaretu. Maturzyści natomiast podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły i wręczyli symboliczną różę.

zobacz zdjęcia
2012-04-25

W dniu 25.04.2012r. odbył się w naszej szkole Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych DACH. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas II i III Technikum. Tym razem „w szranki” nie stanęli pojedynczy uczniowie, lecz czteroosobowe zespoły reprezentujące każdą z pięciu klas: II TL, II TI, II THM, III TE i III TI wraz z III TZ. (Klasa II TE nie wzięła udziału, gdyż była w tym dniu na wycieczce klasowej.)  
W czasie trzech godzin lekcyjnych drużyny zmierzyły się z różnorodnymi zadaniami, m.in. z takich dziedzin jak podział administracyjny i geografia Niemiec, znane osobistości krajów niemieckojęzycznych, kultura i obrzędy. Uczniowie mieli okazję wykazać się nie tylko wiedzą realioznawczą, lecz również umiejętnościami językowymi. Praca z piosenką niemieckiego zespołu „Die Ärzte” czy też pisanie listu o tematyce bożonarodzeniowej wymagały od uczniów wiele uwagi i dobrej współpracy.
W potyczce językowej zwyciężył zespół złożony z uczniów klas III TI i III TZ w składzie:
Klaudia Globisz, Sandra Chrobak, Sebastian Marzodko i Sebastian Radziej.
Miejsca II i III zajęły kolejno drużyny II THM i II TI. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody.
Taka zespołowa formuła rywalizacji bardzo przypadła uczniom do gustu.

Konkurs przygotowały nauczycielki języka niemieckiego: Dominika Ochlast i Anna Steinhoff-Okoń, a kolejna jego edycja już za rok. Zachęcamy więc uczniów do poszerzenia swojej wiedzy o Niemczech, Austrii i Szwajcarii oraz rozwijania swoich umiejętności w zakresie języka niemieckiego.

Zapraszamy już dziś do udziału !!!

zobacz zdjęcia
2012-04-24

24.04.2012 w szkolna grupa PaT wraz z instruktorem- panią Aleksandrą Rataj przygotowała spotkanie profilaktyczne. Uczniowie przedstawili etiudę filmową pt. „Bez serc, bez ducha…?” oraz etiudę teatralną pt. „Sukces”, w której w role rodziców wcielili się nauczyciele:
Katarzyna Osiecka, Aleksandra Szydełko, Julita Bąk- Miler, Aleksandra Rataj, Andrzej Mielczarek oraz Marek Żukliński. 

Po występie starszy aspirant Jarosław Waligóra oraz  młodszy aspirant Artur Kicka przeprowadzili warsztaty oraz pogadankę o tematyce profilaktycznej.  Spotkanie zakończyła  pani pedagog Julita Bąk- Miler, która przeczytała bajkę o stworzeniu matek.

 
Co to jest PaT?

PaT to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty”. W programie znajdzie miejsce każdy, komu bliska jest myśl humanistyczna. Wartością tej inicjatywy są ludzie, którzy chcą działać dla drugiego człowieka.

Autorem programu jest  inspektor Grzegorz Jach z Komendy Głównej w Warszawie.

Program „Profilaktyka a Ty” jest wpisany do Banku Dobrych Praktyk rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.

film 1

 

film 2

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na: www.pat.policja.gov.pl

Dołącz do krapkowickiej grupy PaT !!!

 

Należą do niej:

Agnieszka Kalińska, Justyna Gebauer, Agnieszka Cieślak, Nikola Macioszek, Dominik Golenia, Sabina Rymaszewska, Wojciech Golan

Instruktor- mgr Aleksandra Rataj

Jak narodziły się mamy?

zobacz zdjęcia
2012-04-20

Michał Hauk, uczeń z Zespołu Szkół Zawodowych z Krapkowic, zajął 10. miejsce w tegorocznej olimpiadzie logistycznej! Brał w niej udział po raz drugi. Po raz pierwszy jednak dotarł do ścisłego finału, gdzie od razu zajął tak wysokie miejsce!
20 kwietnia br. w Auli Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyła się Uroczystość Ogłoszenia Wyników IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.
Michał uzyskał uprawnienie do zwolnienia z części pisemnej egzaminu z przygotowania zawodowego oraz wygrał roczne zwolnienie z czesnego na studiach w Wyższej Szkole Logistyki.
W olimpiadzie udział wzięło ponad 5,5 tysiąca uczniów z całej Polski.
2012-04-19

19. 04. 2012 - Inauguracja rozdania nagród finału konkursu: "W poszukiwaniu wartości w sporcie".

Konkurs został przeprowadzony w auli Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. W konkursie łącznie wzięło udział 137 uczniów z 34 szkół.

Pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Magdalena Dziony, 4 miejsce Beata Gołda, a 20 miejsce Laura Stal.

opiekunowie:

Jolanta Jochymek i ks. Marcin Szewczuk

zobacz zdjecia

2012-04-19

XVII TURNIEJ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI HANDLOWO-MENEDŻERSKICH KRAKÓW - kwiecień 2012

Informacja o przebiegu zawodów finałowych
XVII Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich dobiegł końca.  W dniach 19 i 20 kwietnia br. przeprowadzono zawody centralne. Organizatorem zawodów finałowych w tym roku był Zespół Szkół Ekonomicznych nr 1 w Krakowie. Honorowymi patronami rozgrywek finałowych turnieju byli prof. zw. dr hab. inż. Włodzimierz Roszczynialski rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie i prof. dr hab. Roman Niestrój – rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Uczestnicy wraz z opiekunami zostali zakwaterowani w Hostelu „Olimp”. W pierwszym dniu uczestnicy przeszli do siedziby ZSE nr 1 przy ulicy Kapucyńskiej, gdzie o godz. 1430 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie zawodów (uroczyste otwarcie, przedstawienie regulaminu, przydział sal, informacja o podziale na grupy).
W godz. 15 00 -1630 odbywała się część praktyczna turnieju, w której uczestnicy wypełniali krótki test w języku polskim oraz w języku angielskim lub niemieckim oraz rozwiązywali zadanie z wykorzystaniem komputerów. Następnie, w czasie gdy Komisja ustalona przez Komitet Główny Turnieju sprawdzała zadania, nauczyciele i opiekunowie rozmawiali na temat reformy szkolnictwa zawodowego, a młodzież zwiedzała piękne miasto Kraków.
W drugim dniu zawodów o godz. 930 w auli Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości rozpoczęły się  ostateczne rozgrywki finałowe z udziałem publiczności. Po rozpoczęciu, powitaniu gości i oficjalnych przemówieniach przewodniczący Komitetu Głównego dr Marek Jagielski ogłosił wyniki części praktycznej. Do ścisłego finału zakwalifikowano 12 najlepszych zawodników -na tej liście znalazła się uczennica Zespołu Szkół Zawodowych w Krapkowicach- Sylwia Czapla. Przewodniczący omówił krótko regulamin części finałowej, a następnie przystąpiono do I rundy, w której finaliści odpowiadali na krótkie pytania. Na podstawie wyników tej rundy wyłoniono 5 najlepszych uczestników, którzy w kolejnych rundach walczyli o miejsca na podium. Zawodnicy odpowiadali na krótkie pytania i na pytania problemowe oraz wykonywali różne zadania, korzystając z przedstawionych przez Komisję prezentacji. W przerwach miedzy poszczególnymi częściami finału publiczność zapoznała się z głównymi kierunkami kształcenia i osiągnięciami WSZiB. Pani Maria Schulz - Prezes Stowarzyszenia Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych (głównego organizatora Turnieju) krótko scharakteryzowała działalność tej organizacji i określiła dalsze plany pracy.
Po zakończeniu zmagań finałowych Jury obradowało i ustalało ostateczne wyniki oraz przygotowywano dyplomy, a publiczność oglądała prezentację multimedialną przygotowaną przez ZSE nr 1 w Krakowie i WSZiB.
Wyniki końcowe XVII Turnieju WiUHM przedstawił przewodniczący dr Marek Jagielski. W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajęła Katarzyna Goyke z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Słupsku, II miejsce Sylwia Czapla z Zespołu Szkół Zawodowych w Krapkowicach i III miejsce Rafał Świadek z Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 1 w Krakowie.

zobacz zdjęcia2012-04-16

Dnia 16.04.2012 nauczyciele Andrzej Mielczarek i Patryk Kowol uczestniczyli w szkoleniu: Szkoła Mowych Technologii, które odbyło sie w Kędzierzynie-Koźlu. Szkolenie miało na celu zapoznanie z nowoczesnymi platformami edukacyjnymi nauczania e-lerningowego zaproponowanego przez: Wydawnictwa Szolne i Pedagogiczne orazf irmę Microsoft.
2012-04-04

Dnia 4 kwietnia odbyła się premiera przedstawienia, które uczniowie klasy 2thm przygotowali wspólnie z p. Magdaleną Malewicz i Joanną Krężel - Pulst. Na scenie szkolnej auli uczniowie oglądali sztukę autorstwa Rubi Birden pt. "Góra lodowa". Wcześniej - dnia 27 marca -  przedstawienie zostało pokazane na Przeglądzie Teatrów Szkolnych "Pierrot" w ZS w Głogówku. Spotkało się ono z ogromnym zainteresowaniem ze strony widzów. Współczesne trudne społeczne tematy opowiedziane współczesnym językiem zostały interesująco zaprezentowane przez naszych uczniów - aktorów i nagrodzone wielkimi brawami - zarówno w Głogówku jak i Zamku.

zobacz zdjęcia
2012-04-02

Wielkopostny Dzień Rekolekcyjny 02.kwietnia 2012

...musimy uważać na znaki. Bóg

wyznaczył  na świecie dla każdego

z nas  szlak, którym musimy podążać.

Wystarczy odczytać tylko to, co zapisane dla Ciebie.

Paulo Coelho

 

Program:

8.45 - Kwadrans z wychowawcą.

9.00 - 10.30 - Spotkanie klas technikum z panią Barbarą Kwaśnicką

Sala gimnastyczna. Wykład połaczony z udzieleniem odpowiedzi na pytania zadane uprzednio przez wychowawców szkoły (skrzynka pytań).

11.00 Droga Krzyżowa Młodych - nabożenstwo prowadzone przez uczniów klas technikum w kosciele p.w..św. Mikołaja.

12.00 Wielkanocne spotkanie Grona Pedagogicznego - aula

zobacz zdjęcia
2012-03-30

 

Wynurzeń krztyna w warmińskich trzcinach

1.

Tam, gdzie Warmińskie lśni Pojezierze,

na dolnej Warmii rybak wiecierze

w poprzek sadzawki  w półcień rzucając,

zrzędzi na chłody, gdy wtem czmychają

w try miga rybki, bowiem huk

potężnych skrzydeł wzruszył buk.

2.

To bociek chwacki zwany Maciejem,

hrabią wśród ptactwa nie hreczkosiejem

ochrzczon już w praprababek dworze,

bo jest heroldem wiosny  hożej,

z Afryki zdążał tu huk mil,

by znów ojcostwa zażyć chwil.

3.

Rzucił spojrzeniem na swe zrzedniałe

gniazdo, na wierzby na wpół spróchniałe,

gdzie w dziupli ściółkę skrzętna wiewiórka,

chybka i chwacka dorzuca piórka,

skrzydłami trzmieli hymn gra las,

że koło życia w ruch pchnąć czas.

4.

Zmożon  wędrówką Maciej znużony

ten łut refleksji rzuca do żony,

że, choć  przerzucił skrzydła przez morze,

znów  w koło jarzą się znane zorze,

jakby nie  zważał, że gna czas,

ponadstuletni  rześki las.

5.

Gdy raz – dwa, szast – prast w Afryki stronę

zmierza, minąwszy Morze Czerwone,

cieśninę Bosfor  tuż tuż wybrzeża

raz w raz i rok w rok, sam nie dowierza,

choć w okamgnieniu mknie łgarz czas,

że świat przechera wciąż kpi z nas.

6.

Ten, choć chuligan, gna na bachmacie,

ów, sam chucherko, chabetę straci.

Czy w Azji Mniejszej, czy  na Saharze,

esy – floresy los chyżo maże,

gdy ten półdarmo szczęście ma,

ów nie najbłahszy haracz da.

7.

Któż w tym teatrze zarządza finał,

że nie nadąża z ruchem kurtyna,

nikt nie wysmaży  ni krztyny gaży,

choć o suflerze niejeden marzy ,

kto scenarzysta, reżyser ów,

że bieży akcja bez czczych słów?

8.

„Czyś się  mój mężu w wojażach sparzył,

że ci się humor znienacka zwarzył?”

-  rzecze  mu żona, bo czas już złożyć

jaja i prężnie dom ochędożyć.

Po co narzekać na zły czas,

gdy cud –przygoda czeka nas.

9.

Więc zacni goście krapkowiczanie,

gogolinianie i cni walczanie,

córuchny, syny cnej Opolszczyzny,

naszej zielonej małej ojczyzny,

gdy rok nam skradnie znowu kpiarz czas,

wróćcie tu do nas dwudziesty raz. 

W konkursie wzięło udział 45 uczniów z innych szkół:
-  Publicznego Gimnazjum w Zdzieszowicach,
- Gimnazjum w Strzeleczkach,
- Zespołu Szkół Sportowych w Krapkowicach,
- Publicznego Gimnazjum w Walcach,
- Zespołu Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach,
-  Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach,
-  Zespołu Szkół w Głogówku,
- Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej  w Gogolinie
oraz 24 uczniów reprezentujących  Zespołu Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach.
Laureaci ( najmniej błędów 14):

W kategorii szkół gimnazjalnych:
1 miejsce Małgorzata Szafraniec uczennica Zespołu Szkół Sportowych w Krapkowicach,
2 miejsce Magdalena Szczygielska uczennica Zespołu Szkół Sportowych w Krapkowicach,
3 miejsce Sara Zimnik uczennica Gimnazjum w Strzeleczkach,
4 miejsce Piotr Herud uczeń Publicznego Gimnazjum w Walcach,

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
1 miejsce Brygida Chrzanowska uczennica Zespołu Szkół w Głogówku,
2 miejsce Agnieszka Kalińska uczennica ZSZ im. Piastów Opolskich w Krapkowicach,
3 miejsce Katarzyna Obiedzińska uczennica ZSZ im. Piastów Opolskich w Krapkowicach

Zobacz treści Wielkiego Zamkowego Dyktanda z wcześniejszych lat

Historia Zamkowego Dyktanda

Zobacz zdjecia - XIX Wielkie Zamkowe Dyktando
2012-03-30

Lista uczniów, konkursu matematycznego:

1TL
Justyna Gebauer
Szymon Antoszek


2TE
Moritz Jessica
Nowaczyk Magda
Herdzin Martina


3THL
Sebastian Niesporek
Michał Hauk
Aneta Orant


3TZ
Daniel Felka
Patryk Felka


1TI
Ludwa Grzegorz
Bieniek Patryk


2TI
Grzegorz Wróbel

2THM
Piotr Szwajnos

Nauczyciel odpowiedzialny: mgr Iwona Bartkowiak
2012-03-28

28 marca 2012 w Strzeleczkach odbyło się Spotkanie edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych. Przedstawiciele naszej szkoły- mgr inż. Olimpia Wikierska, mgr Aleksandra Rataj oraz uczniowie klasy II TE: Daniela Kazana, Monika Piecha i Dominik Golenia zaprezentowali ofertę edukacyjną na rok szkolny 2012/ 2013. Nasze stanowisko cieszyło się największym powodzeniem

zobacz zdjecia
2012-03-27

Konkurs biblijny- etap szkolny

Wyniki

I.    Magdalena  DZIONY kl. ITE
II.    Sebastian RADZIEJ kl. III TE
III.    Ewelina KRIENER kl. IIITHL

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
ks. Arnold Nowak i ks. Marcin Szewczuk

Etap diecezjalny:
23 kwietnia br. OPOLE


SPOTKANIA PRZYGOTOWUJĄCE

10  i 17 kwietnia (wtorek)
salka parafialna
godz.8.50-9.35
sala nr 20
godz. 14.05-14.50


Regulamin konkursu
2012-03-26

W poniedziałek 26 marca 2012 w. w auli seminaryjnej odbył się konkurs wiedzy o Euro 2012. W spotkaniu uczestniczył były bramkarz Reprezentacji Polski i Realu Madryt Jerzy Dudek, który przyjechał wraz z bratem Dariuszem. Konkurs jak i również spotkanie odbyło się w ramach projektu: Euro 2012 – w poszukiwaniu wartości. W konkursie udział wzięło łącznie 137 uczestników z 34 szkół. Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac uczestników wyłoniła 20 uczniów, którzy zdobyli najwięcej punktów. Finaliści Konkursu wiedzy:  Euro 2012 – w poszukiwaniu wartości w sporcie zostaną nagrodzeni podczas konferencji, która odbędzie się 19 kwietnia 2012 r.  w auli Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu.

zobacz zdjęcia

Wyniki konkursu
2012-03-23

XII edycja konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii „Zeal without knowledge is a runway horse
23 marca odbył się konkurs z udziałem uczniów krapkowickich gimnazjów. Przybyło 20 uczniów, którzy z zapałem rozwiązali test i tym samym poszerzyli swoją wiedzę z zakresu: historii, kultury, literatury, geografii i życia codziennego Brytyjczyków. Oto zwycięzcy konkursu: I miejsce - Katarzyna Strycharz 2a z PG 1; II miejsce - Judyta Krawczyk 2b z PG 1 i III miejsce Maria Szczepanek z PG 2 otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci książek i multimedialnych pakietów do nauki języka angielskiego. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę w postaci zeszytu i słodkiego poczęstunku. Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Krapkowic i organizatorów konkursu. Dziękujemy sponsorom i uczestnikom!!!! Zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję. Ralli T.

zobacz zdjecia
2012-03-21
zobacz zdjęcia2012-03-21

Klasa III TZ wraz z nauczycielami mgr Anną Steinhoff – Okoń i mgr Marcinem Sułkowskim przygotowała prezentację pt. Historia gminy żydowskiej w Krapkowicach. Był to projekt realizowany w ramach CEO „Ślady przeszłości”

            Uczniowie: Marcin Barborka, Alicja Fesser oraz Mateusz Kaczmarczyk, prezentowali wybranym klasom wyniki swojej pracy.

            Więcej szczegółów znajdziecie na stronie historyków szkoły:


http://www.zamek.krapkowice.pl/historycy/Projekty.html
2012-03-21

Z okazji przypadającego 21 marca „Dnia Wagarowicza”, nauczyciele w-f przygotowali turniej piłki siatkowej. W zawodach uczestniczyły klasy pierwsze i drugie technikum, dopingowane przez swoich kolegów i koleżanki z klasy.

            Wyniki Turnieju:

1 miejsce – II TE

2 miejsce –  I TE

3 miejsce -  II TI

zobacz zdjęcia
2012-03-18

19 marca 2012 uczennice klasy I TL- Agnieszka Kalińska i Justyna Gebauer reprezentowały naszą szkołę  na XII Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Tułowicach.


 2012-03-16

16 marca w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbył się trzeci, finałowy etap IV Olimpiady Logistycznej. Wśród 50 najlepszych młodych logistyków w kraju znalazł się Michał Hauk z III THL.
Michał podczas 150 minutowego testu zmierzył się z 4 zadaniami problemowymi z zakresu opakowań logistycznych oraz zadania z transportu oparte o Euro 2012.
Ile mamy obecnie autostrad i dróg ekspresowych? Jak ustalić normy zapasu dla poszczególnego asortymentu? Gdzie mogą pojawić się słabe punkty podczas współpracy dostawcy z odbiorcą? To tylko niektóre z pytań.
Wyniki poznamy 20 kwietnia podczas uroczystego wręczenia nagród. Na laureatów i finalistów olimpiady czekają nie tylko częściowe zwolnienia z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, ale także bezpłatne studia w WSL oraz wiele rzeczowych nagród.

zobacz zdjęcia
2012-03-15

Dnia  15.03. w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Opolu odbyły się eliminacje wojewódzkie  do XVIII edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Konkurs jest związany z promowaniem  pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianiem młodzieżowego wolontariatu. W przesłuchaniach brały udział uczennice klasy 2 A: Bajer Marta, Burzyk Elżbieta, Cieślak Elwira, Mitłaszewska Sylwia, Słotwińska Olga, Zajonc Aneta, które aktywnie działają na rzecz potrzebujących. Dziewczyny zakwalifikowały się do najlepszej ósemki na szczeblu lokalnym.

zobacz zdjęcia
2012-03-14

Zielona Wyspa w Zamku!

We środę 14 marca  klasy: IV TE, 4TZ, 3TZ i I TL miały okazję uczestniczyć w warsztatach kulturoznawczych dotyczących wiedzy o Irlandii. Steven przedstawił prezentację „ 10 the most interesting things about Ireland „ Młodzież  była bardzo zadowolona z prezentacji, bardzo ciepło przyjęła prelegenta i zadawała pytania.

zobacz zdjecia
2012-03-14

Dnia 14 marca 2012r. odbyły się szkolne eliminacje konkursu wiedzy n.t. „W poszukiwaniu wartości w sporcie”. Około dwudziestu uczniów przygotowanych przez nauczycieli W-F mgr Jolantę Jochymek i mgr Marka Żuklińskiego zmagało się z 40 pytaniami.

zobacz zdjęcia
2012-03-12

        Dnia 12 marca 2012 r. w Sali Gimnastycznej odbył się koncert zespołu „Swing Duo +1”, w którym uczestniczyły klasy I i II Technikum i klasy zawodowe.  Zaprezentował on program muzyczny pt. „Dlaczego nie ma filmów bez muzyki?”, w którym wykorzystano przeboje ze znanych filmów m.in. z Blues Brothers, Dirty Dancing, czy z filmu Piraci z Karaibów.
    Młodzież mogła się wykazać znajomością w tej dziedzinie muzyki uczestnicząc w licznych konkursach, przy okazji  wygrywając ciekawe nagrody.


zobacz zdjęcia
2012-03-12

Wolontariat w Domu św. Karola w Koźlu. Dnia 12 marca uczniowie klasy 2 TE wraz z opiekunami odwiedzili pensjonariuszy Domu z przedstawieniem „Romeo i Julia „ (po śląsku).

Aktorzy odegrali przedstawienie a druga część klasy zagrała koncert dla mieszkańców

 i personelu placówki. Po zakończeniu przedstawienia uczniowie mieli możliwość zapoznania się z pensjonariuszami i samą placówką. Był to kolejny wyjazd nasze szkoły do Domu św. Karola w Kędzierzynie-Koźlu.

zobacz zdjecia
2012-03-08

Z okazji Dnia Kobiet 8 marca w szkole wystąpił kabaret „Nie no żartuję”. Tworzą go uczniowie klasy 2 E z „Zamku” oraz uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Otmęcie.
Przygotowali program, który w wesoły i dowcipny komentował codzienną rzeczywistość zarówno młodzieży, jak i dorosłych. Widzowie żywiołowo i ze śmiechem reagowali na poszczególne scenki kabaretowe.

zobacz zdjęcia
2012-03-08

8 marca 2012 roku  uczennice klasy IV TE wzieły udział  w zawodach okręgowych XVII Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo - Menedżerski, który odbył się w Brzegu. W turnieju  wzieło udział 410 uczniów z 93 szkół. Do finału ogólnopolskiego zakwalifikowała się Sylwia Czapla uzyskując 41 punktów, natomias Justyna Dziony  i Joanna Ludwa zostały wyróżnione.  Finał odbędzie się 19-20.04.2012 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Krakowie.  

opiekun: Joanna Krężel-Pulst
2012-03-06

Wojewódzki Półfinał  Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt.

    Dnia 6 marca 2012 r. nasz szkoła organizowała półfinał turnieju piłki nożnej dziewcząt na szczeblu wojewódzkim.
    W eliminacjach brały udział cztery szkoły:
1. Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach.
2. Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu.
3. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie.
4. Zespół Szkół w Strzelcach Opolskich.

    Zwyciężył szkoła z Nysy, która wraz z szkołą ze Strzelec Opolskich będzie brała udział w finale wojewódzkim. Mimo łatwego zwycięstwa w ćwierćfinale, półfinał okazał się za wysoką poprzeczką nie do przeskoczenia Nasza drużyna wkładając dużo wysiłku i poświęcenia zajęła ostatnie czwarte miejsce.
W składzie naszej drużyny wystąpiły:
1. Laura Stal.
2. Izabela Oremek.
3. Justyna Merklinger.
4. Dominika Mittelstaedt.
5. Paulina Kołodziejek.
6. Arieta Marsetz.
7. Alicja Fesser.
8. Magdalena Wójcik.
9. Magdalena Dziony.
10.Magdalena Chrząszcz.     Podczas rozgrywania meczów, zawodniczki dopingowały „drużyny” kibiców. W ramach akcji „Kibicuje fair play” przyjechali na zawody kibice naszej szkoły i Zespołu Szkół w Strzelcach Opolskich. Barwnie ubrani i rozśpiewani umilali czas w trakcie turnieju.
Serdecznie im dziękujemy.

zobacz zdjęcia
2012-03-02

    W dniach 27.02 – 2.03 w klasach III i IV technikum oraz w klasach II zawodowych przeprowadzona została akcja  informacyjna dotycząca „Żołnierzy Wyklętych”.  Odbyły się  lekcje historii na których uczniowie zapoznali się z tym skomplikowanym zagadnieniem. Na korytarzu szkoły powstała mini wystawa upamiętniająca  działalność organizacji   niepodległościowych występujących przeciw sowietyzacji państwa polskiego po II wojnie światowej.  
Żołnierze wyklęci – określenie żołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, stawiających opór próbie sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR w latach 1944–1963. Ostatni „żołnierz wyklęty” – Józef Franczak ps. „Lalek” z oddziału kpt. Zdzisława Brońskiego „Uskoka” – zginął w obławie w Majdanie Kozic Górnych pod Piaskami (woj. lubelskie) prawie dwadzieścia lat po wojnie – 21 października 1963 r.
2012-03-01

Zamek wyróżniony w Ogólnopolskim Rankingu Szkół !

Po raz kolejny został przeprowadzony przez dziennik „Rzeczpospolita” i miesięcznik „Wprost” Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasza szkoła, (jako jedyna w powiecie!) została zaproszona na podsumowanie tego wydarzenia przez Wojewodę Opolskiego Ryszarda Wilczyńskiego i Opolskiego Kuratora Oświaty Halinę Bilik.
W województwie uplasowaliśmy się na 13 miejscu (na około 150 szkół zawodowych), a w kraju na 213.
 
GRATULACJE !!!!!!
 
Zobacz list gratulacyjny


2012-03-01

Dnia 1 marca 2012 roku dyrektor naszej szkoły Wolfgang Schneider wraz z przedstawicielami  Samorządu Uczniowskiego brali udział  w spotkaniu w Centrum Konferencyjnym w Górażdży.
Tematem była strategia rozwoju województwa opolskiego, a głównym gościem był Marszałek Józef Sebesta.  Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Krapkowicach wraz z Urzędem Marszałkowskim.
Młodzież mogła się zapoznać  realizacją funduszy unijnych  w naszym województwie.  Zwrócono również uwagę na  problem „Programu dla Odry 2006” oraz kwestię szlaków komunikacyjnych alternatywnych dla autostrady A4.

zobacz zdjęcia
2012-02-29

29 lutego 2012 zakończyliśmy projekt: Żyj z "Pasją" - poniżej w galerii zdjęć opinie po wystawie wyrażone przez uczniów naszej szkoły i ich rodziców, oraz film ze zwiedzania wystawy.

 • Filmowanie i montaż filmu: mgr Andrzej Mielczarek
  (film na stronie szkoły - wersja krótka i na płycie DVD - wersja długa, pomoc merytoryczna).
2012-02-28

Wyniki II konkursu z języka niemieckiego dla klas
Zasadniczej Szkoły Zawodowej
w dniu 28.02.2012


I miejsce
Klasa I c ilość zdobytych punktów 77 pkt. / 100

Dobierski Dawid
Milewski Denis
Gąsiorowski Tomasz
Benert Damian


II miejsce
Klasa II a ilość zdobytych punktów 70 pkt. /100

Mittelstaedt Dominika
Cichon Klaudia
Strzoda Monika
Zajonc Aneta


III miejsce
Klasa I a ilość zdobytych punktów 66 pkt. /100

Rymaszewska Sabina
Kostka Manuela
Michalec Aneta
Steindor Edith
Loga Dżesika


IV miejsce
Klasa I b ilość zdobytych punktów 57 pkt./100

Koszyk Łukasz    
Barysz Marek    
Brzank Tomasz
Duda Henryk


 


2012-02-27

 W dniu 27 lutego 2012 roku uczennice Naszej Szkoły w składzie: Ewelina Białek, Ramona Kipka, Michaela Głobisz, Julia Kostka, Kamila Nowaczyk, Martina Herdzin, Jolanta Miniewska, Patrycja Aftyka, Sylwia Mitłaszewska, Justyna Gebauer wzięły udział w zawodach ¼ Mistrzostw Województwa Opolskiego w siatkówce dziewcząt.
 Niestety podobnie jak ich koledzy nie wyszły z grupy  i  nie będą grały w ½ Mistrzostw Województwa. Uczennice ZSZ uległy  0:2 I L.O w Kędzierzynie Koźlu, 0:2 Zespołowi Szkół RCKU w Nysie i 0:2 ZSP nr 1 im. I Armii Wojska Polskiego w Praszce.
Wierzymy mocno, że w przyszłym roku nasze dziewczęta poprawią swoje umiejętności i osiągną bardziej satysfakcjonujący wynik.

zobacz zdjęcia
2012-02-23

Wybory do samorządu uczniowskiego zostały przeprowadzone 23-24 lutego. W wyborach uczestniczyły wszystkie klasy obecne w tych dniach w szkole, w pierwszym dniu zagłosowało 337 uczniów, a w drugim 122 uczniów. W sumie zostały oddane 463 głosy, z czego 22 głosy były nieważne.

Wyniki wyborów:


Golenia Dominik- 182 głosy PRZEWODNICZĄCY SZKOŁY
Kołodziejek Paulina-
96 głosów 1-wsza wice-przewodnicząca szkoły
Kotzot Mateusz-
63 głosy 2-gi wice przewodniczący
Kalińska Agnieszka-
39 głosów sekretarz


Smandzik Patrycja- 26 głosów
Janoszka Alan- 25 głosów
Sarnes Marek- 10 głosów


GRATULUJEMY WSZYSTKIM KANDYDATOM !!!
A KANDYDACI DZIĘKUJĄ ZA WASZE GŁOSY !!!

zobacz zdjęcia
2012-02-23

Dnia 23 lutego 2012 roku Uczniowie ZSZ w Krapkowicach w składzie: Tomasz Białek, Paweł Nowicki, Marcin Gacka, Denis Kipka, Paweł Kostka, Marek Giza, Michał Hauk, Sebastian Niesporek, Grzegorz Szwajnos, Damian Janiszyn, Piotrek Chudy, Patryk Hauk brali udział w zawodach ¼ Mistrzostw Województwa Opolskiego w siatkówce  w Opolu.
 Niestety nasi uczniowie nie sprostali postawionemu przed nimi zadaniu i przegrali cały turniej zajmując IV miejsce na zawodach ulegając:  0-2 II L.O. w Kędzierzynie Koźlu, 0-2  Zespołowi Szkół Mechanicznych w Głubczycach i  1-2  VI PLO w Opolu.  Mamy ogromną nadzieję, że wynik ten w przyszłym roku zostanie poprawiony i  nasi chłopcy awansują co najmniej do ½ Mistrzostw województwa Opolskiego.

zobacz zdjęcia
2012-02-21

„Uważam, że każdy ma prawo do szczęścia. Nie każdy ma rodzinę, dom pieniądze. Ale każdemu można podarować trochę zainteresowania i ciepła. Czasem wystarczy tylko rozmowa. Nigdy nie wiadomo, co nas samych w życiu spotka i czy to my nie będziemy zdani na innych, dlatego warto pomagać” – to wypowiedź Eli Burzyk, uczennicy klasy 2a z ZSZ w Krapkowicach, jednak pod tym stwierdzeniem bez wahania podpisałyby się pozostałe uczennice z tej klasy, ponieważ w pomoc innym zaangażowane są od pierwszej klasy.

W roku szkolnym 20010/11 same postanowiły zorganizować wyjazd do Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim.  W szkole i wśród znajomych zorganizowały zbiórkę ubrań, zabawek, pomocy naukowych i pieniędzy dla wychowanków Domu Dziecka.

W czerwcu 2011 wraz z wychowawczynią mgr Mariolą Necel grupa dziewcząt pojechała z darami do Tarnowa Opolskiego. Tam najbardziej wzruszające było spotkanie uczennic Zamku z dziećmi. Przy wspólnych zabawach czas szybko minął  i chyba wszyscy mieli łzy w oczach, kiedy trzeba było się pożegnać.

Po powrocie uczennice natychmiast stwierdziły, że w drugiej klasie koniecznie chcą pojechać tam przynajmniej jeszcze raz.

Przygotowania do wyjazdu trwały już od października 2011 r. Dziewczęta opracowywały program wyjazdu. Postanowiły, że tym razem dla wychowanków tego Domu Dziecka przygotują program artystyczny  i  poczęstunek w postaci własnoręcznie pieczonych ciast i innych słodyczy.

Do współpracy zaprosiły kolegów z klasy 2E ZSZ w Krapkowicach, a potem dołączyli jeszcze przedstawiciele Liceum w Otmęcie – uczniowie klas 3b i 2d. Chłopcy z obu szkół tworzą kabaret „Nie No Żartuję” i to oni pod opieką mgr Grzegorza Podsiadło opracowali występ kabaretowy.

 

Do Tarnowa Opolskiego wszyscy pojechali  21 lutego br. – dzięki firmie Foltrans wyjazd był bezpłatny – za co bardzo dziękują organizatorzy spotkania .

 

W sali zabaw tarnowskiego Domu Dziecka zebrali się wszyscy wychowankowie – dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat. Uczennice z 2A ZSZ dla wszystkich przygotowały specjalne identyfikatory na których wpisały imiona, dzięki czemu komunikacja była ułatwiona. 

Występ kabaretu bardzo się spodobał, świadczyły o tym wybuchy śmiechu i brawa. Przy każdym praktycznie skeczu chłopcy wciągali do zabawy publiczność, dzieci wspaniale się bawiły tańcząc, malując, śpiewając i naśladując głosy zwierząt. Po programie artystycznym nadszedł czas na słodki poczęstunek i rozmowy oraz pamiątkowe zdjęcia.

Znowu pożegnanie wycisnęło niejedną łzę, ale chyba obie strony były zadowolone ze spotkania.

 

Pomoc innym to rzecz, która przychodzi uczennicom 2a w sposób naturalny -  wkrótce po powrocie z Tarnowa Opolskiego dziewczęta przeprowadziły zbiórkę ubrań i środków czystości  dla krapkowickiego Ośrodka Opieki Społecznej– obie akcja są efektem ich inicjatywy, zaangażowania, wytrwałości i wrażliwości.

 

mgr Mariola Necel

zobacz zdjecia
2012-02-17

17.02.2012 w Krapkowickim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczennice klasy I TL- Agnieszka Kalińska i Justyna Gebauer  zajęły kolejno pierwsze i drugie miejsce w kategorii poezji śpiewanej. Aranżację utworów przygotował oraz wykonał Tomasz Biskupski z klasy I TI.

zobacz zdjęcia
2012-02-10

Dnia 10 lutego 2012 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Krapkowicach odbył się kolejny raz z rzędu konkurs Wiedzy o Piastach Opolskich. Skierowany był on dla uczniów klas pierwszych, ITE, ITI, ITZ, TL, konkursie jego celem jest promowanie wiedzy o patronach naszej szkoły. Pytania oraz prezentacje multimedialną przygotował nauczyciel historii mgr Marcin Sułkowski, a w składzie jury zasiadał wicedyr Bożena Szady – Migdał i nauczyciel historii Adam Latka.
Więcej na stronie www.zamek.krapkowice.pl/historycy

zobacz zdjęcia
2012-02-09

W dniu 9 lutego 2012 roku uczennice ZSZ im. Piastów Opolskich w Krapkowicach brały udział w Powiatowych zawodach piłki siatkowej dziewcząt w Gogolinie. Uczennice naszej Szkoły wygrały cały turniej wygrywając kolejno z Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie wynikiem 2-0, z Zespołem Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach- 2-1, oraz z Zespołem Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach wynikiem 2-0. Zwyciężczyniom gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy sportowe.

Kolejny etap zawodów odbędzie się najprawdopodobniej w Nysie i będzie to ¼ Mistrzostw województwa opolskiego w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych.

Uczennice ZSZ biorące udział w zawodach: Karolina Czerwionka, Dominika Mordek, Martina Herdzin, Ewelina Białek, Michaela Głobisz, Julia Kostka, Justyna Gebauer, Jolanta Miniewska, Romana Kipka.

zobacz zdjęcia
2012-02-07

Zwycięzca konkursu filmowego - film z konkursu o szkole "Jak postrzegam moja szkołę?"
autor - Gilbert Derlikiewicz

 
2012-02-02

W dniu 2 lutego 2012 roku w Gogolinie odbyły się Powiatowe Zawody w Piłce Siatkowej Chłopców. W turnieju tym wzięły udział szkoły: Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Gogolinie, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach oraz Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach.
W pierwszym meczu zmierzyły się zespoły ze szkół ze Zdzieszowic i Krapkowic. Nasi uczniowie odnieśli zwycięstwo nad swoimi przeciwnikami wygrywając swój pierwszy mecz  wynikiem 2:0.  
W drugim spotkaniu uczniowie „ Zamku” zagrali z gospodarzami turnieju uczniami L.O. w Gogolinie. Po bardzo emocjonującym meczu Krapkowiczanie odnieśli cenne  zwycięstwo, które dało im zwycięstwo w całym turnieju i zapewniło awans do ¼ Mistrzostw Województwa Opolskiego w piłce siatkowej chłopców.
 Turniej ten odbędzie się 20 lutego 2012 roku  w VI publicznym Liceum Ogólnokształcącym im. Leopolda Okulickiego w Opolu. Trzymamy kciuki za powodzenie.


Uczniowie ZSZ biorący udział w zawodach : Patryk Hauk, Michał hauk, Sebastian Niesporek, Marek Giza, Paweł Kostka, Tomasz Białek, Marcin Gacka, Paweł Nowicki, Denis Kipka i Bartłomiej Chrustowski. Opiekun na zawodach Aleksandra Szydełko.

zobacz zdjęcia
2012-01-28
Studniówka - zobacz zdjęcia2012-01-13

W Dniu 13 stycznia 2012 roku zorganizwoano " Dzień Przedsiebiorczosci".
Impreza ta jest podsumowaniem projektu: "Moja firma w mojej gminie" organizowanego przez Fundacje na Rzecz Wspierania Edukacji i Rozwoju Samorządności wśród młodzieży Viribus Unitis.   
Projekt realizowany był przez uczniów klasy III technikum ekonomicznego, opiekunami były:
Joanna Krężel - Pulst i Mariola Bujak.

zobacz zdjęcia
2012-01-13
13 stycznia w ramach projektu "Naukowa podróż z PWSZ w Nysie" uczniowie wszystkich klas maturalnych wysłuchali wykładu: "Prezentacja maturalna - techniki przygotowania i przeprowadzania prezentacji maturalnej"

Dla maturzystek płci pięknej wykładowcy i studentki PWSZ wyklad i prezentację "Makijaż krok po kroku".

zobacz zdjęcia
2012-01-11

Dnia 11 i 12 stycznia 2012 roku w naszej szkole odbyły się wywiadówki poszczególnych klas. Zebranych w Sali Gimnastycznej rodziców przywitała pani dyrektor Janina Barbara-Kos. Następnie wysłuchano krótkiego występu chóru szkolnego, który zaprezentował popularne kolędy we własnej interpretacji.
Po informacjach przekazanych przez dyrektora szkoły, rodzice mieli możliwość odwiedzenia wystawy naszych regionalnych artystów pt: Żyj z „Pasją”. Według przeprowadzonej wśród nich ankiety, rozprowadzanej przez wychowawców w klasach, wystawa cieszyła się  sporym zainteresowaniem.

zobacz zdjęcia
2012-01-09

Dnia 09-01-2012 roku w auli Zespołu Szkół Zawodowych odbyło się uroczyste otwarcie wystawy regionalnych artystów pt. Żyj z "Pasją”.  Otwarcia dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Krapkowice Andrzej Kasiura i dyrektor naszej szkoły Janina Barbara Kos.

 zobacz zdjęcia
2011-12-21
Ponad sześciuset uczniów z całej Polski 9 grudnia 2011 roku zmierzyło się w II etapie IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej z testem wielokrotnego wyboru.
Stopień trudności w drugim etapie olimpiady został podniesiony. Olimpijczycy rozwiązywali test wielokrotnego wyboru składający się z 25 pytań. Logistyczny łańcuch opakowań, planowanie wielkości partii produkcyjnej czy strategia „Just In Time” to niektóre zagadnienia z jakimi zmagali się uczestnicy. Oprócz części merytorycznej, olimpijczycy rozwiązywali zadania dotyczące między innymi obliczania zapasu zabezpieczającego.
Jednak nawet to pytania nie były przeszkodą dla ucznia naszej szkoły,trzecioklasisty Michała Hauka, w zakwalifikowaniu sie do finałowego,trzeciego etapu.Uzyskując 26 na 50 możliwych punktów Michał znalazł się w gronie pięćdziesięciu najlepszych młodych logistyków w Polsce.W sumie od początku Olimpiady pokonał około 6000 osób, a rezultat jaki uzyskał w teście wielokrotnego wyboru plasuje go w pierwszej dziesiątce najlepszych wyników drugiego etapu.
Sukcesy to gwarantują zwolnienie z częsci praktycznej egzaminu zawowodowego a także darmowy pierwszy semestr studiów w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu, organizatora olimpiady.O dalsze nagrody Michał bedzie walczył 16 marca 2011r.W tym dniu w siedzibie organizatora odbędzie się finał IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistyczne podczas którego najlepsi przyszli technicy logistycy zmierzą się z zadaniami problemowymi.
Miejmy nadzieję, że i ten etap okaże się dla Michała szczęśliwy!


2011-12-20

„Śląskie rozprawianie przy świątecznym stole - o tradycji i świętach po śląsku”. Zaproszeni goście: Anna Myszyńska, Edeltrauda Krupop, Beata Machon.

zobacz zdjęcia

Przed rozprawianiem przy świątecznym stole nastąpiło uroczyste otwarcie "Wystawy Regionalnej".

zobacz zdjecia
2011-12-19
"W ZAMKOWEJ RODZINIE"
PROGRAM DNI REKOLEKCYJNO - WYCHOWAWCZYCH  19- 22 grudnia 2011

Wielkie dzieło nawrócenia świata
rozpoczyna się od małych nieraz wysiłków,
od budowy zgody w naszych rodzinach,
parafiach,w środowiskach pracy.
                                    Jan Twardowski
 


Poniedziałek 19.12.2011

•    Przedstawienie „Romeo i Julia po Śląsku” zaprezentowane dla wszystkich uczniów szkoły w trzech turach o godz. 9.00, 11.00 i 12.30.Wtorek 20.12.2011
•    Wystawa regionalna 10.00

 

•    „Śląskie rozprawianie przy świątecznym stole - o tradycji i świętach po śląsku”. Zaproszeni goście: Anna Myszyńska, Edeltrauda Krupop, Beata Machon.
•    Uroczyste otwarcie wystawy regionalnej przez zaproszonych gości.
•    Przedstawienie „Romeo i Julia po śląsku” zaprezentowane dla zaproszonych gości i klas trzecich technikum obecnych na spotkaniu


Środa 21.12.2011
•    9.00 - Spotkanie z wychowawcami, sprawdzenie obecności, przejście do sal wg. przydziału.
•    9.15 Warsztaty formacyjne prowadzone w dwóch grupach przez przedstawicieli Ruchu Czystych Serc z Opola wraz z ks. Jarosławem Staniszewskim.
•   11.00 Nabożeństwo w kościele parafialnym.
•   12.00 Uroczysta wigilia grona pedagogicznego i pracowników szkoły poprzedzona występem chóru szkolnego.

Czwartek 22.12.2011

•    8.00 - 9.40 Spotkania opłatkowe z wychowawcami.
•    Możliwość zwiedzania wystawy regionalnej.


•    10.00 Wielkie Kolędowanie w nowej sali gimnastycznej – konkurs kolęd między klasami pierwszymi technikum
2011-12-17

W miesiącu grudniu uczniowie klasy 1 C z inicjatywy Mateusz Hoffmana przeprowadzili zbiórkę pieniędzy, koców i żywności na rzecz Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. Nasi uczniowie okazali się bardzo hojni.


 2011-12-15

    Dnia 15 grudnia 2011 roku w Zamku odbyło się spotkanie autorskie   filmu „Uwaga? Tu Gliwice” traktująca o tzw. prowokacji gliwickiej. W projekcji  uczestniczyły klasy IV TE, IV TZ i III TE.  O realizacji filmu opowiadała uczniom pomysłodawczyni i scenarzystka filmu Teresa Kudyba.

zobacz zdjęcia
2011-12-15

W naszej szkole widać już zbliżające się dużymi krokami święta Bożego Narodzenia jest to szczególnie widoczne na korytarzach bogato przystrojonych. Uczniowie klasy I TI wraz z wychowawczynią mgr Iwoną Bartkowiak pomysłowo i w ciekawy sposób upiększyli naszą szkołę. To dzięki nim możemy poczuć wigilijną atmosferę.

zobacz zdjęcia
2011-12-15
W ramach realizacji projektu: "Modernizacja egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu przeprowadziła prace związane z przygotowaniem zadań na nowy egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie. Jedną z najistotniejszych zmian w organizacji części pisemnej jest wykorzystanie systemu elektronicznego wspomagania egzaminu.
W związku z powyższym  grupa informatyków klasy IV TIL, naszej szkoły brała w dniu 15.12.2011 r. udział w próbnym rozwiązywaniu testów pisemnych on-line w pracowniach komputerowych z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Osoba przeprowadzająca próbę: mgr Leszek Ludwikowski.2011-12-09

634 uczniów z całej Polski już 9 grudnia zmierzy się w II etapie IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.  Wyższa Szkoła Logistyki, organizator przedsięwzięcia – podała oficjalne wyniki I etapu, wktórym udział wzięło 5652 uczniów z całego kraju. 9 grudnia olimpijczycy, w tym dwóch uczniów naszej szkoły - Tomasz Białek z 4 TIL oraz Michał Hauk z 3 THL, zmierzą się z testem wielokrotnego wyboru.
II etap olimpiady zostanie zorganizowany w dziesięciu miastach – pełniących również rolę okręgów: Brzeg, Chełmno, Gliwice, Kraków, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa, Zielona Góra.
Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk. Ma na celu nie tylko rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną, ale także pomóc ocenić program nauczania w szkołach średnich i policealnych. Na laureatów i finalistów olimpiady czekają nie tylko częściowe zwolnienia z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, ale także bezpłatne studia w WSL oraz wiele rzeczowych nagród.
2011-12-08

Dnia 08-12-2011 roku  w naszej szkole odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości pod patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Udział wzięła klasa IV TE przygotowywana przez mgr inż. Tomasza Micka. Eliminacje mają na celu wyłonienie grupę 10 najlepszych uczniów, którzy będą uczestniczyć w następnym etapie eliminacji.

zobacz zdjęcia
2011-12-06

Dnia 6 grudnia 2011 roku Samorząd Uczniowski zaprosił Świętego Mikołaja prosto z Laponii. Odwiedził on każdą z klas częstują uczniów słodyczami. Zawitał nawet do pokoju nauczycielskiego z małym poczęstunkiem. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie musieli wykazać się, śpiewając kolędy.
2011-12-05

5.12.2011 klasa I TZ wraz z wychowawczynią- panią Aleksandrą Rataj oraz z panem Patrykiem Kowolem wybrała się na wycieczkę do Opola. W programie było lodowisko oraz kręgle.

zobacz zdjęcia
2011-11-30

Dnia 30 listopada 2011 roku odbył się w  Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Krapkowicach.

Udział wzięły dwie szkoły z Krapkowic - Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kilińskiego i Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich. W rozegranym meczu lepszy okazał się „Zamek” wygrywając 2-1.

Serdecznie dziękujemy za doping przygotowany przez klasę II TE z „Zamku”.

zobacz zdjęcia
2011-11-21

  Harmonogram próbnych matur

22 listopada (wtorek) o godz. 9.00 odbędzie się próbna matura z języka polskiego dla wszystkich uczniów klas czwartych, czas: 170 minut.

23 listopada (środa) o godz. 9.00 odbędzie się próbna matura z matematyki dla wszystkich uczniów klas czwartych, czas: 170 minut.

24 listopada (czwartek) o godz. 9.00 odbędzie się próbna matura z języków obcych dla wszystkich uczniów klas czwartych, czas: 120 minut.

Obowiązuje strój galowy. Po zakońceniu egzaminu uczniowie idą do domu.


 Wyjście do kina

22 listopada (wtorek) o godz. 10.00 klasy: 1a, 1b, 1c,1d, 2tL, 2ti idą do kina na film pt: "Bitwa Warszawska 1920".

Po filmie uczniowie WRACAJĄ na lekcje do szkoły.
2011-11-17
W czwartek, 17 listopada wszystkie klasy o profilu logistycznym pod opieką pań profesorek: O. Wikierskiej, I. Szywalskiej i E. Szczepanik wyruszyły na V Konferencję Logistyczną zorganizowaną przez o Wyższą Szkołę Logistyki w  Poznaniu.
Przewodni temat tegorocznej konferencji brzmiał Logistyka w sporcie.
Wszyscy byli punktualni i już kilka minut po godzinie 9 byliśmy na miejscu pod Wyższą Szkołą Logistyki (WSL). Na miejscu każdy uczestnik konferencji otrzymał identyfikator z imieniem i nazwiskiem oraz nazwą szkoły.

Jako pierwszy wystąpił mecenas Michał Gniatkowski z kancelarii Weremczuk, Bobeł  Wspólnicy. Wielką pasją pana mecenasa jest sport i dlatego specjalizuje się w prawie sportowym. W swoim wystąpieniu stwierdził, że imprezy masowe to wydarzenia sportowe, czy też artystyczno - rozrywkowe, w których niezbędne jest wsparcie logistyczne. Z racji odpowiedniej infrastruktury w Poznaniu, imprezy takie przyciągają coraz to większe gwiazdy światowej rozrywki oraz organizowane są duże imprezy sportowe. Za bezpieczeństwo imprezy masowej odpowiada tylko i wyłącznie organizator imprezy. Nie będzie to urząd miasta, ani właściciel obiektu, nie policja, nie sponsor imprezy, nie związek sportowy, nie liga zawodowa. Organizator imprezy jest również uprawniony do utrwalania przebiegu imprezy, w tym zachowań uczestników, za pomocą urządzeń rejestrujących dźwięk i obraz. Na koniec prelegent omówił wymóg wyposażenia w elektroniczne systemy służące do identyfikacji osób.

2011-11-17

17 XI 2011 – uczniowie klasy 2C i 2B wraz z opiekunami Panią M. Koralewską, Panem W. Schneider i Panem M. Sułkowskim uczestniczyli w 2 godzinnym seansie z astronomii w ramach pogłębiania wiedzy z przedmiotu Fizyka i Astronomia.

zobacz zdjęcia
2011-11-15

15.11.2011 uczennice klasy I TL: Agnieszka Kalińska, Dorota Łyźniak i Agnieszka Cieślak reprezentowały naszą szkołę
 na VIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Głogówku, w tym roku noszącym nazwę Poezja Czesława Miłosza.
Agnieszka Kalińska zajęła III miejsce.
2011-11-10

Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości

11 listopada to data o szczególnym znaczeniu dla Polski i Polaków, upamiętniająca dzień odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Dnia 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapę świata. Obowiązkiem młodego pokolenia Polaków jest pielęgnowanie pamięci o naszych przodkach, którym zawdzięczamy wolność. Dlatego w tym dniu przepełnieni uczuciem patriotyzmu składamy hołd naszej Ojczyźnie i tym, którzy dla niej poświęcili swoje życie.
Obchody Dnia Odzyskania Niepodległości  rozpoczęły się o godzinie 11 uroczystym apelem w auli szkolnej. W programie zaprezentowano montaż słowno-muzyczny „Lekcja historii” przygotowany przez mgr Aleksandrę Rataj i klasę 1 technikum zawodowego. Apel uświetniony został występem chóru szkolnego, w którego repertuarze znalazły się pieśni patriotyczne. Odbiorcami apelu były wszystkie klasy trzecie i czwarte technikum zawodowego.
Drugą częścią obchodów tego dnia było Wielkie Patriotyczne Śpiewanie. Jest to cykliczna impreza w formie konkursu, w której zawsze biorą udział klasy drugie technikum. Każda klasa zaprezentowała dwie pieśni patriotyczne, które ocenione zostały pod względem następujących zasad – śpiewu, podkładu muzycznego, widowiskowości oraz elementu ruchu scenicznego. Jury w składzie - mgr Bożena Szady - Migdał, mgr Julita Bąk - Miler, mgr Anna Steinhoff – Okoń musiało podjąć bardzo trudną decyzję. W czasie obrad jury uczestnicy konkursu oraz widownia (klasy pierwsze) zaśpiewały wspólnie przy wydatnym wsparciu księdza katechety Arnolda Nowaka „Pierwszą Kadrową” Po burzliwej naradzie przewodnicząca jury ogłosiła następujące wyniki:
I miejsce klasa - 2TL
II miejsce klasa - 2TE
III miejsce klasa - 2THM
IV miejsce klasa - 2TI
Każda klasa biorąca udział w konkursie otrzymała dyplom i słodycze, a zwycięska klasa 2 TL dodatkowo otrzymała dofinansowanie do wycieczki klasowej.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

zobacz zdjęcia

film cz.1

 

film cz.2
2011-11-10

Program poetycki 10.11.2011 uczniowie naszej szkoły: Agnieszka Cieślak (1 TL), Adriana Krzysztofczyk (1 TE) i Dawid Detko (1 TZ) wystąpili z programem poetyckim pt. "Pamięci tym, co polegli" w Kościele pw. św. Mikołaja podczas uroczystej mszy świętej z okazji Dnia Niepodległości.
2011-11-07
Organizujemy wystawę regionalną
Organizujemy zbiórkę rzeczy używanych przez naszych przodków, które zaprezentujemy na wystawie (np: młynek do kawy, tara do prania części garderoby itd.), następnie rzeczy zostaną oddane właścicielom. Prosimy przewodniczących klas o dostarczenie listy zainteresowanych osób do Pani Joanny Włochowicz lub Pani Anny Steinhoff-Okoń


2011-10-28

28.10.2011 roku uczniowie klas IV TIL, IV TE, IV TZ, IV TH i 2C uczestniczyli w zajęciach zawodoznawczych, które przeprowadziły panie z PUP w Krapkowicach. Pani Anna Maj i Monika Nowak przybliżyły przyszłym absolwentom zakres kompetencji i zadań Powiatowego Urzędu Pracy oraz wyjaśniły jak stawiać w nim pierwsze kroki....

zobacz zdjęcia
2011-10-27

Wyjazd na Politechnikę Opolską - uczniowie klas:  3 TZ i 4 TZ (grupa mechaników) oraz 4TIL (grupa informatyków)  wraz z nauczycielami Leszkiem Ludwikowskim i Andrzejem Mielczarek uczestniczyli w Wykładach Otwartych na Politechnice Opolskiej. Wykłady pt.: "Roboty mobilne" i "Jak napisać program raz a dobrze?". Uczniowie zwiedzili również laboratorium automatyki i robotyki.

zobacz zdjęcia
2011-10-21

W dniu 21.10.2011 w godzinach 9.00 – 10.30

 w Sali nr 5

odbyły się szkolne eliminacje

OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ

udział biorą klasy :

IV TIL grupa logistyczna

III THL grupa logistyczna

II TL

Oraz z kl. I TL

Szymon Antoszem

Andrzej Siekiera

Mateusz Grabelus

Mateusz Miler

Bartosz Świder

Jarosław Korbiel

Adam Dahms
2011-10-18

 Wycieczka do Rogowa Opolskiego odbyła się 18.10.2011. Opiekunami wycieczki były panie:  Jolanta Szwed i Małgorzata Picheta.

zobacz zdjęcia
2011-10-17

Dnia 17 października odbyła się kolejna edycja quizu dla klas pierwszych z okazji Europejskiego Dnia Języków.
Wzięły w nim udział czteroosobowe zespoły reprezentujące klasy: I TE; I TI; I TL; I TZ: IC; I F.
Uczniowie rywalizowali ze sobą udzielając odpowiedzi na czas na 14 pytań; w tym dwa muzyczne.
Wydaje się, że wszyscy bawili  się świetnie.

Zwyciężyli reprezentanci klasy I TL; drugie miejsce- kl TI i trzecie- kl I F.
Oprócz dyplomów liderzy  grup otrzymali słowniki angielsko-polskie na płytach CD;
lider zwycięskiej drużyny natomiast  wybrał sobie książkę w j. angielskim z serii wydawniczej Oxford Bookworms Library.
Dla każdego było też coś słodkiego….
Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach naszej zabawy.
Quiz zorganizowały p. D. Wójcik,  K. Łęgosz, A. Okoń

zobacz zdjęcia
2011-10-12

Obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na której obecni byli przedstawiciele władz powiatu i gminy Krapkowice – starosta Maciej Sonik, przewodniczący Rady Miasta – Witold Rożałowski oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Powiatu – Henryk Miszke. Oprócz życzeń złożonych na ręce wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, uczniowie przygotowali program artystyczny. W tym roku organizatorzy odstąpili od utartej formy akademii i przygotowali prezentację multimedialną pt. „My też byliśmy dziećmi”, składającą się ze zdjęć nauczycieli z okresu dzieciństwa. Przedstawiciele klas trzecich i czwartych technikum brali udział w quizie polegającym na rozpoznaniu na zdjęciach nauczycieli uczących w naszej szkole. Aby ułatwić rozpoznanie postaci ze zdjęć przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Patryk Mrosek podawał krótką charakterystykę prezentowanego nauczyciela. Prezentacja często przerywana była gromkim śmiechem i brawami, zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Każdemu nauczycielowi zwrócone zostało zdjęcie w ramce ręcznie wykonanej przez klasę III technikum ekonomicznego. Akademia przebiegła w sympatycznej i radosnej atmosferze.  

 mgr Triandafilia Ralli
oraz opiekunowie SU - mgr Anita Manek i mgr Adam Latka

zobacz zdjęcia
2011-10-10
10.X.2011 uczniowie klasy 4 TH pod opieką pani Joanny Krężel i pani Małgorzaty Koralewskiej Pojechali na wycieczkę do Oświecimia i browaru w Tychach


2011-10-06

6 października 2011r. uczniowie klasy III THL oraz przedstawiciele klasy III i IV TZ pod opieką pani Małgorzaty Koralewskiej i Elżbiety Szczepanik w ramach wycieczki przedmiotowej z fizyki wzięli udział w siódmej edycji Dni Otwartych PGE Elektrowni Opole.

 

Uczniowie zapoznali się z procesem wytwarzania energii i ciepła oraz z mechanizmami działania elektrowni. Zwiedzający uzyskali wiadomości o pracy laboratorium chemicznego i badań nieniszczących. Zobaczyli i uzyskali fachowe wytłumaczenie zjawisk występujących podczas prezentowanych badań magnetycznych, penetracyjnych, radiograficznych i ultradźwiękowych.

 zobacz zdjęcia

www.elopole.pgegiek.pl
2011-10-05

Dnia 5.10.2011 uczniowie naszej szkoły byli w opolsim kinie na filmie pt: "Bitwa Warszawska 1920".

W projekcji uczestniczyli uczniowie klas:

III TZ

IV TZ

III TE

III THL
2011-10-04

 Dnia 4.10.2011 naszą szkołę odwiedziły dzieci z przedszkola nr 1 w Krapkowicach. Zostały zaproszone przez panią Annę Steinhoff - Okoń i oprowadzone po szkole przez uczennice klasy III THL : Anię, Karolinę, Olę i Magdę. Przedszkolaki wysłuchały historii Zamku, oraz legend z nim związanych. Najciekawsza legenda mówi o Białej Damie, którą można czasami zobaczyć w murach starego Zamczyska. Dzieci w podziękowaniu  podarowały nam specjalny "certyfikat".
2011-09-29
Praktyczne warunki ewakuacji
Dnia 29.09.2011 odbyła się próbna ewakuacja uczniów. 2011-09-27

Agenda Promocja Szkoły ogłasza konkurs na temat szkoły. Do konkursu zapraszamy wszystkich uczniów Zamku. Chcemy, abyście nakręcili krótki film mówiący  o tym, jak postrzegacie naszą szkołę. Film możecie nakęcić dowolną technika np. telefonem komórkowym. Powinien on zawierać dużo treści przedstawionych w krótkim czasie. Porponujemy, aby trwał on około 3 - 5 minut. Jeśli ktoś będzie problem ze zmontowaniem nakręconego materiału prosimy o kontakt z panem mgr Andrzejem Mielczarek. Wszystkie informacje można zasiegnąć u pani mgr Elżbiety Szczepanik

 

Zachęcamy do udziału - na zwycięzcę czekają WSPANIAŁE nagrody pieniężne i nie tylko.

Powodzenia !
2011-09-20

20.09.2011 rok obchodziliśmy Święto Szkoły. O godzinie 10.00 odbyła się uroczysta msza święta celebrowana przez księży: Marcina Szewczuka i Arnolda Nowaka. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszych oraz przedstawiciele pozostałych klas wraz z gronem pedagogicznym.

Wśród zaproszonych gości byli:

starosta krapkowicki - pan Maciej Sonik 

wicestarosta - pani Sabina Gorzkulla - Kotzot

członek Zarządu Powiatu - pani Genofa Kozubek - Kopecka

naczelnik Wydziału Oświaty - pan Henryk Miszke


Po mszy świetej odbyło się prowadzone przez dyrektor Janinę Barbarę Kos pasowanie na ucznia. "Rodzicami chrzestnymi" zostali: pani Beata Ludwa i pan Maciej Sonik.

 zobacz zdjęcia
2011-09-14

Spotkanie z rodzicami klas pierwszych - dnia 14.09.2011 r. w nowej sali gimnastycznej odbyło się spotkanie rodziców z dyrekcją szkoły oraz policjantem i pedagogiem szkolnym. Rodzice zostali zaznajomieni z różnymi zagadnieniami dotyczącymi nieletnich oraz z dziennikiem elektronicznym, który funkcjonuje w szkole. Narzędzie to pozwoli rodzicom na systematyczną kontrolę ocen i frekwencji ich dzieci oraz lepszy kontakt ze szkołą. 

 zobacz zdjęcia  
2011-09-01

 1 września 2011 r. - rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2011/2012:

godz. 9.00 ..Uroczysta Msza św. w kościele pw. św. Mikołaja w Krapkowicach (kościół przy szkole).
godz. 10.00
Klasy pierwsze przechodzą do auli na spotkanie organizacyjne (tam nastąpi podział na klasy), natomiast pozostali uczniowie udają się z wychowawcami do klas.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO

Lista podręczników na rok szkolny 2011/2012
2011-08-31

Zapraszamy
na stronę biblioteki szkolnej:

http://zamek.krapkowice.pl/biblioteka

oraz bloga

http://bibliotekawzamku.blogspot.com

Strona przeniesiona do zakładki "z życia szkoły" - wkrótce zostanie usunięta z aktualności
2011-08-19

Nasza szkoła zakwalifikowała się 19.10.2011 do projektu: "Szkoła nowych technologii", który jest organizowany przez firmę Microsoft oraz WSiP.

W projekcie uczestniczyć będą nauczyciele informatyki:

Agnieszka Podstawa

Andrzej Mielczarek

Patryk Kowol

oraz uczniowie naszej szkoły, których w najbliższym czasie wytypujemy.

Informację na temat projektu będą na bieżąco aktualizowane. 
Archiwum 2011/2012
Archiwum 2012/2013
Archiwum 2013/2014
Archiwum 2014/2015
Archiwum 2015/2016
Archiwum 2016/2017
Archiwum 2017/2018
Archiwum 2018/2019
Archiwum 2019/2020
Copyright © Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach Created by MediaSoft