Godzina:
 
Home
Poleć nas
Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich
ul. Zamkowa 5, 47-300 Krapkowice, tel.: 77 466 13 38, fax: 77 466 17 28
Napisz do nas

Aktualności - Stereotypy a rzeczywistość - laureat konkursu Marcel Bober

Uczeń klasy 1TI, Marcel Bober,  został zwycięzcą konkursu organizowanego przez Wydział Polonistyki  Uniwersytetu Jagiellońskiego przy współpracy z Kołem Naukowym Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia z okazji Miesiąca Języka Ojczystego. Konkurs skierowany był do uczniów szkół polskich. Marcel brał udział w konkursie „Stereotypy a rzeczywistość” i został laureatem konkursu.

Konkurs miał składać się z dwóch etapów. W pierwszym etapie, uczniowie przygotowywali prace lub prezentacje i z tych  prac wyłoniono uczestników, którzy mieli wziąć udział w drugim etapie konkursu - finale. Finał miał odbyć się 12 marca w budynku Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uczestnicy finału mieli przygotować krótki film, w którym mieli odwołać się do swojej pracy oraz pokazać w jaki sposób skutecznie można przełamywać stereotypy.

Niestety ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną organizatorzy zmuszeni byli do zrezygnowania z uroczystego spotkania na Wydziale Polonistyki UJ, a miejsca przyznali w oparciu o prace nadesłane w pierwszym etapie. Praca Marcela zwyciężyła w konkursie, jury doceniło, że uczeń rzeczowo  przedstawił stereotyp Polaka odzwierciedlany przez powszechnie znane memy z Januszem Nosaczem, estetykę pracy, ujęcie tematu oraz oryginalny i fachowy sposób przedstawienia go. Organizatorzy podziękowali również nauczycielce Marcela, pani Joannie Włochowicz za przygotowanie uczestnika.

Serdecznie gratulujemy wygranej!

 

zobacz prezentację [pdf]


Copyright © Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach Created by MediaSoft