Odwiedź Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich

Shakespeare Lives I


Konkurs z okazji światowych obchodów 400 rocznicy śmierci dramatopisarza.


Termin: 05.04.2016


Jak wziąć udział?
- Zgłoś się do swojej nauczycielki języka angielskiego
- Wylosuj tytuł jednej ze sztuk
- Zaaranżuj sytuację/ scenę,
zainspirowaną tytułem sztuki
- Zrób i wywołaj/ wydrukuj zdjęcie w formacie A5; przekaż je nauczycielce

Konkurs zakończy się wystawą prac oraz głosowaniem na najlepszą z nich.
Zwycięzca otrzyma atrakcyjną nagrodę i gratyfikacje przewidziane w WSO.KJO wraz z British Council
Ruszyła kolejna edycja konkursu "Pokaż Nam Język"


Zapraszamy do udziału: konkurs organizowany przez Wyższe Szkoły Bankowe.
W dwóch pierwszych etapach bierzemy udział za pośrednictwem platformy konkursowej.
Zarejestuj się tutaj
IX English-speaking Festival of Humour

 • 2015-2016

  Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli języka angielskiego do wzięcia udziału w:

  Głównym konkursem Anglojęzycznego Festiwalu Humoru jest przegląd skeczy w języku angielskim.
  Przewidziane są też występy towarzyszące: parodie anglojęzycznych piosenek, układy taneczne, pantomimy; oraz wystawa rysunków humorystycznych z podpisami w języku angielskim. Anglojęzyczny Festiwal Humoru odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Powiatu Żyrardowskiego.

  więcej..

  Finał IX edycji Anglojęzycznego Festiwalu Humoru odbędzie się 14 stycznia 2016 r. na scenie Centrum Kultury w Żyrardowie, pl. Jana Pawła II nr 3.Dla wszystkich uczestników sponsorzy przygotują nagrody.
  Eliminacje szkolne 26.11.2015. Szczegółowych informacji udziela p.D. Wójcik, p.T. Ralli, p. K. Dłubak

  Zapraszamy do wspólnej zabawy !


Studia w Wielkiej Brytanii, to szansa dla także dla CiebieEuropejski Dzień Języków

W ramach corocznych obchodów Europejskiego Dnia Języków, dnia 26.10.2015r. został zorganizowany konkurs, w którym wzięły udział 4 osobowe zespoły z klas pierwszych i drugich: 1 TL, 1 THI, 1 C, 1 D, 2 THE, 2 TLM TZ, 2 TIL, 2 A, 2 B.

Reprezentanci klas zmierzyli się z pytaniami dostosowanymi do głównych założeń konkursów z okazji Europejskiego Dnia Języków, jak sprawdzenie wiedzy uczniów na temat różnorodności kulturowej i językowej krajów Europy, rozwijanie umiejętności językowych oraz propagowanie uczenia się języków obcych.

Wszyscy uczestnicy konkursu, wraz z jego zwycięzcami - klasą 1 TL otrzymali słodkie upominki.

Konkurs został zorganizowany przez Komisję Języków Obcych, autorska formuła konkursu: Danuta Wójcik, organizacja i przeprowadzenie: Danuta Wójcik i Katarzyna Dłubak.Konkurs na spot/ klip/ plakat -promujący uczenie się języków obcych zawodowych

Drodzy uczniowie

Komisja Języków Obcych zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie na spot/ klip/ plakat- promujący uczenie się języków obcych zawodowych. Prace można zgłaszać u nauczycielek języków angielskiego i niemieckiego do 25.10.2015 Oprócz gratyfikacji w postaci punktów czy ocen z przedmiotów, przewidujemy atrakcyjne nagrody. Kreatywność i dowcip mile widziane. Z ewentualnymi pytaniami zwracajcie się do swoich nauczycielek j. angielskiego i niemieckiego lub do mnie.

Danuta WójcikWycieczka do Regionalnego Centrum Kształcenia Języków Obcych w Opolu

 • 21.11.2014r. Wycieczka do Regionalnego Centrum Kształcenia Języków Obcych w Opolu - Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Opolu (wykład otwarty: Hot and Cold – The States of Alaska and Hawaii) prowadzonym przez Pana mgr Jeffreya Hamblena oraz zwiedzanie Kamienicy Czynszowej – Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu.

  W ramach corocznego cyklu wykładów otwartych organizowanych przez Regionalne Centrum Kształcenia Języków Obcych w Opolu, uczniowie klas: 1 TIL, 1 TLM, 1 THE, 2 TBI, 2 THE, 3 TL, 3 TZ (44 osoby) wraz z opiekunami Katarzyną Dłubak, Danutą Wójcik, Triandafilią Ralli i Marcinem Sułkowskim uczestniczyli dnia 21.11.2014r. więcej..

  w wykładzie otwartym zatytułowanym "Hot and cold - The States of Alaska and Hawaii". Po raz kolejny wykład w języku angielskim poprowadził wykładowca RCKJO Pan Jeff Hamblen. Treść wykładu odnosiła się do porównania i omówienia dwóch amerykańskich stanów: Alaska i Hawaje pod względem historycznym, geograficznym i kulturowym. Uczniowie mieli tym samym okazję usłyszeć kilka ciekawostek na temat wymienionych stanów, zaznajomić się z amerykańską wymową oraz porozmawiać z wykładowcą w języku angielskim.


Konkurs "Pokaż nam język"

> 27.03.2014 w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu odbył się drugi etap konkursu "Pokaż nam język". Nasza szkoła była reprezentowana przez najlepszych którzy w I etapie uzyskali największą ilość punktów a są to:

język angielski:
1. Wancke Paweł klasa III TZ
2. Dowhaniuk Bartłomiej (1BI T)

Jest pierwsze miejsce- jedziemy do Brukseli!

 • W sobotę 14.12. 2013 w opolskim Teatrze Ekostudio odbył się finał konkursu teatralno- językowego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego pt.: Pokaż język; Odkryj Szekspira, który wygrała Shakesreare’s Group z naszej szkoły !
  Ku naszej ogromnej radości, w konkursie , w którym oceniano poprawność językową interpretacji sztuki i jej wykonanie, warsztat aktorski, dykcję, pomysłowość, oryginalność i kreatywność; pokonaliśmy zespół Ikar z Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim oraz McBeth Group z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Opolu. i zespół Omega z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Oleśnie W nagrodę, oprócz warsztatów teatralnych w teatrze Ekostudio w Opolu, wygraliśmy 4 dniowy wyjazd do Brukseli, którego główną atrakcją będzie wizyta w Europarlamencie, oraz mnóstwo drobnych gadżetów.  więcej..

  Oto członkowie naszych zespołów

  FINALISCI Shakespeare's Group w składzie:

  - Szymon Trębacz kl. II TL.
  - Michał Cebula (kl. II THE)
  - Jolanta Miniewska oraz Mateusz Torus, oboje z kl. IV TI -pod opieką Pani D. Wójcik

  Oraz:

  Krapkowiczanie:
  - Agnieszka Kalińska
  -Justyna Gebauer ( obie z klasy III TL)
  -Bartosz Gwiździł kl 2TZ
  -Bartłomiej Dowhaniuk kl. I TBI, pod opieką pani K. Dłubak

  The Castle Company pod opieką Pani T. Ralli, w składzie:
  -Patrycja Dziony
  -Mateusz Józefczyk, z kl. I TL
  -Agata Nowińska , kl I TBI
  -Paweł Pawliczek, kl 1 TM