Godzina:
 
Home
Poleć nas
Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich
ul. Zamkowa 5, 47-300 Krapkowice, tel.: 77 466 13 38, fax: 77 466 17 28
Napisz do nas

Aktualności - Fascynujący kosmos - Zamkowicze odwiedzają Planetarium

Wycieczki do Planetarium i Obserwatorium im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie są organizowane dla uczniów krapkowickiego Zamku regularnie od dwunastu lat. Biorą w nich udział zarówno uczniowie pierwszych klas technikum, jak i szkoły zawodowej. Pod opieką nauczycieli fizyki pani M. Koralewskiej i pana W. Schneider na zachwycające lekcje 20 marca wybrali się uczniowie klasy 1TLE i 1B.

Program wycieczki zakłada uczestnictwo naszych podopiecznych w dwugodzinnym seansie z astronomii w ramach pogłębiania wiedzy z przedmiotu fizyka. Planetarium dysponuje różnymi rodzajami zajęć dla uczniów, które przez organizatorów zawsze są dobierane tak, aby współgrały z podstawą programową nauczanego przedmiotu. Dzięki aparaturze projekcyjnej można np. na półkulistym ekranie zobaczyć wygląd nieba w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na Ziemi. Podczas  seansów ruchome projektory Słońca, Księżyca i planet ukazują wszelakie zmiany na niebie dziennym i nocnym związane ze zjawiskami na Ziemi i w jej sąsiedztwie. 

Wyjazd do Planetarium i Obserwatorium w Chorzowie od samego początku okazał się „strzałem w dziesiątkę”. Zamkowicze chwalą sobie taki sposób przekazywania wiedzy oraz  mówią, że wiele informacji zostaje w ich pamięci z takiej formy zajęć. Nieczęsto przecież można zobaczyć pełny układ gwiazdozbiorów zimowych czy letnich.  Wycieczki przedmiotowe to niewątpliwy atut Zamku, ale również doskonała alternatywa  zdobywania wiedzy przez doświadczenie, czego dzisiejszy uczeń chce i potrzebuje.

zobacz zdjęcia


Copyright © Zespół Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach Created by MediaSoft